Skocz do zawartości

Zakupy w Niemczech.


Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić teleskop w Niemczech.

Na poczatku chciałem jechac po niego sam.

Ale wyjazd w okolice Monachium wydaje mi się lekko daleki. i drogawy jak na trasę Piła Monachium.

Pani proponowała wysyłke UPS za cenę ok 70 EU.

Czy będę jeszcze narażony na ewentualne cło?

Jakie sa wacze doswiadczenia w tym zakresie?

Co najlepiej zrobić?

Wiem, że temat powtarzał sie już co do przelotu ze Stanów.

Ale jak sprawa pomiędzy Niemcami i Polakami ?

Czy jednak Walic taki kawał do Monachium i robic przerzut na własne ryzyko?

Pamagicie towarzysze bo telep stygnie, a ja jestem rozpalony do czerwoności.

A może wypad grupowy - będzie taniej i weselej - do teleskopy serwis de.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,

 

Przesyłka firmą UPS lub DHL niesie za sobą bardzo wysokie ryzyko oclenia sprzętu i naliczenia opłat podatkowych. Niestety nie ma reguły czym Urząd Celny portu lotnicegoy Pyrzowice się kieruje.

Wielokrotnie otrzymywałem wielkie opakowania bez "mrugnięcia okiem" ale o wiele więcej razy płaciłem cło i podatek od płyty CD !!!! Mam w tym doświadczenie od 1996 roku.

Przewieźć z Niemiec skopik to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już majstersztykiem jest zgłoszenie wywozu z Niemiec telepa celnikom niemieckim (aby otrzymać zwrot MwSt /niemiecki VAT/) i przekonanie polskich celników, że nic do oclenia nie mamy. ;D ;D ;D

 

Pozdrawiam

Benedykt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego Monachium?

Ja z dwoma kolegami rozważamy zakup sprzętu w Berlinie, a nasz trzeci kumpel który tam mieszka załatwi sprawę przewozu. Napisz na priva co cię interesuje, a może uda nam się razem coś przeskrobać ;) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm...

a moze i ja bym zorientowal sie na rynku niemieckim jak to sie z teleskopami.

Panie Adamie, moze mi Pan powiedziec jakis adres sklepu niemieckiego ze sprzetem ??

mam kilku znajomych w niemczech wiec jakbym sobie cos kupil to ktorys z nich moglby mi przewiezc to cudo.

wogole jesli zna ktos jakies fajne adresy stron producentow telepow w niemczech to niech tutaj je zapoda.

z gory dzieki wielkie i pozdrowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności, że Ci nie naliczą VAT-u (cło chyba jest 0% ale pewien nie jestem) nie masz ani przy przesyłce kurierskiej ani jak wieziesz telepa sam. Przy czym jeżeli wieziesz sam to masz szanse na pogadanie z celnikiem i przekonanie go, że jest to prezent dla córki na urodziny i kosztuje 280Euro (najlepiej mieć na tą kwote rachunek. Jadąc z Monachium możesz wracać przez Czechy i Niemiecki rachunek TaxFree podbić na granicy niemiecko-czeskiej. Warunek sprzedawca musi Ci wystawić rachunek TaxFree to jest specjalny druk. Możesz takze poczekać 10,5 miesiąca aż będziem w UE wtedy z niemieckiego VAT-u nici ale przejazd z telepem przez granicę "wolny". Jeszcze jedno rozwiązanie wywozisz z polski żóltą rurę za 100zł deklarując jej wywóz u polskiego celnika wracasz z rurą niebieską, a żółtą zostawiasz w jakimś muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie jak Cie namierzą to nie misia ale NIEDŻWIEDZIA dostaniesz za próbę oszustwa - nie waże na ile Euro - za sam fakt.

I wtedy naprawdę przyślę Ci kartofla.

 

A kto mnie ma namierzyć ?? Niemiecka straż graniczna, że kupiłem legalnie sprzęt w niemczech ?? I jak bym chciał to jeszcze mi tax oddadzą. A że przemycam do kraju to polska straż może mi najwyżej jak mnie złapią jakąś karę dowalić i na dowidzenia cmoknąć w pompkę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno rozwiązanie wywozisz z polski żóltą rurę za 100zł deklarując jej wywóz u polskiego celnika wracasz z rurą niebieską, a żółtą zostawiasz w jakimś muzeum.

 

Może jest w Polsce firma, która produkuje rury na podmianę ? ;D ;D ;D

 

Benedykt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze off topic

Mirek a co z testami tej kamerki sony ??

 

Złączke dostałem na tyle późno, że nie mogę jej przetestować na Jowiszu i Saturnie. Robiłem Marsa zobacz na astro-fotografi. Zrobiło się tak jasno w nocy, że musze zaczekac do Września aż się będzie opłącało wyjechać do puszczy z testami czegoś ciemniejszego niż Mars. Z wstępnych prób jednak mogę napisać, że do planet to się nada choć może się okazać, że ze względu na oprogramowanie Web Cam się lepiej nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huston widzę że mamy problem.

I z rurą do 2004 będe musiał czekać.

Bo nie lubię szwindli robić za dużych.

Może jakiś kolega -"przem....k" który lubi emocje z tym związane.

Jak by co to licze na fachowców, którzy przewiazą Sky Watchera 120/1000 bo mi ten sprzęt pasuje. A sam nie mam chwili wytchnienia aby się zajać spedycją.

Dajcie znać na priv jak macie okazję załatwić oczywicie nie za uścisk dłoni tylko jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie

propozycja jest aktualna - przegadam z kumplami temat - powiem że jest ktoś z pobliskich lasów chętny do współpracy i dam znać na priva jak można by to zrobić "hurtowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pojedziesz samochodem z żoną i dzieckiem (lub dziećmi ) istniej spore ryzyko że nik Cię nawet nie spyta na granicy co wieziesz i skąd jedziesz :-))

 

kilkanaście razy przekaraczałem granicę w Jedrzychowicach z rodziną i nigdy celnik mnie sprawdzał

 

ale jak znam swoje szczęści to jak będę coś przemycał to mnie sprawdzą :-)

 

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamsterze,

 

To też prawda. Ale może być i tak ( zgadnij skąd wiem), że jak Cie nakryją i odnotują (bez żadnej kary) - to wtedy wyprawa na Słowację stanie się koszmarem. Jak zaczną sprawdzać przy wjeździe do kraju to szkoda gadać.

Po prostu - kwestia "mania" fartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uwaga odnośnie zgłaszania wywozu z Niemiec i podbijania Tax free. Trzy lata temu planowałem sprowadzenie teleskopu z Niemiec i dowiadywałem się u znajomych celników. Sprawa jest ryzykowna. Faktem jest, że Tax free podbija się za kontrolą celno-paszportową (tak jest przynajmniej w miejscach gdzie ja przekraczam granicę) i mogło by się wydawać, że jak się udało to można spokojnie kwitek podbić. Problem w tym, że powyżej pewnej kwoty celnicy niemieccy przekazują informację celnikom polskim i zaczynają się problemy. Rada znajomego celnika: jak sie uda to siedzieć cicho i odpuścić sobie niemiecki VAT.

 

Jeszcze jedna uwaga odnośnie stawek. Przy wjeździe do Polski trzeba zapłacić 12% cła i 22% VAT-u (niestety nie jest to0% jak pisał Mirek). W przypadku zwrotu niemieckiego VAT-u można liczyć na 10-12% (ta kwota jest zależna od dokładnej wartości sprzętu).

 

Pozdrawiam

 

PS. Moje informacje są sprzed trzech lat i mogło się coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, stawki celne są takie jak piszesz, ale na sprzęt wyprodukowany w Unii. Sprzęt innego pochodzenia ma stawki wyższe. Lepiej zrezygnować z niemieckiego VATu tak jak piszesz. Pochodzenie sprzętu trzeba udokumentować odpowiednim papierem ( przypuszczam, że wystarczy rachunek Tax free ). Ja przywożąc swój sprzęt skorzystałem z pomocy kolegi stale przebywającego w Niemczech. Twoje informacje są aktualne, bo sprzęt przywoził mi 28 maja ;D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys pisalem ale jeszcze raz:

 

jezeli sie nie uda (przeslac alo przewiezc) to bedzie:

 

CT - cena towaru

KW - koszt wysylki

wartosc przesylki WP = CT + KW

clo (ogolnie) C = 12% * WP

Stawka ZERO procent obowiazuje na towary wytworzone w UE a nie tam kupione - Made in China jest Made in China, muszisz miec zaswiadczenie "swiadectwo pochodzenia" EUR1 ze jest inaczej

 

podatek VAT = 22% * (WP + C).

 

Podsumowujac ten przyklad,

sprzet za 1000 Euro, wysylka 70 Euro,

WP = 1070.

C = 12% * 1070 = 128

VAT = 22% * (1070 + 128 = 1198) = 264

 

Placisz w sumie 1000 + 70 + 128 + 264 = 1462 Euro

 

Lepiej poczekac ten rok - chyba ze przewieziesz na wlasne ryzyko zamiennie za zolta (obecnie niebieska) rure...

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.