Skocz do zawartości

Wystawa i Giełda Minerałów (23-24.04.2005)


Marek Substyk

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawa i Giełda Minerałów

"SKARBY ZIEMI"

 

Organizator : Acton Sp. z o.o. Chmielowice k/Opola

(23-24.04.2005) - sobota/niedziela

Ceny biletów :

- normalny 6 zł

- ulgowy 4 zł

Godziny otwarcia: 10-18

 

Uwaga w sobotę o godzinie 11.00 spotykamy się na przystanku na katowickim "Rondzie" i idziemy do spotka na wystawę m.in. meteorytów (podobno będą i można będzie kupić - pamiętaj że mogą być drogie - średnia cena tańszych egzemplarzy to ok. 3-5 zł za gram !!! )

 

Będe ja wraz z synem, Kopeć i Lukas.

 

Osobiście to moje nowe dodatkowe hobby, silnie związane z astronomią

 

W załączniku mój mały okaz z krateru Diablo

Canyon Diablo, Arizona, USA, 35°3' N, 111°2' W. Znajdowany od 1891r. w promieniu kilkunastu kilometrów wokół słynnego krateru w Arizonie, nazywanego Coon Butte, Crater Mountain lub Meteor Crater, położonego 10 mil SE od Canyon Diablo.

Największy okaz ważył 454kg, a do dziś zebrano ponad 30 ton.

Krater Canyon Diablo i jego żelazo meteorytowe znane było Indianom zanim jeszcze biały człowiek pojawił się w Arizonie.

Twierdzili oni, że teren ten jest przeklęty, chociaż prawie napewno meteoryt spadł tam przed "cywilizacją" Indian.

diablo1502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie wie jeszcze to

 

Wystawa i Giełda Minerałów

"SKARBY ZIEMI"

 

Organizator : Acton Sp. z o.o. Chmielowice k/Opola

(23-24.04.2005) - sobota/niedziela

Ceny biletów :

- normalny 6 zł

- ulgowy 4 zł

Godziny otwarcia: 10-18

 

Uwaga w sobotę o godzinie 11.00 spotykamy się na przystanku na katowickim "Rondzie" i idziemy do spotka na wystawę m.in. meteorytów (podobno będą i można będzie kupić - pamiętaj że mogą być drogie - średnia cena tańszych egzemplarzy to ok. 3-5 zł za gram !!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byliśmy w grupie która się zgłosiła na forum

 

Kupiełem prawie 10 gramowego tektyta "Wełtawita"

 

Wełtawity, zwane często Moldawitami od niemieckiej nazwy Wełtawy: die Moldau, znajdowane są w Czechach nad Wełtawą. Mają ok. 14,5 mln lat, tyle ile krater meteorytowy Ries, o średnicy 25 km, na południu Niemiec.

Przypuszcza się, że uderzenie meteorytu stopiło tamtejsze skały, a stopione fragmenty doleciały aż do miejsca, gdzie dziś płynie Wełtawa.

 

(zdjęcie podobne) - nie ten co mam

 

Moldawit%204,2g(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

O kurde... przegapiłem temat <_< F**K! Chętnie bym się tam dziś z Wami przeszedł a tak to będę musiał jutro zapodawać z siorką... YY! <_< Marek gratuluje zakupu, jak dobrze pójdzie to jutro też se kupie jakiś okazik :szczerbaty:

 

Może ktoś jutro też się wybiera?

Edytowane przez Paweł Schmidt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem niedawno w Poznaniu na "Giełdzie Skamieniałości i Minerałów" to mi ręce opadły. Tłum młodszych i starszych przedstawicielek płci pięknej oglądał wyroby z bursztynu i innych kamyków. W gruncie rzeczy meteorytów (nieciekawych) było jak na lekarstwo, na 1 tylko stoisku. Innych ciekawych skał też nie było, bo wszystkie straganiki wyglądały jak stoiska z pamiątkami nad morzem - pierścionki, kolczyki, breloczki, wisiorki, bibeloty, wachlarze, rzemyki i inne bzdety. I 2zł mi za to skasowali. Więcej już nie pójdę. Mam nadzieję, że u Was było lepiej.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem niedawno w Poznaniu na "Giełdzie Skamieniałości i Minerałów" to mi ręce opadły. Tłum młodszych i starszych przedstawicielek płci pięknej oglądał wyroby z bursztynu i innych kamyków. W gruncie rzeczy meteorytów (nieciekawych) było jak na lekarstwo, na 1 tylko stoisku. Innych ciekawych skał też nie było, bo wszystkie straganiki wyglądały jak stoiska z pamiątkami nad morzem - pierścionki, kolczyki, breloczki, wisiorki, bibeloty, wachlarze, rzemyki i inne bzdety. I 2zł mi za to skasowali. Więcej już nie pójdę. Mam nadzieję, że u Was było lepiej.

pozdro

 

Było podobnie i też niestety jedno stoisko z meteorytami. Z drugiej strony nie jest to giełda meteorytów tylko minerałów

 

Informacje o miejscach gdzie można kupić meteoryty w 2005 roku znajduje się na stronie http://republika.pl/jba1/gieldy.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było podobnie i też niestety jedno stoisko z meteorytami. Z drugiej strony nie jest to giełda meteorytów tylko minerałów

 

Informacje o miejscach gdzie można kupić meteoryty w 2005 roku znajduje się na stronie http://republika.pl/jba1/gieldy.htm

Ja doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że to nie giełda meteorytów, ale u mnie minerałów też za wielu nie było, poza jakimiś niezbyt oryginalnymi, wplecionymi w przeważnie tandetne ozdoby. Owszem, ładne rzeczy też były, ale ogólny poziom giełdy oceniam nisko.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było bardzo fajnie :)

Spoko że to wypaliło i mogliśmy tam pojechać :D

Kupiłem sobie dwa kamyczki ale już nie pamiętam jak się nazywają :P

Głupio byłoby wyjść z pustymi rękami ;)

I dobrze mieć jakąś pamiątkę B)

Pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez KoPeC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.