Skocz do zawartości

Fajny komputerek do akwizycji


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

To alternatywa dla tych, co nie lubią /nie potrafią/ nie chcą - tak jak ja- zrozumieć Linuxa a ich znajomość z Raspberry ogranicza się do nazwy lub do sterownika grzałek... I preferują gotowe rozwiązania.

Znalazłem taki komputer - na Amazonie - na Alli pewnie będzie taniej ale tu jest gwarancja.

Podstawowe plusy : 2 natywne porty COM, 4 porty USB, zasilanie 12 V, metalowa, zamknięta obudowa. Zainstalowany WIn 10 Pro co pozwala na uruchomienie zdalnego pulpitu bez żadnych Team Viewerów itp.

8GB RAM i 64 GB SSD w zupełności wystarcza nawet do wiecznie głodnych współczesnych kamer, generujących pierdyliardy bajtów danych w czasie kilkugodzinnej sesji i dla WIndowsów. No i fajny procek I3.

Start przy włączeniu zasilania.

Małe wymiary 17x11 cm.

Wady? Dla niektórych pewnie cena, ale nie to było moim kryterium poszukiwań.

Zamierzam nim zastąpić przestarzały lekko Esprimo Q5030.

71OnZalI9VS._AC_SL1500_.jpg

https://www.amazon.pl/HUNSN-Fanless-Industrial-Computer-Windows/dp/B096SN2BSL/ref=sr_1_123?adgrpid=117766655756&dchild=1&gclid=EAIaIQobChMIiO34vsPV8gIVmOJ3Ch1vLgvaEAAYAyAAEgInhPD_BwE&hvadid=498605349966&hvdev=c&hvlocphy=9061068&hvnetw=g&hvqmt=b&hvrand=2264710860607687735&hvtargid=kwd-296299310850&hydadcr=21881_2188596&keywords=mini%2Bpc%2Bwindows%2B10&qid=1630216818&sr=8-123&th=1

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek, mam do głównego setupu komputer X96 o zbliżonej  specyfikacji i jeszcze nie miałem przypadku braku pamięci.

Nie avikuję, ten setup który modyfikuję to nie jest setup planetarny ( FSQ +STL 11000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, cały czas powraca do mnie myśl o przesiadce na PC i zastanawiałem się nad NUC. Ale to ma więcej sensu niż NUC do użytku pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie zamierzam wieszać na tubie 1.5 kg dodatkowo. FSQ z STL i osprzętem to jest akurat tyle. aby EM-11 Z ( ten z ręcznych odlewów, ale już z nową elektroniką) prowadził prawidłowo. Ja hołduje koncepcji walizki z porządnym zasilaczem i dużym Access Pointem. Nie przewiduje pracy z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.