Skocz do zawartości

Nowa OPERA


Rekomendowane odpowiedzi

Broń Boże nie chodzi o nowy przybytek kultury, tylko o przeglądarkę do internetu. Wyszła finalna wersja o numerze 8.0 pod tym adresem wersja PL pod Winde http://www.opera.com/download/index.dml?op...Windows&local=y . Mam już zamontowaną, pierwsze spostrzeżenia:

- szybciej ładuje strony ( poprzednia wersja z której korzystałem 7.54).

- nareszcie przenieśli przycisk zamykania zakładek (poprzednio był tuż pod przyciskiem zamykania przeglądarki, można było się pomylić i zamiast strony wyłączyć całą przeglądarkę)

To tak na gorąco, bo mam ją zaledwie od godziny, jak coś jeszcze zauważę to dopiszę.

 

 

pozdro

 

Krzysiek

Edytowane przez Krzysztof_TG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, zainstalowalem opere 8, ustawilem sobie kilka kart przy starcie ale zauwazylem ze zawsze jak ja wlaczam to mam stary "stan" na tych stronach np na interii nie mam nowych wiadomosci dopiero musze dać odśwież <_< to samo na forach musze dawać odźwież po wlaczeniu przegladarki zeby pokazaly sie nowe posty <_<

 

wie ktos? tylko nie mowcie ze cookies bo to jest niemozliwe w pół godziny po instalce <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się :D O ja heretyk :Salut:  Już pracuję na Operze :Boink:

Tylko pamiętaj że niektóre usługi sieciowe są niedostępne dla Opery np. skanery wirusów online.

 

pozdro

Krzysiek

 

ps. pod Operę i tak jest mniej ataków niż w IE, ani razu odkąd jej używam ( 3 lata )nie podpieła mi się żadna strona jako startowa, co przy IE było dosyć częste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są to dość "dziwaczne" usługi :D

 

Już dwie rzeczy mnie denerwują:

Raz, że mój ukochany Mozillowy skrót CTRL+T w Operze oznacza co innego; trzeba używać CTRL+SHIFT+N, co już nie jest takie wygodne zważając na częstość używania tego skrótu.

Dwa, że jak klikam prawym to za cholerę nie mogę się przebić do źródeł np. pływających ramek :Boink:

Za to BOOOOOSKA funkcja kryje pod skrótem CTRL+ALT+V. Tak często odwiedzam tę stronę a tutaj mam pod ręką <_< i nie trzeba się męczyć z kopiowaniem URL <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dawno, dawno temu, gdy jeszcze do przeglądania stron WWW używałem IE w zestawie niezbędnych programów na moim kompie był FlashGet (świetny program do ściągania różnej maści plików z sieci ). Niestety musiałem z niego zrezygnować w momencie przesiadki na Operę :huh: , co prawda istniał plugin pozwalający na ściąganie pojedynczych plików z rozwijanego menu kontekstowego, ale pod IE można było dwoma kliknięciami myszy ściągnąć z danej strony np. wszystkie pliki z rozszerzeniem zip. Dzisiaj wreszcie FlashGet wrócił na dysk mojego kompa :helo: a to dzięki programikowi OperaGet-1.23. Znowu mogę dwoma kliknięciami zaciągnąć dowolną ilość plików ze stron WWW. Dla zainteresowanych jak to zrobić podaję link:

 

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=70179

 

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Przygladajac sie nowemu wydaniu Opery - wpadlem na pomysl "ubogacenia" jej

o kilka (chyba przydatnych) wyszukiwarek... Korzystamy z nich bardzo czesto - na pewno "posiadanie ich pod reka" ulatwi i przyspieszy prace wielu Forumowiczom...

news:e38dao$3ni$1@usenet2.ath.cx

Kolejne wyszukiwarki do Opery 9.0 (beta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczorajsze wydanie Opery - beta 8455 (http://my.opera.com/desktopteam/blog) ma problemy z

wyszukiwaniem (korzystajac z Adress baru) przy uzyciu innych

wyszukiwarek, niz domyslna. Uaktualniac radze, po ukazaniu sie kolejnej

poprawki...

http://my.opera.com/desktopteam/blog/show....#comment1718162

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.