Skocz do zawartości

14 Warsztaty Astrofotografii Praktycznej na RODOS


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem już kiedyś o tych wyjazdach dla poważnych astrofotografów. W swej naiwności myślałem, że chodzi o Rodos, a nie RODOS :) W końcu ludzie tu często piszą o wyjazdach w różne mniej lub bardziej odległe miejsca.

 

Nie ma co za wiele dopytywać, ani się wpraszać. Myślę, że lepiej poczekać, aż sami zaproszą ;)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktujmy to jak konferencje naukową. Bez afiliacji też nie można jechać a jednak są one bardzo wartościowe i fajnie jest mieć z nich relacje. 

Nie wiem czemu ograniczony dostęp miałby determinować brak relacji.

 

Ktoś nie może jechać na publiczny zlot bo ma za daleko albo musi się opiekować dziećmi. I co, ma prosić organizatorów o nie publikowanie, bo on nie może akurat jechać? 

 

Jest zarówno wolność słowa jak i wolność w wybieraniu interesujących tematów do czytania... Czy aby na pewno nie zaczyna się tu kolejny spór bez powodu? Tzn domyślam się że powodem są chmury ;)

 

 

 

  • Lubię 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agent Smith no przecież tutaj chodzi o "możliwie precyzyjne sformułowania". 

Dział - spotkania, zloty

Temat - warsztaty astrofoto. 

Zabrakło w tytule słowa "prywatne" czy "zamknięte".  Ludzie  szukają wiedzy a o młodych to się przywykło pisać "że tylko  internety czytają". Tym bardziej rozumiem rozgoryczynie -  "o będą Warsztaty i czegoś się nauczę na spotkaniu"  a to jednak zamknięta inicjatywa. 

To nie jest roszczeniowość. 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę nic złego w informowaniu o tym, co w branży się w Polsce dzieje. I dla wyjaśnienia - ja o tym piszę, a inicjatywa jest grupowa. I tyle w temacie. Jeśli kogoś to drażni - może nie czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było mieć podstawowe informacje w pierwszym poście, a nie przeglądać posty nikomu niewinnych ludzi dopytujących się "ale o co chodzi" :P Nie ma nic złego w prywatnym evencie, ale rozumiem uwagi innych użytkowników.

 

Sugeruję tylko mniej się nakręcać. Jedni piszą o elytach, inni o nakrapianych wyjazdach, jeszcze inni narzekają na dzisiejszą młodzież, albo że ktoś jest roszczeniowy, że nie dostał zaproszenia (mimo, że nikt tak nie napisał). Kojarzy mi się grupa facebookowa "Akwarystyka bez hejtu" - na której jest paradoksalnie najwięcej hejtu :D 

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę tej jesieni wszystkim i wszystkiego:)

Ze względu na narodziny dziedzica mojego majątku utkwiłem w pieluchach i pampersach. Dlatego bardzo chętnie będę czytał o wszystkich zlotach. 

Czystego nieba! 

 

Edytowane przez isset
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MichałK napisał:

Fajnie by było mieć podstawowe informacje w pierwszym poście, a nie przeglądać posty nikomu niewinnych ludzi dopytujących się "ale o co chodzi" :P Nie ma nic złego w prywatnym evencie, ale rozumiem uwagi innych użytkowników.

 

Sugeruję tylko mniej się nakręcać. Jedni piszą o elytach, inni o nakrapianych wyjazdach, jeszcze inni narzekają na dzisiejszą młodzież, albo że ktoś jest roszczeniowy, że nie dostał zaproszenia (mimo, że nikt tak nie napisał). Kojarzy mi się grupa facebookowa "Akwarystyka bez hejtu" - na której jest paradoksalnie najwięcej hejtu :D 

Michał, a co to jest "prywatny" event? Na RODOS może jechać każdy , o ile spełnia określone warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, wessel said:

Michał, a co to jest "prywatny" event? Na RODOS może jechać każdy , o ile spełnia określone warunki.

Nie pytaj mnie o to, wciąż nie mam pojęcia co to jest RODOS poza szczątkowymi informacjami w tym temacie... zdawało mi się, że jest na zaproszenie, czyli prywatny?...

Edytowane przez MichałK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem relacje z poprzednich lat spotkań i wcześniej jedynym warunkiem było posiadanie własnego setupu po to, żeby nikt nie kręcił się bez potrzeby wokół.

 

Rozumiem, że to już nie wystarczy i nawet posiadając takowy i chęć opłacenia zlotu, potrzebna jest rekomendacja?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, alinoe napisał:

Przeczytałem relacje z poprzednich lat spotkań i wcześniej jedynym warunkiem było posiadanie własnego setupu po to, żeby nikt nie kręcił się bez potrzeby wokół.

 

Rozumiem, że to już nie wystarczy i nawet posiadając takowy i chęć opłacenia zlotu, potrzebna jest rekomendacja?

 

 

Tak. Nie ma żadnej opłaty zlotowej - tak na marginesie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzędziel napisał:

Przykro się czyta takie niesympatyczne wpisy na naszym fajnym forum.

 

Żeby była jasność, przypomnę: RODOS to spotkanie grupy przyjaciół zakręconych astrofotografią. Spotkanie odbywa się na prywatnym terenie jednego z nas i siłą rzeczy nie może być otwarte dla dużej ilości uczestników, gdyż zwyczajnie by się tam nie pomieścili. Natomiast nowi uczestnicy się pojawiają, choć niestety miejsc jest mniej niż chętnych.

Tak więc kolego @orlen też możesz zorganizować takie spotkanie wraz ze swoimi znajomymi, pojechać do Namibii, na Atacamę, czy w Bieszczady, napisać o tym na forum, umieścić fotki i przyczynić się w ten sposób do rozpropagowania astrofotografii. Z pewnością nie nazwę pogardliwie tej inicjatywy "elytą"  tylko z ciekawością przeczytam relację, tak jak z podziwem czytałem i oglądałem Twoje fotki ze Szpiglasowej Przełęczy, zupełnie nie mając pretensji, ze mnie, wielkiego miłośnika Tatr tam ze sobą nie zabrałeś.

Grzędziel jest mi bardzo miło że z podziwem czytałeś mój wątek ze zdjęciem z Tatr, jednakże różnica między moim watkiem a Wessela polega na tym ze był to tylko opis okoliczności powstania foty, wątek założyłem w konkretnym celu, zebraniu uwag co mogę poprawić w swoim warsztacie a także podzielić się swoimi doswiadczeniami, tak, dla zdobycia nowej wiedzy , nie dla sławy czy oklasków, zasięgów nie robi się na astropolis. 

 Tymczasem Pan Maciej, kolega Wessel założył wątek w którym powiadomił że odbędzie się zlot na który nie zamierza nikogo zapraszać ani udzielać na jego temat dodatkowych informacji, i bardzo fajnie, ma prawo, wolność wypowiedzi, ale szczerze i zwyczajnie zastanawiam się PO CO. 

 

Btw w każdą bezchmurną noc o ile pieluchy pozwolą można do mnie dołączyć w Tatrach/Bieszczadach lub wypadzie pod Warszawę na DSy, zapraszam. 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.