Skocz do zawartości

Chcę kupić teleskop !! Ale jaki !!!


kamil-ns

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra a czym sie kierowales przy wyborze tych powyzej oprocz ceny??? Moze okresl sie najpierw co bedziesz chcial obserwowac? Aha pamietaj ze nie ma teleskopow dobrych jednoczesnie do planet, komet, mglawic, galaktyk itp. Jak kupisz jasnego newtona to bedzie ok do mglawic ale juz mniej ok do planet.A w linkach wymieniasz raz achromaty a raz newtony, wiec sie zdecyduj czy planetki czy mglawice.

 

musi być 150/xxx żebym był zdowolony

heheh troche smiesznie to brzmi, czemu akurat 150? :rolleyes:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie poczytales jak radzil Limax...tym aparacikiem to zapomnij o astrofoto :Salut: Moze do Ksiezyca i Saturna by sie nadal ale do niczego wiecej. Widze ze jestes bardzo napalony na jakis teleskop, a  pospiech to bardzo zly doradca.

Miales juz jakies doswiadczenie z teleskopami? Podejrzewam ze nie, dlatego radze na poczatek kupic cos malego, latwo przenosnego i lekkiego przede wszystkim np.  http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...8d7653e0ad448cd

Kolega z sasiedniego forum go sobie chwali a tez byl początkujący. za reszte kasy kup jakies porzadne okularki (te ktore masz to lipa niestety)

 

Poczytałem.

 

Dobra a czym sie kierowales przy wyborze tych powyzej oprocz ceny??? Moze okresl sie najpierw co bedziesz chcial obserwowac? Aha pamietaj ze nie ma teleskopow dobrych jednoczesnie do planet, komet, mglawic, galaktyk itp. Jak kupisz jasnego newtona to bedzie ok do mglawic ale juz mniej ok do planet.A w linkach wymieniasz raz achromaty a raz newtony, wiec sie zdecyduj czy planetki czy mglawice.

heheh troche smiesznie to brzmi, czemu akurat 150? :rolleyes:

 

Dobra 1 teleskop jasny do komet , mgławic i galaktyk a drugi (sam se zrobie) bedzie ciemny do planet i księżyców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem.

Dobra 1 teleskop jasny do komet , mgławic i galaktyk a drugi (sam se zrobie) bedzie ciemny do planet i księżyców

Do komet i mgławic dobra lornetka a do planet buduj sam :helo: np. taki jak proponuje Janusz Wiland na swojej stronie: http://www.astrojawil.pl/jazzz.htm

 

pozdro

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze oglądać chce się planety , choćby przy okazji mgławic . 200 /800 lustro - bedzie ciezko z wiekszym powiększeniem . Koma też ladna . Moze lepiej lustro 200/1200 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jakiego Maka?

 

Cos mi sie zdaje ze Ty po prostu nie masz wcale pojecia o teleskopach, myslisz ze wszystko mozna od razu kupic a potem "sie doczyta" jak to poskladac i w ogole z czym to sie je. Nic bardziej blednego. Twierdzisz ze Twoje wymagania spelni tylko teleskop 150mm a nie wiesz nawet jaką ma miec ogniskową ani jak to sie ma do jego powiekszenia i zastosowan :blink:

Ja mysle ze powinienes przed kupnem czegokolwiek nabyc jakas podstawową wiedzę na ten temat a dopiero potem sie glowic co wybrac. W przeciwnym razie wywalisz kase w bloto i tyle z tego bedzie.

pozdrawiam

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jakiego Maka?

 

Cos mi sie zdaje ze Ty po prostu nie masz wcale pojecia o teleskopach, myslisz ze wszystko mozna od razu kupic a potem "sie doczyta" jak to poskladac i w ogole z czym to sie je. Nic bardziej blednego. Twierdzisz ze Twoje wymagania spelni tylko teleskop 150mm a nie wiesz nawet jaką ma miec ogniskową ani jak to sie ma do jego powiekszenia i zastosowan :blink:

Ja mysle ze powinienes przed kupnem czegokolwiek nabyc jakas podstawową wiedzę na ten temat a dopiero potem sie glowic co wybrac. W przeciwnym razie wywalisz kase w bloto i tyle z tego bedzie.

pozdrawiam

150mm/750mm

http://www.optisan.astrocd.pl/750150.htm

mam pojęcie ale dopiero je nabywam na szerszą wiedze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150mm/750mm

http://www.optisan.astrocd.pl/750150.htm

mam pojęcie ale dopiero je nabywam na szerszą wiedze

 

 

prawda jest taka, że nawet nie dotknełeś archiwum forum! tylko tak se oglądasz stronki i pytasz "a może to, a może to"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie w ciemnym kolorze ??? :lol::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha:

 

 

buahahahahahahahahahahahahahahahaha tos mnie rozbawil ... chcesz budowac teleskop, a masz zerowe pojecie o sprzecie astronomicznym ... mowiac o teleskopie czy jest jasny czy ciemny mamy na mysli swiatlosile tego telepa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie w ciemnym kolorze ??? 

buahahahahahahahahahahahahahahahaha tos mnie rozbawil ... chcesz budowac teleskop, a masz zerowe pojecie o sprzecie astronomicznym ... mowiac o teleskopie czy jest jasny czy ciemny mamy na mysli swiatlosile tego telepa !!!

:ha::lol: bedzie z koloru ciemnego i bedzie ciemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bedzie w kolorze ciemnym a co ?? coś nie tak :)

 

 

 

posluchaj:

 

ewidentnie nie wiesz o co chodzi wiec nie udawaj teraz ze wszystko jest ok i ze wiesz o czym piszesz ...

 

 

musisz sobie uswiadomic ze teleskop 200/800 chocbys mu tubus pomalowal na najczerniejsza farbe na swiecie - jest jasnym teleskopem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj:

 

ewidentnie nie wiesz o co chodzi wiec nie udawaj teraz ze wszystko jest ok i ze wiesz o czym piszesz ...

musisz sobie uswiadomic ze teleskop 200/800 chocbys mu tubus pomalowal na najczerniejsza farbe na swiecie - jest jasnym teleskopem !!!

dobra dobra .....

musisz sobie uświadomić ze teleskop 200/800 choćbys mu tubus pomalował na najczerniejsza farba na świecie - jest czarnym z koloru a jasny od środka czylki

SZARY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, Kamil się tu wyedukuje. :D

Kamilu poczytaj forum przez minimum kilka - kilkanaście tygodni a wtedy będziesz miał lepsze rozeznanie co to jest teleskop ,do czego służy i jak nim obserwować.

W tym momencie doradzanie jest bezcelowe.

Masz czas do dnia dziecka ( a może lepiej poczekać do urodzin, imienin ,mikołaja?) więcej uzbierasz ,zdobędziesz więcej wiedzy i wtedy kupisz teleskop który będzie słuzył ci lata a nie kilka dni ( bo się znudził).

Kupisz byle co i będziesz zasypywał nas pytaniami czemu nic nie widzę, czemu wszystko się trzęsie ,czemu planety są takie małe albo dlaczego wszystko jest czarno-białe? :Salut:

Przemyśl ten zakup a nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil-ns - niezależnie czy rozmawiamy o teleskopach robionych własnoręcznie czy o tych kupowanych w sklepie to by dokonać właściwego wyboru musisz mieć chociaż podstawową wiedzę...skorzystaj z opcji "szukaj" poczytaj trochę - to naprawdę nie zajmie Ci dużo czasu a poczujesz się bardziej "komfortowo". Forum służy między innymi do tego by początkujący amatorzy mogli się wiele z niego nauczyć dlatego nie udawaj że już wszystko wiesz bo jak udowodnił Ci Saint łatwo to wychodzi a i efekty są różne :D Życze dalszych sukcesów... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, Kamil się tu wyedukuje. :D

Kamilu poczytaj forum przez minimum kilka - kilkanaście tygodni a wtedy będziesz miał lepsze rozeznanie co to jest teleskop ,do czego służy i jak nim obserwować.

W tym momencie doradzanie jest bezcelowe.

Masz czas do dnia dziecka ( a może lepiej poczekać do urodzin, imienin ,mikołaja?) więcej uzbierasz ,zdobędziesz więcej wiedzy i wtedy kupisz teleskop który będzie słuzył ci lata a nie kilka dni ( bo się znudził).

Kupisz byle co i będziesz zasypywał nas pytaniami czemu nic nie widzę, czemu wszystko się trzęsie ,czemu planety są takie małe albo dlaczego wszystko jest czarno-białe? :Salut:

Przemyśl ten zakup a nie pożałujesz.

Do MIKOŁAJA - NAPEWNO NIE

do urodzin - DO URODZIN TAK

dolicz do 550zł

+komunia (1tys)

+dzień dziecka (100zł)

+urodziny(150zł)

550+1000+100+150=1800zł

 

 

1800 zł chyba starczy

Edytowane przez kamil-ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.