Skocz do zawartości

Flatownica za 50zł - sklep Action!


innerside

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Właśnie kupiłem za ponad 50zł podświetlarkę do szkicowania… w celu podświetlania negatywów (sporo siedzę w analogu). Dopiero po rozpakowaniu i zapaleniu Ding Dong - przecież to jest fenomenalna flatownica. Załączam fotkę i filmik. 
 

ps. Temat na swieżo - jeszcze nie testowałem :)  ale skoro ipad mi dzialał przez ostatnie lata to to też powinno. 

4B1F0561-0781-4F59-B048-55F4CD62EBC7.jpeg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, komprez napisał:

Ah te "wez podaj linka" ....  5 sekund google :D 

 

https://www.action.com/pl-pl/p/crafts-co-tablica-do-rysowania-led/

 

Kolegom chodziło raczej o linka do aukcji z Ali, z której Darek kupował

 

2 godziny temu, ax napisał:

Darku podaj model lub linka do aukcji :)

Edytowane przez simarik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Wygląda fajnie, zasilanie micro USB, trzy stopnie natężenia światła. Są większe rozmiary, ja wziąłem a4 ze względu na 80mm refraktor i z nadzieją na to że pokryje 8" newtona, ale chyba nie da rady. Święci równomiernie

16316284686625722254509847293853.thumb.jpg.b6dbc3d852db989c653c9a176077da74.jpg

 

16316282236282717503578957982903.jpg

Edytowane przez Rosso
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem podświetlaną deskę kreślarską z allegro z linka jak wyżej i nie jestem zadowolony. Nie wiem czy we wszystkich modelach ale tu jest wyraźnie widoczna dziurkowana siateczka. Nie nadaje się to. Wasze też tak mają?

 

Np. taka nie nadaje się.

 

https://allegro.pl/oferta/deska-kreslarska-tablica-kalka-podswietlana-led-a3-10804831784?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=OTA2ZGFiM2YtNDI4My00MGM0LWIyMDEtZWJjY2U5NDYzMDMwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=cc1a0fab-fd5b-4a4b-8481-b44d8d68aaa7

Edytowane przez Sebastianus
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastianus napisał:

A ja kupiłem podświetlaną deskę kreślarską z allegro z linka jak wyżej i nie jestem zadowolony. Nie wiem czy we wszystkich modelach ale tu jest wyraźnie widoczna dziurkowana siateczka. Nie nadaje się to. Wasze też tak mają?

Ale siateczka jest widoczna na desce czy na flatach?
Moja ma też wyraźną czarną siatkę, ale na teleskop daję najpierw białą koszulkę i na to deskę i flaty wychodzą gładkie (przynajmniej ja nie widziałem żadnej struktury).
Podejrzewam, że bez koszuli też było by dobrze (rozmycie pola jest na tyle duże, że światło się uśrednia). Ważne żeby było równomiernie podświetlone.

Edytowane przez WojtasSP320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, WojtasSP320 napisał:

Ale siateczka jest widoczna na desce czy na flatach?
Moja ma też wyraźną czarną siatkę, ale na teleskop daję najpierw białą koszulkę i na to deskę i flaty wychodzą gładkie (przynajmniej ja nie widziałem żadnej struktury).
Podejrzewam, że bez koszuli też było by dobrze (rozmycie pola jest na tyle duże, że światło się uśrednia). Ważne żeby było równomiernie podświetlone.

 

Muszę sprawdzić czy będzie siateczka na flatach oraz naświetlenie. Diody są tylko z jednej strony płyty. Porównam z negatoskopem z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mi podczas wyciagania w poziomach w psie pojawiają się takie lekkie okręgi na staku, czy to jest wina złego flata? tutaj przykład pojedynczej klatki flata, na historiogramie to wygląda dobrze, jest na środku, ale na fotce widać okrąg i nie doświetlone boki - może też zakupię wspomniana deskę;

 

Co do mojego flata to proszę żeby ktoś się wypowiedział rzetelnie na temat tej klatki

 

flat 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lagata1 napisał:

 

Co do mojego flata to proszę żeby ktoś się wypowiedział rzetelnie na temat tej klatki

Mogę się wypowiedzieć jedynie nierzetelnie - tak własnie ma wyglądać flat bo to bedzie usuwanie z lightów. Widać na nim winietowanie Twojego zestawu które ma być właśnie skorygowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Astroigi napisał:

Czemu folia elektroluminescencyjna jest lepsza od takiego panelu led?

Może obawy biorą się z tego tego, że ten panel po odpaleniu wygląda tak (niemniej, globalnie daje równomierne podświetlenie - zwłaszcza kiedy użyje się jakiegoś dyfuzora (kartka, koszulka)):
 

20210918_123257.jpg

Edytowane przez WojtasSP320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.