Skocz do zawartości

ASI1600MM kilka pytań


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@Misza Szkoda, ze tak bardzo nie lubisz czytać tego, co piszę, ale można też otworzyć wątek. Jeśli nie polecam jakieś moje artykuły (zaraz powstanie jeszcze jeden)

 

Odpowiem więc tu w skrócie, może będzie to łatwiej przetrawić:

1) przestańcie czytać na temat temperatury w internecie. wystarczy sobie samemu sprawdzić, przy jakiej temperaturze przestają się zmienić darki!

2) dark (jedna klatka) 10 stopni, dark 5 stopni, dark 0 stopni, dark -5 etc. Np 600 s. Wystarczy spojrzeć, kiedy średni poziom przestaje się obniżać. Nie sądzę, że temperatury ponizej -5, -10 stopni mają jakikolwiek sens. Poza narażaniem komory na rozszczelnienie i zalodzenie w przyszłości. Jeśli dark 600s w -5 = dark 600s w -15, to po co chlodzic? Jak zrobisz taki test, wyniki moze kogoś ucieszą (mnie tak).

2a) dla asi2600 dark 600s = bias 1ms w temperaturze -10 już. 

3) tak. bibliotekę darków na ulubione czasy ekspozycji i gain możesz sobie zrobić w domu. dobrze na to przeznaczyc sporo czasu (doby) i zbić szum w masterach do sensownego poziomu.

4) jesli nie bedziesz zmienial offsetu, superbias bedzie tak samo dobry na zawsze i nie zalezy od temperatury

5) ja bym flaty robił zawsze, kurz etc. zwykle mi się kręcą po kole filtrowym

 

6) kamery asi chlodzą pozytywnie nawet do 35 stopni niżej niż otoczenie, a noc 20 stopni w Polsce to absolutna rzadkość. 

 

:)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Przemek Majewski napisał:

a noc 20 stopni w Polsce to absolutna rzadkość

Ostatnimi laty już nie taka rzadkość, zwłaszcza na południu Polski.

Fakt w przypadku 2600 różnica pomiędzy -20 a -15*C w dark current jest pomijalnie mała, ale dla 1600 już nie jest tak różowo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Piotr4d napisał:

Ostatnimi laty już nie taka rzadkość, zwłaszcza na południu Polski.

Fakt w przypadku 2600 różnica pomiędzy -20 a -15*C w dark current jest pomijalnie mała, ale dla 1600 już nie jest tak różowo.

dobrze wiedzieć! nie badalem nigdy asi1600, fajnie byłoby kolegów stąd ponamawiać do takich prostych testów! One rozwiewają wątpliwości znacznie lepiej niż cytaty z CN ;)

 

ps. w asi2600 może nawet w -5 stopni bym pracował, zaraz pokaże jakieś wyniki z takiej "pechowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr4d napisał:

W przypadku Asi 1600 ta funkcja jest bezużyteczna i doprawdy nie wiem jakie potencjalnie niosła by korzyści. 

 

W SGP jest również funkcja schłodzenia do określonej wartości w określonym czasie, np do -15 w 5min, czy ma to jakieś zastosowanie ? Ja mam skonfigurowane schłodzenie w najkrótszym możliwym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Misza napisał:

 

W SGP jest również funkcja schłodzenia do określonej wartości w określonym czasie, np do -15 w 5min, czy ma to jakieś zastosowanie ? Ja mam skonfigurowane schłodzenie w najkrótszym możliwym czasie.

Może miec sens jeśli chcesz uniknąć rosienia szybki przy gwałtownym schłodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.