Skocz do zawartości

M33


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ax napisał:

Pawel kusila cię ta M33 ;)

Warunki miejskie czy podmiejskie?

;)

Koskowa Góra

 

6 minut temu, Maetrik napisał:

Ładne ale czy całość nie leci troszkę za bardzo w fiolet?

 

Dzięki,

 

Sam nie wiem.  Dzięki za zwrócenie uwagi. Jak robiłem balans, to "leciało" mi za bardzo w niebieski. Popatrzę na to jeszcze wieczorem. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, bo od rana przeglądam strony internetowe, sklepy z ofertą własnie FSQ-85EDX. Przeglądam schematy bo nie mogę połapać się jakie złączki są potrzebne do połączenia Taka z kamerą ZWO. Używasz flattenera? Skąd biorą się te rózowo - pomarańczowo - zielone obwódki na gwiazdach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maetrik  zamieniłem w pierwszym poście zdjęcie, chyba lepiej (?). 

42 minuty temu, simarik napisał:

Fajna fotka. Gratulacje. Nie jest to łatwy obiekt o czym sam się przekonałem, podejmując próbę wypalenia tego obiektu. Na razie się poddałem i zarzuciłem projekt.

Dzięki :) Moje 4 podejście.

 

38 minut temu, Sebastianus napisał:

Zabawne, bo od rana przeglądam strony internetowe, sklepy z ofertą własnie FSQ-85EDX. Przeglądam schematy bo nie mogę połapać się jakie złączki są potrzebne do połączenia Taka z kamerą ZWO. Używasz flattenera? Skąd biorą się te rózowo - pomarańczowo - zielone obwódki na gwiazdach?

Tutaj jest rozpisane co i jak:

FSQ-85ED & FSQ-85ED w/Flattener… - Page 3 - Refractors - Cloudy Nights

 

Obwódki - na RGB (zwłaszcza na R) rozjechała mi się ostrość i jest to moje drugie podejście do składania DS'ów w LRGB (braki warsztatowe).

 

 

 

Edytowane przez warpal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, warpal napisał:

W sensie 4,5 godziny? Wiem - mało.

Mało, ale niektórzy mają gorsze efekty końcowe przy dużo dłuższym czasie naświetlania :) np ja pewnie tak będę miał jak skończę obrabiać Andromedę spod miasta :D Gdybyś nie podał czasów to w życiu bym nie powiedział że to w sumie 4,5 godz :) Ciekawe jakby wyglądało zdjęcie jakbyś miał 3x więcej materiału.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tuvoc napisał:

Świetny trójkącik! Bardzo podoba mi się kolor i właśnie to "lecenie" ;) w fiolet. Zmotywowałeś mnie do jej ponownego złapania. 

Trochę zmniejszyłem to "lecenie" ;)

Walcz!

6 godzin temu, wismat napisał:

Mało, ale niektórzy mają gorsze efekty końcowe przy dużo dłuższym czasie naświetlania :) np ja pewnie tak będę miał jak skończę obrabiać Andromedę spod miasta :D Gdybyś nie podał czasów to w życiu bym nie powiedział że to w sumie 4,5 godz :) Ciekawe jakby wyglądało zdjęcie jakbyś miał 3x więcej materiału.

Zobaczysz, nie ma co na zapas być pesymistą.

Trafiła się świetna noc po prostu. 

Chciałbym, ale jednak wyjazdowe astrofoto niesie za sobą ograniczenia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.