Skocz do zawartości

Rangi na forum - do zmiany, poprawy czy wyrzucenia?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Jak @MateuszW zauważył, przy awatarach pojawiły się "starshipy" ;) Jest to związane z systemem "rang" na forum. 

W tym momencie mamy 10 rang bazujących na ilości napisanych postów, jak poniżej:

 

rangi.jpg

 

Po aktualizacji silnika forum, do każdej rangi przypisana jest grafika. Domyślnie do wszystkich został przydzielony ów "starship", co widzicie przy swoich awatarach. Jednak każda z nich może mieć osobną grafikę. Dla przykładu, zmieniłem grafikę przypisaną do ostatniej rangi (Syriusz), co widzicie u mnie i każdego, kto ma >2000 postów.

 

Temat nie jest jakoś szczególnie ważny, ale możemy na luzie podyskutować :)

 

  • Czy w ogóle pozostawić taki układ rang jak obecnie? Może go rozbudować albo zredukować? 
  • Jak to rozwiązać pod względem tych grafik (moje ostatnie odkrycie: kształt dopasowuje się do wrzucanego pliku - wrzucam kwadrat -> zostaje kwadrat)?
  • Może jakieś pomysły na zupełnie inny układ i nazewnictwo?
  • Może to całkiem zaorać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

bo w tym temacie jest bardzo wiele rozbieżnych opinii. 

Mam cichą nadzieję, że wśród nich pojawią się jakieś interesujące pomysły, a kwestia nie wygląda na tyle ważną żeby wzbudzać większe spory ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te grafiki są bardzo małe. Na komórce ledwo widać tą rakietę czy cokolwiek innego. Szczerze mówiąc niewiele więcej oprócz jakiegoś kodu kolorystycznego, pojedynczych liter lub naprawdę najprostszych piktogramów wchodzi w grę. W zasadzie funkcja ta służy do szybkiego, wizualnego odróżniania mniej i bardziej "doświadczonych" forumowiczów. Może wystarczyłyby stylizowane planety, ewentualnie kolejne fazy Księżyca.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie czytelniejszy był system punktów i informacja obok nazwy użytkownika. 

Dopiero jak przeczytałem, że na avatarze są teraz ikonki rangi, to to zauważyłem. 

Teraz, tex88 napisał:

Intergalaktyczny wojownik

Ta, albo js się identyfikuje jako śmigłowiec szturmowy :P

 

Rangi są potrzebne, bo dają informacje, kto jest bardziej doświadczony na forum a kto mniej. Wolę jednak mieć to w postaci ilości punktów, jak wcześniej. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nikt nie zwraca uwagi na rangi bo akurat forum astronomiczne rządzi się innymi prawami i liczy się merytoryczna wypowiedzieć bez względu na ilość postów itp. Dobrym pomysłem byłoby dodanie jakiejś reputacji związanej z giełdą gdzie nie do końca jesteśmy pewni drugiej strony, ale też możę to być gdzieś zlokalizowane w profilu użytkownika anie pod awatarem itp. Ilość postów, dowolna ranga, avatar i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paether napisał:

kwestia nie wygląda na tyle ważną żeby wzbudzać większe spory


Przecież kiedyś dyskusja o rangach wywołała drugą wojnę światową na Astropolis. Ale z drugiej strony wiele się od tamtej pory zmieniło, więc na pewno masz rację i może coś fajnego się tym razem z tego urodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Charon_X napisał:

Gdyby nie ten wątek to by chyba nikt tego nie zauważył - trzeba najechać myszką na tą rakietkę, aby zobaczyć rangę. Jak mają być rangi to niech każda ma inny obrazek - jak tutaj mogłaby być coraz jaśniejsza gwiazda im wyższa ranga. 

 

A na koniec supernowa i do piachu :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sidiouss napisał:

 

A na koniec supernowa i do piachu :D

 

Supernowa to byłoby dobra dla płaskoziemców i innych zwolenników absurdalnych teorii. Ich żywot na forum jest krótki i gwałtowny, poruszony przez nich temat przyćmiewa przez krótki czas inne forumowe wątki. Na koniec po takich userach i ich wątkach pozostaje czarna dziura ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałem poprzedni system. Teraz te znaczki to jak onegdaj efekty czarów w Baldur's Gate przedstawiane były. Brakuje tylko, by po kliknięciu nowego znaczka pojawiały się statystyki: siła, zręczność, inteligencja, charyzma, klasa pancerza...

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Adam_Jesion napisał:

@Paetherpatrzyłeś już, czy da się to ustawić tak jak było wcześniej?

 

Póki co przywróciłem wyświetlane wcześniej pole z własnym "tytułem" żeby @tex88 mógł sobie ustawić tego "intergalaktycznego wojownika" (zaznaczyłem opcję "może być edytowane przez użytkownika w panelu kontrolnym" tak jak to było wcześniej), a u Ciebie pojawiło się znów "astrography.com" pod awatarem ;).

Teraz muszę "wylogować się" na kilka godzin, ale w nocy i jutro rozejrzę się jeszcze po panelu.

 

Przychylam się do opcji: punkty reputacji pod awatarem bez rang i obrazków, które wyglądają na nieszczególnie potrzebny bajer.

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adminy powinny mieć taką gwiazdkę:disney.png.64e304028ad54370b582445ae21640da.png

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.