Skocz do zawartości

"Andro-menda"


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę tutaj komentował niuansów (bo po prostu się nie znam :D), ale dawno nie miałem takiego wrażenia "trójwymiarowości" obiektu na zdjęciu jak tutaj :)

Może to też kwestia ułożenia Andromedy w poziomie co przypomina widok talerza i nadaje pewnej perspektywy? Zdecydowana większość ustawia galaktykę klasycznie "po skosie" :g: 

 

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 19:38, Robson_g napisał:

Co się stało?

L zapowiadało świetne zdjęcie.

Tak jak napisałem, kanał G trochę zepsuł sprawę, mam nauczkę że bez flatów się nie da. Ewentualnie może zrobię nowe B, w końcu to tylko godzina.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Paether napisał:

Nie będę tutaj komentował niuansów (bo po prostu się nie znam :D), ale dawno nie miałem takiego wrażenia "trójwymiarowości" obiektu na zdjęciu jak tutaj :)

Może to też kwestia ułożenia Andromedy w poziomie co przypomina widok talerza i nadaje pewnej perspektywy? Zdecydowana większość ustawia galaktykę klasycznie "po skosie" :g: 

 

Ja się cieszę, że wreszcie jest andromeda w innym ułożeniu. Tylko coś blado. Się proszę nie obrażać :) 
Mógłbym łyknąć w takich kolorach galaktykę, jako wizję artystyczną, ale wolałbym, żeby gwiazdy były już normalne, a nie w sepii. 
Widzę jakieś mikrogalaktyki. Np. pod m110. I to jest fajne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karp_killer napisał:

Ja się cieszę, że wreszcie jest andromeda w innym ułożeniu. Tylko coś blado. Się proszę nie obrażać :) 
Mógłbym łyknąć w takich kolorach galaktykę, jako wizję artystyczną, ale wolałbym, żeby gwiazdy były już normalne, a nie w sepii. 
Widzę jakieś mikrogalaktyki. Np. pod m110. I to jest fajne. 

 

 

PGC2314 :)

Image33a.jpg

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paether napisał:

Zdecydowana większość ustawia galaktykę klasycznie "po skosie" :g: 

 

Ona jest na niebie "po skosie". Trzeba było się trochę postarać, żeby ją tak położyć. ;)

 

5 godzin temu, Misza napisał:

Czy zebranie kanału Ha dodałoby tę barwę ? Zastanawiam się czy jeszcze coś dozbierać (lumi, Ha) , nie naprawię już tego przebarwienia z kanału G więc nie wiem czy jest sens kontynuować ten projekt.

 

Mnie się na matrycy kolorowej niebieski też "nie chciał" się zbierać. Natomiast z zielonym zdecydowanie można powalczyć w obróbce. A plastyka i głębia wyszła Ci bardzo fajnie. Należy to docenić. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Misza said:

Myślicie że warto dozbierac H-alpha? Doda to niebieskiego na skrajach galaktyki?

Nie doda.

Ha stosuje sie na wyeksponowanie mglawic emisyjnych.

Tego niebieskiego napewno tam masz. Warto jeszce popracowac nad balansem kolorow :)

Troche pogrzebalem w Twoim jpg.

Mama nadzieje ,ze mam pozwolenie ;)

 

 

 

Image33.jpg.1ae4dfa2dbc44c418c5bf32624ccf315.jpg

Edytowane przez Marvaz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem wynika z tego jak wygląda kanał B, w pozostałych wszystko mam prawie idealnie gładkie. Flatem kalibrowałem tylko Lumi , RGB już nie ale i tak R i G są ok. B jest jak poniżej i to ono wprowadza kolorystyczny zamęt, próbowałem ale nie potrafię wyrównać w pixie tego kanału....

B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Misza napisał:

Jest trochę niebieskiego z prawej, z tego materiału wiele lepiej nie bedzie chyba ze zacznę to kolorowac w sposób wątpliwy etycznie :)

Nawet gwiazdy są purpurowe po lewej od Andromedy, a po prawej już nie. Ewidentnie coś krzywo z kolorami teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.