Skocz do zawartości

B150 + NGC 6946 szerzej konik i fajerwerki


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie podane. Podoba się.

Mam podobny kadr ale poszedłem w drugą stronę i  bardzo chciałem wcisnąć  gromadę kosztem tej ciemnotki ;)

Zbierasz niesamowite ilości materiału to przekłada się na sygnał ale nie uwierzę, że na północnej stronie masz Bortle 6. Musisz mieć dużo ciemniej jak dla mnie ( co tylko powinno Cie cieszyć).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubaman napisał:

Kadr pieczołowicie dobrany

Teraz zauważyłem - po lewej stronie zaczyna się już ta mgławica od Kalmara, prawda? Widać w rogu coś czerwonego...

 

 

Ten rejon jak zawsze wydaje mi się super ciekawy. Wyszło fajnie. Gwiazdki mają śmieszne spajki - pewnie taka uroda systemu RASA....?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaPa napisał:

Zbierasz niesamowite ilości materiału to przekłada się na sygnał ale nie uwierzę, że na północnej stronie masz Bortle 6. Musisz mieć dużo ciemniej jak dla mnie ( co tylko powinno Cie cieszyć).

Myślę, że masz rację, jak pisałem w poprzednim wątku świeci na południu Kraków, północ jest OK. Ale trzeba pamiętać jak to się porównuje do dobrego nieba. Takie samo zdjęcie w Bieszczadach zrobię w powiedzmy 5-8 godzin. Bardziej 5.  RASA łapie absolutnie wszystko i efekt jest taki, ze foty są mega jasne i trzeba kontrastem ciągnąc w dół by to wyglądało, czyli ściemniam fotki i podpijam kontrast. To jest kontrproduktywne do konstrukcji tego teleskopu, tak bardzo bym chciał ten sprzęt zabrać gdzieś w ciemności.

 

 

4 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Teraz zauważyłem - po lewej stronie zaczyna się już ta mgławica od Kalmara, prawda? Widać w rogu coś czerwonego...

 

 

Ten rejon jak zawsze wydaje mi się super ciekawy. Wyszło fajnie. Gwiazdki mają śmieszne spajki - pewnie taka uroda systemu RASA....?

Tak, po lewej na górze świeci wodór (a to tylko OSC :) ) a po prawej na środku gromada. Ciut brakło szerokości.

Spajki to efekt poprowadzenia przewodów od kamery, do tego przy takiej światłosile pojawiają się odblaski w tym miejscu. Ostatni element który muszę dopracować by zrobić wymaksowane zdjęcie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.