Skocz do zawartości

IC1805 Mgławica Serce z zieloną zadrą - Perseidy


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Nedved napisał:

Jestem pod wrażeniem ile tego się złapało na takiej ogniskowej. Meteory super. Dodawałeś je na końcu do obrobionej fotki czy całość z meteorami obrabiałeś razem? Bardzo nietuzinkowe zdjęcie.

Wszystkie klatki złożone w DSS z funkcją Kappa-Sigma. Ponowna ręczna alignacja otrzymanej fotki z pojedynczymi klatkami gdzie były Perseidy. Następnie obrobienie wyjściowej fotki w Starnet++. Do fotki bez gwiazd dodałem w PS każdy z osobna Perseid z odpowiednią maską. Pojedyncze klatki z Perseidami również z osobna przygotowywane do dodania poprzez delikatne blurowanie oraz wyrównanie koloru tła. Do otrzymanego zdjęcia tła z Perseidami dodałem za pomocą warstwy gwiazdki z funkcją "Jaśniej".  

Dodam , że zdjęcie nie było od szumiane i Perseidy nie były wyciągane, każdy z osobna.

Chciałem zachować z zdjęciu proporcje pomiędzy jasnością zarejestrowaną na matrycy poszczególnych Perseidów.

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Świetny kadr. Szkoda, że niemodyfikowany aparat. Uwagę przykuwa spora, niebieskawa mgławica refleksyjna w lewym dolnym rogu zdjęcia - co to jest?

 

EDITED:
Już wiem! 
vdB 14/15 tudzież LBN681/682

Bartku bardziej interesujący dla mnie to ten wycinek.

Trochę wygląda jak bardzo słaba planetarka. 5 godz naświetlenia na f/2.5 przy ISO3200, może już sporo złapać. Można by z większej ogniskowej spróbować z dłuższym czasem naświetlenia. Chyba, że ten obiekt ma już swoje oznaczenie.

crop_pojaśnienia_nieb.jpg

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo12311 napisał:

Trochę wygląda jak bardzo słaba planetarka. 5 godz naświetlenia na f/2.5 przy ISO3200, może już sporo złapać. Można by z większej ogniskowej spróbować z dłuższym czasem naświetlenia. Chyba, że ten obiekt ma już swoje oznaczenie.

 

Intuicja Cię nie myli. To HFG1. Niestety, już odkryta ;) Nawet na forum coś kojarzę... @ryszardo chyba był pierwszy?

 

 

Obok jest też nieco mniejszy bąbelek: PN A66 6, znana jako PK 136+04 1.

Edited2: A to jest Abell 6, ok ;)

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.