Skocz do zawartości

Kupię montaż azymutalny lub głowicę

Arek79

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Arek, co tam będziesz wieszał na tym montażu? Ostatnio zakupiłem mak150 na montażu AZ5 z mikroruchami i nie wiem jak poprzedni właściciel obserwował w takiej konfiguracji. Chybotliwe toto, trudno wyostrzyć. To Natomiast makiem 127 lukało się komfortowo. Dopiero eq5 zakupiony od ciebie z wiekszą tubą współgra idealnie. 

• Lubię 1

Godzinę temu, Michał Woliński napisał:

Cześć Arek, co tam będziesz wieszał na tym montażu? Ostatnio zakupiłem mak150 na montażu AZ5 z mikroruchami i nie wiem jak poprzedni właściciel obserwował w takiej konfiguracji. Chybotliwe toto, trudno wyostrzyć. To Natomiast makiem 127 lukało się komfortowo. Dopiero eq5 zakupiony od ciebie z wiekszą tubą współgra idealnie. 

AZ5 to bardzo słabe ustrojstwo. Było ich kilka wersji. Każda inna i każda o takiej nazwie...

Najnowsza jest ponoć bardziej udana. 

Cześć chce wieszać maka 180 do wizuala ale do celowo ma być na dużą lornetkę 53cm długości i 27cm szerokości dlatego zastanawiam się nad kupnem z forum też montażu Girblatar do kamer video głowica z statywem 25kg trochę dużo waży ale stabilny przez to jest.

Mam drugi montaż eq5 który głównie służy do Maka 180 ale potrzebuje szybkiego montaż do oglądania samolotów.

Edytowane przez Arek79

Mak 180 bez mikroruchów i bez trackingu, to ból straszny z jego 2700mm+ ogniskowej. Ostatnio goniłem tak Jowisza na AZ-EQ5 jak mi się prąd skończył i było to bardzo niekomfortowe. Swoją drogą, to na AZ-EQ5 (z prądem :D) wisi dobrze.

• Lubię 2

• Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.