Skocz do zawartości

Flatownica za 50zł - sklep Action!


innerside

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, WojtasSP320 napisał:

Może obawy biorą się z tego tego, że ten panel po odpaleniu wygląda tak (nie mniej, globalnie daje równomierne podświetlenie - zwłaszcza kiedy użyje się jakiegoś dyfuzora (kartka, koszulka)

 

ale ten panel znajduje się bardzo blisko obiektywu czyli bardzo daleko od płaszczyzny ostrości (która jest w nieskończoności) więc tej siatki absolutnie nie będzie widać na flacie nawet bez dyfuzora. Bardziej obawiałbym się migotania panelu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 13:16, Sebastianus napisał:

A ja kupiłem podświetlaną deskę kreślarską z allegro z linka jak wyżej i nie jestem zadowolony. Nie wiem czy we wszystkich modelach ale tu jest wyraźnie widoczna dziurkowana siateczka. Nie nadaje się to. Wasze też tak mają?

Siateczka jest, więc kładę na to kartkę A4, tak dla pewności. Flaty daje OK.

Wersja A4 pokrywa bez problemu 6".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 14:26, Agent Smith napisał:

Czy Waszym zdaniem taki panel jest wystarczająco jasny, żeby służyć do kopiowania negatywów i slajdów?
A jakie toto ma widmo?

Jasne, że tak :) Zostawiłem Ci dane w exif - panel ustawiony był na maksymalną jasność. 

IMG_1325.jpg

Edytowane przez innerside
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odkopię temat ;) Kupiłem ostatnio coś takiego:

 

PODŚWIETLANA TABLICA DESKA KREŚLARSKA LED KALKA A5 10711755877 - Allegro.pl

 

Niestety diody są tylko po jednej stronie, tam gdzie jest czarny pasek i wyłącznik, i wygląda na to, że cały panel nie jest równomiernie podświetlony - z lewej jest jaśniej a z prawej ciemniej.

 

IMG_6523.JPG.615cfb85e7071e38b435d25a4e3afc02.JPG

 

@Sebastianus , @WojtasSP320 - wy chyba macie / mieliście coś podobnego? Sprawdziło się? Nie chcę zrywać folii ochronnej z "ekranu" z siateczką, bo najprawdopodoniej zwrócę to ustrojstwo, więc nie mogę zrobić flatów i się przekonać co i jak...

Edytowane przez Piotr K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dimis napisał:

 ja uzywam tej deski kreslarskiej:

 

OK, dzięki za info :) Tyle że ona jest duża - A4, a ja bym to potrzebował do Samyanga 135 mm... Patrzyłem na Allegro, wygląda na to, że wszystkie w formacie A5 mają kraj wysyłki Chiny. Czyli dziękuję, postoję. A te, które są sprzedawane przez polskie sklepy mają diody z boku, czyli prawdopodobnie nierównomierne oświetlenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr K. napisał:

 

OK, dzięki za info :) Tyle że ona jest duża - A4, a ja bym to potrzebował do Samyanga 135 mm... Patrzyłem na Allegro, wygląda na to, że wszystkie w formacie A5 mają kraj wysyłki Chiny. Czyli dziękuję, postoję. A te, które są sprzedawane przez polskie sklepy mają diody z boku, czyli prawdopodobnie nierównomierne oświetlenie...

Większość ekranów laptopów, monitory, telewizory mają podświetlenie kilkoma linijkami ledowymi właśnie z jednej strony tzw. podświetlenie krawędziowe. Istotny jest potem użyty dyfuzor, który zapewni możliwie jednolite podświetlenie całego ekranu. Droższe konstrukcje mają podświetlenie matrycowe, ale to już inna bajka :) podejrzewam, że te tańsze, tandetne deski kreślarskie mają po prostu kiepski materiał dyfuzyjny i stąd podświetlenie jest coraz słabsze w miarę oddalania się od diod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2022 o 18:27, Piotr K. napisał:

Odkopię temat ;) Kupiłem ostatnio coś takiego:

 

PODŚWIETLANA TABLICA DESKA KREŚLARSKA LED KALKA A5 10711755877 - Allegro.pl

 

Niestety diody są tylko po jednej stronie, tam gdzie jest czarny pasek i wyłącznik, i wygląda na to, że cały panel nie jest równomiernie podświetlony - z lewej jest jaśniej a z prawej ciemniej.

 

IMG_6523.JPG.615cfb85e7071e38b435d25a4e3afc02.JPG

 

@Sebastianus , @WojtasSP320 - wy chyba macie / mieliście coś podobnego? Sprawdziło się? Nie chcę zrywać folii ochronnej z "ekranu" z siateczką, bo najprawdopodoniej zwrócę to ustrojstwo, więc nie mogę zrobić flatów i się przekonać co i jak...

 

Generalnie kiepskie to jest. Priorytetem dla mnie jest teraz nowe apo, ale zaraz potem porządna flatownica od Lancerty albo PrimaLuceLap (chyba od września z automatem mocowanym do dovetaila.

Pozdrawiam

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maetrik napisał:

Też używam takiej tablicy, pod nią daje jeszcze 2x mlecza pleksi i flaty są ok. 

Której konkretnie? Omawiane obecnie w tym wątku są co najmniej dwa rodzaje, z diodami led z boku i siateczką, oraz taka świecąca całą powierzchnią (zdaje się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dimis napisał:

a tak wyglada moj master flat 30 * 3,6s (z NB filtrem w torze optycznym), pociagniete w HT troszke mocniej. Nie mowie, ze to lepsze od flatownic za majatek, ale uwazam ze daje rade. Pix ladnie usuwa to co ponizej. Pozrdowki!

image.png.28d6fa549f3f36662c959854cba46f78.png

image.png.fbf44dc76edb65b0e155d835016ea987.png

Flaty nie zastępują czyszczenia optyki :P 

 

Myślę, że taką flatownicę można sprawdzić obracając parę razy co jakiś kąt i porównując wyniki. Jak flat się będzie zmieniać to raczej kiepsko. 

Edytowane przez zbuffer
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyłączę się do dyskusji...
Od jakiegoś czasu mam panel kreślarski, ten z siateczką i diodami led po jednej stronie. O ile wzoru siateczki nigdy na flatach nie widziałem, o tyle faktycznie gdzieś z tyłu głowy siedziała obawa o nierównomierne podświetlenie ze względu na obecność diod tylko po jednej stronie. 
Teraz, w związku z przesiadką na teleskop o większej średnicy, muszę poszukać czegoś innego, większego (dotychczasowy panel jest rozmiaru A5). 

Zwróciłem uwagę na wskazany panel z pierwszego posta w temacie. Wydaje się, że powinien być OK, podświetlenie jest chyba na całej powierzchni (kto ma ten model, niech da znać czy faktycznie tak jest) i aby dodatkowo rozproszyć światło zastanawiam się nad naklejeniem tzw folii "mrożonej", używanej do oklejania okien. Ale czy jest to konieczne? Pytanie do osób, które taki panel posiadają.

Jedyne co mnie martwi to migotanie. Ktoś zauważył problemy z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, siutek napisał:

Przyłączę się do dyskusji...
Od jakiegoś czasu mam panel kreślarski, ten z siateczką i diodami led po jednej stronie. O ile wzoru siateczki nigdy na flatach nie widziałem, o tyle faktycznie gdzieś z tyłu głowy siedziała obawa o nierównomierne podświetlenie ze względu na obecność diod tylko po jednej stronie. 
Teraz, w związku z przesiadką na teleskop o większej średnicy, muszę poszukać czegoś innego, większego (dotychczasowy panel jest rozmiaru A5). 

Zwróciłem uwagę na wskazany panel z pierwszego posta w temacie. Wydaje się, że powinien być OK, podświetlenie jest chyba na całej powierzchni (kto ma ten model, niech da znać czy faktycznie tak jest) i aby dodatkowo rozproszyć światło zastanawiam się nad naklejeniem tzw folii "mrożonej", używanej do oklejania okien. Ale czy jest to konieczne? Pytanie do osób, które taki panel posiadają.

Jedyne co mnie martwi to migotanie. Ktoś zauważył problemy z tym związane?

 

Ostatnio kupiłem panel z pierwszego posta i jestem z niego zadowolony. Podświetlenie jest na całej powierzchni i nie występuje wzór siateczki.

Jeśli chodzi o migotanie to nie zauważyłem. Myślę, że to dobry wybór. Można ewentualnie założyć plexi dla świętego spokoju.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popełniłem pierwsze "zdjecie astro" i w trybie pilnym zająłem się flatownicą, zaraz po czyszczeniu optyki ?

Light Paper z Ali

https://pl.aliexpress.com/item/1005003881806567.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.54d81c24NsP5Sp&gatewayAdapt=glo2pol

Panel siedzi pomiędzy 2 kółkami z mlecznej pleksi 5mm, głowni po to żeby cieniutki paneli jakoś przytrzymać, wiec mogła być nawet cieńsza, do tego dwie obręcze z pleksi, które wchodzą na teleskop. Razem skręcopne do kupy.

Pleksi są aukcje na alledrogo, wycinają laserem dowolne kółeczko. W weekend przetestuje. Calość wyszło poniżej 200PLN przy średnicy 18cm (średnica tuby na która to wchodzi).

 

 

20220929_081950.jpg

Edytowane przez ko20
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/18/2021 at 2:26 PM, Agent Smith said:

Czy Waszym zdaniem taki panel jest wystarczająco jasny, żeby służyć do kopiowania negatywów i slajdów?
A jakie toto ma widmo?

Jasność jest bez znaczenia. Możesz sobie i 2 sekundy kopiować ten negatyw, ona raczej nigdzie nie ucieknie ?

Przy kopiowaniu slajdów czy negatywów niebagatelne znaczenie ma jakość odwzorowywania barw. I do tego są specjalne LEDy z wysokim parametrem (z pamieci pisze,) CRI. Ja wsadziłem takiego LED'a za 10mm mleczną pleksi i jestem bardzo zadowolony z efektu. Fakt ze kopiuje 20-letnie slajdy, ktore nie grzeszą jakością, często są poprześwietlane. Ale jak się trafi jakiś dobry, to efekt jest bardzo dobry. Jak się zgłosisz na priv podelse jakiś przykład. "Skanowane" lustrzanką obiektywem makro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.