Skocz do zawartości

Fujifilm X-t1 a DeepSkyStacker


PawlU81

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko bo mam problem z łączeniem zdjęć z fujifilm Xt1 w programie DeepSkyStacker, da się to zrobić?. Jak wczytuje zdjęcia to zdjęcie ostateczne jest praktycznie czarne a pojedynczo widać drogę mleczną ale z kaszką na niej niestety. Czy po prostu lepiej zainwestować w jakiegoś Canona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ale za bardzo nie ma co z tym zrobić. Wrzucam pojedyncze zdjęcie i końcowy efekt. Może ja coś robię nie tak, ogólnie robię serie zdjęć, później zakrywam obiektyw i z takim samym czasem robię zdjęcia i to łącze w programie i takie cuda wychodzą mi :getlost:   

dri.jpg

Autosave002.tif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niebo było fatalne to wiem, robiona niedaleko małej miejscowości koło Łańcuta. Ale łącząc zdjęcia nie usuwa się szum ? A to chce osiągnąć. Przy dobrych warunkach gdy zdjęcia są też dobre i tak nie mogę ich połączyć żeby to wyglądało dobrze, wychodzi czarne zdjęcie i zastanawiam się czy to nie wina aparatu a bardziej samych zdjęć np: nie wszystkie programy otworzą Raw z Fuji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawlU81 napisał:

Że niebo było fatalne to wiem, robiona niedaleko małej miejscowości koło Łańcuta. Ale łącząc zdjęcia nie usuwa się szum ? A to chce osiągnąć. Przy dobrych warunkach gdy zdjęcia są też dobre i tak nie mogę ich połączyć żeby to wyglądało dobrze, wychodzi czarne zdjęcie i zastanawiam się czy to nie wina aparatu a bardziej samych zdjęć np: nie wszystkie programy otworzą Raw z Fuji.

 Racja, wielokrotne ekspozycje i stack zwiększają SNR, ale nie usuwają light pollution :) Zdjęcie wyplute z DSS zazwyczaj trzeba wyciągać krzywymi/poziomami. Spróbuj zestackowac w sequatorze tam zazwyczaj stack wygląda inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stack po rozjaśnieniu wygląda tak jak niżej. Druga wersja to po FitsWorku usunięcie nierówności tła. Zmniejszony do 20%, bo bardzo zaszumiony. Czy to stack tylko z kilku czy jednak kilkuset klatek? Bo stawiam na kilka, skoro mimo uśredniania wyszedł ślad jakiegoś samolotu. Chyba że miałeś w DSS ustawienia pod składanie meteorów - nie średnia ale wartość maksymalna. Miałeś jakieś klatki kalibracyjne?

 

 

Autosave002a.jpg

 

Wyrównanie tła dla gwiazd:

 

Autosave002a_2.jpg

 

Edytowane przez OBERON RD
Dodany drugi obrazek po FitsWorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, OBERON RD napisał:

Stack po rozjaśnieniu wygląda tak jak niżej. Druga wersja to po FitsWorku usunięcie nierówności tła. Zmniejszony do 20%, bo bardzo zaszumiony. Czy to stack tylko z kilku czy jednak kilkuset klatek? Bo stawiam na kilka, skoro mimo uśredniania wyszedł ślad jakiegoś samolotu. Chyba że miałeś w DSS ustawienia pod składanie meteorów - nie średnia ale wartość maksymalna. Miałeś jakieś klatki kalibracyjne?

 

 

Autosave002a.jpg

 

Wyrównanie tła dla gwiazd:

 

Autosave002a_2.jpg

 

Zdjęcie to pojedynczy strzał a autosave002 to z z tego co pamiętam zlepek z 10 zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawlU81 napisał:

Zdjęcie to pojedynczy strzał a autosave002 to z z tego co pamiętam zlepek z 10 zdjęć. 

10 zdjęć nadaje się do nauki jak składać w programie DSS itp, ale cudów nie będzie, szczególnie przy mocno podbitym ISO. Bez klatek kalibracyjnych tym bardziej. Ważne, że próbujesz, jakoś trzeba się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.