Skocz do zawartości

Cem25p + asiair kolizja


Ersoy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Moje focenie na dziś się skończyło, darki się palą, a wszystko przez kolizję montażu. Guiding dziś świetnie pracował, gdy nagle zaczął ostro nurkować, co załatwiło mi sesję, a pogoda super... Jak ustawiacie asi air, tak by montaż wiedział gdzie jest? Mój punkt zero mógł być niedokładny, ale przecież asi air nie ma problemu z odczytem swojego położenia, czemu więc nie zrobił flipa, nawet jak miałem ustawionego na 3 minuty przed kolizją? Jak rozwiązujecie ten problem?

Edytowane przez Ersoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ersoy napisał:

Cześć. Moje focenie na dziś się skończyło, darki się palą, a wszystko przez kolizję montażu. Guiding dziś świetnie pracował, gdy nagle zaczął ostro nurkować, co załatwiło mi sesję, a pogoda super... Jak ustawiacie asi air, tak by montaż wiedział gdzie jest? Mój punkt zero mógł być niedokładny, ale przecież asi air nie ma problemu z odczytem swojego położenia, czemu więc nie zrobił flipa, nawet jak miałem ustawionego na 3 minuty przed kolizją? Jak rozwiązujecie ten problem?

Rozumiem że zrobiłes platesolva. Miałeś w autorun zaznaczoną opcję żeby zrobił flipa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, orlen napisał:

Rozumiem że zrobiłes platesolva. Miałeś w autorun zaznaczoną opcję żeby zrobił flipa? 

Platesolva robi asiair po każdym na celowaniu na obiekt i ustawieniu kadru, dobrze rozumię? W autorun był flip zaznaczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ersoy napisał:

No widzisz, czyli targetuje obiekt klikam plateslove, ustawiam autorun i powinno grać?

Dziwne ze trafiasz w obiekt w takiej kolejności. 

Powinno byc 1. Klatka 2. Platesolve +sync to mount 3. Goto /platesolve / goto (bo przeważnie przydaje się mala korekta) 4. Palić ile wlezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, orlen napisał:

Dziwne ze trafiasz w obiekt w takiej kolejności. 

Powinno byc 1. Klatka 2. Platesolve +sync to mount 3. Goto /platesolve / goto (bo przeważnie przydaje się mala korekta) 4. Palić ile wlezie

Zostało mi tak z NEQ6, tam niczym się nie martwiłem. Ustawiałem biegun, target na obiekt i jazda. Tutaj muszę inaczej do tego podejść. 

Teraz poprostu po ustawieniu na biegun, wracam do home, strzelam klatkę, robię platesove + syn mont i dopiero goto na obiekt?

Edytowane przez Ersoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ersoy napisał:

Zostało mi tak z NEQ6, tam niczym się nie martwiłem. Ustawiałem biegun, target na obiekt i jazda. Tutaj muszę inaczej do tego podejść. 

Teraz poprostu po ustawieniu na biegun, wracam do home, strzelam klatkę, robię platesove + syn mont i dopiero goto na obiekt?

Nie musisz wracac do home, wystarczy że odjedziesz kawalek od polarnej, strzelasz sekundowa klatke i robisz platesolve a potem goto i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się rozjaśniło teraz, mówię byłem przekonany, że platesolve jak zrobi sam po ustawieniu się na dany obiekt wystarczy. Teraz poprostu po na celowaniu na obiekt, robię klatkę testową i klikam sam platesolve to powinno wystarczyć? Ewentualnie jak zmienię obiekt, który będę fotografował, muszę ponownie zrobić po na celowaniu klatkę testową i platesolve, wtedy autorun i się nie martwię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jak pisze kolega powyżej - nigdy nie używałem w Asi Air (czy to wersji v1  czy teraz w pro) funkcji plate solve na ekranie. Opcja goto auto-center załatwia całą sprawę. Procedura wygląda u mnie tak, że po ustawieniu polarnej od razu przechodzę do zadanego obiektu, a AsiAir sam załatwia sprawę z odpowiednim wycelowaniem w obiekt (robi testową klatkę - sprawdza czy obiekt jest w centrum kadru - ewentualnie koryguje położenie - potwierdza prawidłowe położenie). Mega rozwiązanie.

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, simarik napisał:

Dokładnie - jak pisze kolega powyżej - nigdy nie używałem w Asi Air (czy to wersji v1  czy teraz w pro) funkcji plate solve na ekranie. Opcja goto auto-center załatwia całą sprawę. Procedura wygląda u mnie tak, że po ustawieniu polarnej od razu przechodzę do zadanego obiektu, a AsiAir sam załatwia sprawę z odpowiednim wycelowaniem w obiekt (robi testową klatkę - sprawdza czy obiekt jest w centrum kadru - ewentualnie koryguje położenie - potwierdza prawidłowe położenie). Mega rozwiązanie.

W takim razie, dlaczego nie zrobił mi Cem25p flipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Asi Air używam w bezpośrednim połączneiu z heq5 i nie mam problemów z meridian flip. Musiałem tylko zrobić ustawienia meridian flip w części dotyczącej montażu oraz następnie przy programowaniu sesji w "autorun" zaznaczyć żeby zrobił flipa i tyle i to u mnie działa.

 

A może jest tak, że przy połączeniu AsiAir z Cem25 poprzez pilota trzeba zwrócić uwagę na czas jaki jest ustawiony w pilocie? - tak tylko gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ersoy napisał:

W takim razie, dlaczego nie zrobił mi Cem25p flipa?

Tak jak napisał wyżej Simarik, ostatnio miał ten sam problem z Cemem, okazało się że była ustawiona inna godzina na pilocie i się gryzł z AsiAir, sprawdź na pilocie jak masz wprowadzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michał Piech napisał:

Tak jak napisał wyżej Simarik, ostatnio miał ten sam problem z Cemem, okazało się że była ustawiona inna godzina na pilocie i się gryzł z AsiAir, sprawdź na pilocie jak masz wprowadzone. 

Rozumię, tego akurat nie sprawdzałem. Wyszedłem z założenia, że skoro asi air zna swoje położenie to mu wystarczy. Dzięki za wyjaśnienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadna z podpowiedzi nie wyeliminowała problemu. Czas, data, położenie ustawione identycznie na pilocie i asi air. Flip w autorun odhaczony tak jak na screenie. Mimo wszystko kolizja z montażem i po foceniu... Ponowne naprowadzenie goni w tym samym kierunku na kolizję. Nie mam pojęcia co mam źle ustawione. 

Screenshot_20210921-001936_ASIAIR.jpg

Edytowane przez Ersoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ersoy napisał:

Niestety żadna z podpowiedzi nie wyeliminowała problemu. Czas, data, położenie ustawione identycznie na pilocie i asi air. Flip w autorun odhaczony tak jak na screenie. Mimo wszystko kolizja z montażem i po foceniu... Ponowne naprowadzenie goni w tym samym kierunku na kolizję. Nie mam pojęcia co mam źle ustawione. 

Screenshot_20210921-001936_ASIAIR.jpg

Ja tak miałem przy za małym napięciu (zasilalem z powerbanka z przestwornica step up) Zmienilem na aku 12v i jak ręką odjął. 

Edytowane przez orlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, orlen napisał:

Ja tak miałem przy za małym napięciu (zasilalem z powerbanka z przestwornica step up) Zmienilem na aku 12v i jak ręką odjął. 

Teraz dałeś mi do myślenia, aktualnie podpinam montaż pod Orion Dynamo Pro, nie zauważyłem migotania diod, czy coś w tym stylu. Poza tym ten montaż bierze podczas trackingu tyle co nic. Asi air mam podłączone pod aku Vikinga, tu mogę ustawiać napięcie i asi air śmiga bez zarzutu, są też wyższe napięcia. W każdym bądź razie ten Viking ma stałe napięcie bez wahań. Może zamienię raz wikinga z Orionem i zobaczę jak Viking poradzi sobie z montem. 

O ile rzeczywiście to jest problemem. Nie chciałbym po raz kolejny kończyć sesji przez ten taką sytuację. :/

16322068688841822992760633691445.jpg

1632206898448370329762590619214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z meridianem z Orion Sirius (bliźniak HEQ5). Doszło do tego, że ustawiałem sobie budzik i ponownie ustawiałem obiekt. Zamówiłem adapter EQmod od kolegi @seg i skończyły się problemy z różnymi ustawieniami pilota i ASIAIR. Montaż współpracuje perfekcyjnie. W międzyczasie wymieniłem zasilanie i przyszła aktualizacja od ZWO. Ostatnio sprawdziłem czy działa flip i nagle ruszył. Mogę spać w miarę spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, everr napisał:

Też miałem problem z meridianem z Orion Sirius (bliźniak HEQ5). Doszło do tego, że ustawiałem sobie budzik i ponownie ustawiałem obiekt. Zamówiłem adapter EQmod od kolegi @seg i skończyły się problemy z różnymi ustawieniami pilota i ASIAIR. Montaż współpracuje perfekcyjnie. W międzyczasie wymieniłem zasilanie i przyszła aktualizacja od ZWO. Ostatnio sprawdziłem czy działa flip i nagle ruszył. Mogę spać w miarę spokojnie.

Zazdroszczę naprawdę. Nawet bym przeżył ponowne ustawienie na obiekt, bo czuwam przy sesji całą noc. Problem w tym, że przy zrobieniu platesolve i ponownym daniu goto na obiekt, ciągnie w tym samym kierunku do kolizji. Serio albo to jest jakaś pierdoła, której nie zauważam, albo już nie wiem co. Skoro czas, data i lokalizacja są zsynchrinizowane, ma usatwione flip 5min przed kolizją i go nie robi, lecąc dalej, to ręce same się załamują z bezradności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.