Skocz do zawartości

Messier 31 Galaktyka Andromedy.


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ten efekt jest znany od lat. Ja znam swój sprzęt i jak napisałem kilka postów wyżej że soczewka to wiem co piszę. Jakieś domysły że to zła kolimacja są zupełnie nie trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wpis mówi jedno( i reakcje na niego) : NIE WARTO nikomu pomagać, NIE WARTO pisać na tym forum, NIE WARTO się udzielać, NIE WARTO publikować.

Pokazuje też jak małymi ludźmi potrafią być byli koledzy  i jak łatwo ukrywać szyderstwo za nickiem.

To mój ostatni wpis na tym forum. Przykre, po tylu latach. Kiście się dalej w tej maliźnie i byle jakości.

Czystego nieba!

Proszę likwidację mojego konta. Proszę również, aby nikt nigdy z tego forum do mnie w żadnej sprawie nie dzwonił, bo spotka go zdecydowana odmowa pomocy.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeklęta Andromeda, jak robiłem swoją miesiąc temu to mi tak w oczach pstrzyła że nie wróce do niej co najmniej przez rok.  Najmniejsze zmiany i poprawki krzywych powodują ogromne zmiany w kolorycie i odbiorze pracy.  W pewnym momencie dostaje się oczopląsu.  Dodatkowo na każdym monitorze inaczej wygląda i można zwariować.

 

M31 to pierwszy deep-sky w moim życiu zobaczony radzieckim sprzętem ale w astrofotografii okazała się tylko na pozór łatwą a tak naprawdę to potrafi zmęczyć.

 

Jedna co tak naprawdę wpadła mi w oko na naszym forum to ta z Redcata Grzędziela, wg mnie wzorcowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wessel napisał:

Ten wpis mówi jedno( i reakcje na niego) : NIE WARTO nikomu pomagać, NIE WARTO pisać na tym forum, NIE WARTO się udzielać, NIE WARTO publikować.

Pokazuje też jak małymi ludźmi potrafią być byli koledzy  i jak łatwo ukrywać szyderstwo za nickiem.

To mój ostatni wpis na tym forum. Przykre, po tylu latach. Kiście się dalej w tej maliźnie i byle jakości.

Czystego nieba!

Proszę likwidację mojego konta. Proszę również, aby nikt nigdy z tego forum do mnie w żadnej sprawie nie dzwonił, bo spotka go zdecydowana odmowa pomocy.

Maciek to nie prima aprilis.

Nie widzę forum bez Ciebie.

Za dużo poświęciłeś czasu, żeby tak od, odejść.

Edytowane przez pablo12311
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wiele osób (takich jak ja), którym foto się bardzo podoba, o tym nie pisze bo to norma że foty Maćka zawsze są godne uwagi.

Może to błąd że nic nie piszemy.

Bezsensowne hamstwo i czepialstwo jest wszechobecne, nie tylko na forum AP, a im kto ma większe mniemanie o sobie, tym większym buractwem emanuje. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tzw "zmiana pokoleniowa" na tym forum (i nie tylko) coraz wyraźniej przyjmuje formę "syndromu watahy".
Smutne podwójnie, bo wydawało mi się zawsze, że miłośnicy astronomii to raczej niezależne umysły, indywidualiści.
Przynajmniej tacy byli ci, których znałem.

Pod rozwagę, Panowie.

Sorry za off.

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel o wiele za poważnie podchodził do tej zabawy- bo to jest i powinna być zabawa.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, kubaman said:

Najbardziej chyba szokuje powód - ktoś napisał, że mu się nie podoba. 

 

Ironia, biorąc pod uwagę ostrze krytyki, które sam dzierżył :-) Jest to jednak strata dla tego forum.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Maćka, ale tym razem przegiął chłopak. Nie powinno się podejmować pochopnych decyzji w środku nocy - człowiek niewyspany, zmęczony, a może jeszcze jakieś problemy techniczne ze sprzętem zdenerwowały, albo sąsiad zielonym laserem po niebie zaczął świecić... 

 

W dniu 8.09.2021 o 00:47, Gość wessel napisał:

Proszę również, aby nikt nigdy z tego forum do mnie w żadnej sprawie nie dzwonił, bo spotka go zdecydowana odmowa pomocy.

 

Maćku, a ja, mimo że jestem częścią Astropolis, nie odmówię Ci pomocy jeśli kiedyś zadzwonisz do mnie.

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.