Skocz do zawartości

Kalifornia


Rosso

Rekomendowane odpowiedzi

 

Podczas ostatnich owocnych nocy udało mi się zebrać ponad 5 godzin materiału do Mgławicy Kalifornia. Czuję ogromną satysfakcję, bo dotychczas moją dewizą był pewien komentarz, który przeczytałem tutaj na forum. Brzmiał:
"Dlaczego na siłę integrujesz tak małą ilość materiału". :D No to ostatnio naprodukowałem kilka zdjęć z dłuższym czasem naświetlania niż zwykle. Będę starał się je sukcesywnie tutaj pokazywać :)

 

Ja robię to dla siebie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fizyk5 napisał:

 

Podczas ostatnich owocnych nocy udało mi się zebrać ponad 5 godzin materiału do Mgławicy Kalifornia. Czuję ogromną satysfakcję, bo dotychczas moją dewizą był pewien komentarz, który przeczytałem tutaj na forum. Brzmiał:
"Dlaczego na siłę integrujesz tak małą ilość materiału". :D No to ostatnio naprodukowałem kilka zdjęć z dłuższym czasem naświetlania niż zwykle. Będę starał się je sukcesywnie tutaj pokazywać :)

 

Ja robię to dla siebie

Ja też, po prostu zawsze jak stackuje godzinę czy dwie godziny materiału to zawsze mam w głowie ten cytat i mnie to bawi :) oczywistym jest że hobby jest dla siebie nie dla kogoś innego, wrzucam na forum fotki żeby posłuchać kogoś kto siedzi w tym długo i pomoże w niwelowaniu błędów, bo w każdym hobby trzeba się rozwijać. :)

 

12 minut temu, karp_killer napisał:

Bardzo fajnie. 

Patrzę na tą podwójną gromadę i cieszę się, że mam newtona. Gromady bez spajków są takie trochę smutne. 

Na twojej niektóre gwiazdki uciekły w zielony.

 

Dziękuję, mam newtona 8" ale póki co wybieram mniej stresowe focenie refraktorem :)

Z zielonym to możliwe. Choć traktowałem go HLVG i starałem się wyrównać kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rosso napisał:

Wiem, że gwiazdy są słabym punktem

Jak dla mnie są ok, naprawdę. Jakby miały kolor, to w ogóle byłoby super, ale wiem, że to kwestia filtra. 

Sama mgławica jak dla mnie ciut "przesaturowana", ale i tak wygląda fajnie. 

Popracowalbym jednak nad kadrowaniem, bo tutaj wyraźnie nie zagrało. Mgławice uciąłeś a mogłeś ją dać w poziomie i byłoby idealnie. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, OnlyAfc napisał:

Jak dla mnie są ok, naprawdę. Jakby miały kolor, to w ogóle byłoby super, ale wiem, że to kwestia filtra. 

Sama mgławica jak dla mnie ciut "przesaturowana", ale i tak wygląda fajnie. 

Popracowalbym jednak nad kadrowaniem, bo tutaj wyraźnie nie zagrało. Mgławice uciąłeś a mogłeś ją dać w poziomie i byłoby idealnie. 

 

 

Dzięki, ale jednak lewy dolny róg leci i to jest bardzo rzucające się w oczy. Masz rację, l-enhance jest świetny, jednak gwiazdki mocno obrywają. Dzięki za uwagę co do saturacji. Kadr wynika z tego, że robiłem przez te nocki dwa obiekty. Kadr był dobrany pod pierwszy, a że chodzę do pracy na 7 to nie wstawałem do teleskopu żeby robić flaty i kadrować. Coś za coś :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rosso napisał:

Podczas ostatnich owocnych nocy udało mi się zebrać ponad 5 godzin materiału do Mgławicy Kalifornia. Czuję ogromną satysfakcję, bo dotychczas moją dewizą był pewien komentarz, który przeczytałem tutaj na forum. Brzmiał:
"Dlaczego na siłę integrujesz tak małą ilość materiału". :D No to ostatnio naprodukowałem kilka zdjęć z dłuższym czasem naświetlania niż zwykle. Będę starał się je sukcesywnie tutaj pokazywać :)

Do rzeczy. Ogólnie jestem zadowolony z tego zdjęcia, obrobiłem je w Photoshopie i widzę, że przy postprocessingu w pixie a ps wychodzą dwa różne zdjęcia. To mi się podoba, i takie zostawiam. Wiem, że gwiazdy są słabym punktem nie tylko tego ale i reszty moich zdjęć, szczególnie lewy dolny róg, no ale jakoś nauczyłem się z tym żyć. Jak zwykle rady mile widziane :)

Svbony 503 80mm ED, ASI071MC PRO, HEQ5, ASIAIR, OPTOLONG L-ENHANCE. 68x5min z centrum miasta.

ngc1499-2000px.thumb.png.694a575e22cda62bbb3e81e5a0ff8563.png

 

Super zdjęcie - ale ja bym gwiazdki podkoloryzował :) i troszkę tło ogarnąłem jeszcze.
Sorki za zabawe Twoim plikiem :)

 

1499.thumb.png.6163a1401cdddb72a492d822b0ea4a35.png

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.