Skocz do zawartości

Mgławica śmigło, DWB-111 i inne - solo


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, popracowałem sobie żeby to było mniej rozmyte, niestety kolor nie wychodzi mi identycznie, a bardzo mi się te intensywne zielenie podobały.

Gwiazdki wstawione lepiej, ale ciągle są małe obwódki na jasnych partiach.

 

1642388932_DWB-111JSzymacropv10.thumb.jpg.3da0df47cf1d482ed8d01dc0adc01f9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja się na HSO nie znam, ale ja bym jednak mocno ograniczył wyciąganie w tym przypadku.

Wiem, że tam sporo wodoru jest, bo robiłem ten obiekt jako HaRGB wspólnie z IC1318A i przy 8h Ha tam się wszystko świeciło. 

Uważam, że lepiej mniej agresywnie, ale staranniej. 

 

Zgadzam się z kolegami, że jest jakby lekko rozmyte. Myślę, że to może być kwestia ogólnego pojechania zdjęcia. 

Twoja każda gwiazdka na tej fotce jest owalna i to w tym samym kierunku. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubaman napisał:

A co Maćku proponujesz?

Bo sam poległeś na tym temacie okrutnie.

Nie, już nic. Wspaniałe zdjęcie. A i wchodzenie z Tob,a w polemikę to druga przyjemność. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko że wiesz, że to jest 33 godziny na F2? To jest jak 100 godzin na F4.

Tu nie ma agresji, poza tym że po wklejeniu gwiazd muszę kombinować co tu zrobić żeby podbić kolory i kontrast bo się wszystko robi płaskie.

Wrzucę jeszcze z gwizdkami z Ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

Nie, już nic. Wspaniałe zdjęcie. A i wchodzenie z Tob,a w polemikę to druga przyjemność. Powodzenia.

Maćku, ale gdzie tu jest jakakolwiek polemika? Napisałeś trzy słowa, a ja naprawdę chętnie usłyszę jakąś dobrą, naprawdę przydatną radę.

Fakt, który przytoczyłem wskazuje, ze temat może nie być łatwy. Może się czegoś od tamtej pory dowiedziałeś i byłbyś w stanie się podzielić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto obiektywnie, bez żadnych uszczypliwości:

- brzydkie gwiazdy (owalne to raz, a dwa wyprane z koloru i płaskie)

 

obraz.png.f07322f2f1822c6d15e7849f3db5968b.png

 

- zdjęcie wygląda na nieostre

- brak dynamiki, wszystko wygląda płasko

 

Nigdy w NB się nie bawiłem, ale mam oczy i to zdjęcie jest raczej słabe; sprzęt tu nie ma nic do rzeczy, zawiodło coś na etapie zbierania materiału lub jego obróbki albo jedno i drugie. Może dobrym pomysłem by było odpuścić to na kilka dni i wrócić raz jeszcze całkiem od zera.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kubaman napisał:

Jasne, tylko że wiesz, że to jest 33 godziny na F2? To jest jak 100 godzin na F4.

Tu nie ma agresji, poza tym że po wklejeniu gwiazd muszę kombinować co tu zrobić żeby podbić kolory i kontrast bo się wszystko robi płaskie.

Wrzucę jeszcze z gwizdkami z Ha.

Podziel się stackami i zobaczy się jak inni mają wizję na Twój materiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nedved napisał:

Czysto obiektywnie, bez żadnych uszczypliwości:

- brzydkie gwiazdy (owalne to raz, a dwa wyprane z koloru i płaskie)

 

obraz.png.f07322f2f1822c6d15e7849f3db5968b.png

 

- zdjęcie wygląda na nieostre

- brak dynamiki, wszystko wygląda płasko

 

Nigdy w NB się nie bawiłem, ale mam oczy i to zdjęcie jest raczej słabe; sprzęt tu nie ma nic do rzeczy, zawiodło coś na etapie zbierania materiału lub jego obróbki albo jedno i drugie. Może dobrym pomysłem by było odpuścić to na kilka dni i wrócić raz jeszcze całkiem od zera.

 

dzięki za opinię

ok, to sprawdźmy tę ostrość, inne zdjęcie tu z forum (obrabiał Romek) i moje zdjęcie w pierwszej wersji i :

obraz.png.6ec66beb7b2480ceb514b11f0855587f.png  obraz.png.dd81c5881e3ea8ad0ba3d051fcf8793c.png

 

 

 

a tu to drugie

obraz.png.22b2736e9dfbfb76ae585f612010c8fa.png

 

drugie może przeostrzone, przesadziłem bo mi pisaliście, że rozmyte

gwiazdy oczywiście zgoda, sam o tym pisałem. Dlatego wrzucę jeszcze z gwiazdami z Ha.

 pozdro :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy na tym forum nie rozumie i chyba nigdy nie zrozumie i chyba nawet nie chcę zrozumieć ;)  Załóżmy, że "kumple" wrzucają jakieś zdjęcie. Od razu  są same ochy i achy, choć często zdjęcia są prawdę mówiąc kiepskie, no ale ciężko napisać kumplowi, że odstawia kaszanę. Ewentualnie, jeżeli jest naprawdę bardzo kiepskie, to nagle nikt nie komentuje. Żadnej porady, czy słowa krytyki. Strach, że osoba krytykująca odgryzie się?

@kubaman ja potwierdzę to , co napisał @Nedved i dodam, że gdybym miał taki sprzęt, za tyle kasę, to bym się nieźle wkurzył, że takie siano mi wychodzi

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę czyim to kumplem ja jestem? Widziałeś moją stopkę? To zmieszane cytaty tu z forum "miłośników astronomii" odnośnie mojej skromnej osoby, będące krytyką moich skromnych prac. Ja też nie rozumiem forum, choć może właśnie rozumiem i nie lubię. Nieprzyjemne to. Miłego dnia, w zwłaszcza tym którzy wychodzą poza bezpieczny standard by zrobić coś po swojemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tymi wpisami. 

Po prostu trudny materiał i tyle. 

Nawet najlepsi mają z tym problem. 

Poza tym,  takie czynniki jak miejsce, czas, warunki,  dyspozycja operatora a nawet szczęście.

, mają duże znaczenie. 

Może trzeba będzie za jakiś czas podejść do zdjęcia jeszcze raz., chociaż druga wersja już dużo lepsza. 

Edytowane przez Robson_g
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba może podaj link do surówek i zobaczymy co Inni z tego wyciągną. Może materiał przez cirrus zbierany i więcej nie da się z tego wycisnąć. 

Sam kiedyś obrabiałem śmigło w HaRGB i wiem, że to bardzo trudny region do obróbki.

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, patrix napisał:

....

@kubaman ja potwierdzę to , co napisał @Nedved i dodam, że gdybym miał taki sprzęt, za tyle kasę, to bym się nieźle wkurzył, że takie siano mi wychodzi

 

Drogi sprzęt ułatwia zadanie .. ale podstawą dobrego zdjęcia są umiejętności i zaangażowanie. To że wsiądziesz do F1 nie znaczy, że pojedziesz jak Kubica. Materiał bywa trudny nawet dla forumowych ASów.

 

11 godzin temu, kubaman napisał:

Jasne, tylko że wiesz, że to jest 33 godziny na F2? To jest jak 100 godzin na F4.

....

 

Nie ma takiego przelicznika. Liczy się rozmiar a nie światłosiła. Nawet jak ta sama ilość fotonów padnie na większą powierzchnię na matrycy to sygnału jest tyle samo. Duża światłosiła to zysk na polu widzenia.  Nie zarejestrujesz więcej fotonów bez zwiększenia średnicy teleskopu.

 

Odnośnie zdjęcia to proponuję to co @RomekAstrobaza, aby się przekonać czy to materiał czy obróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.