Skocz do zawartości

M17 i okolice


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lukost napisał:

Po tych czasach spodziewałbym się czegoś więcej. Mało tej mgławicowości wylazło,

Mocniejsze "wyciąganie" nie wniosłoby wiele. Więc nie wiem co odpowiedzieć.

 

1 godzinę temu, lukost napisał:

kolorystycznie też nieco dziwnie.

Wydaje mi się, że balans jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, że DM w tym rejonie jest taka brunatno, czy też brudnożółtawa to fakt, bo pyły, ale kolor wodoru to jednak bliższy czerwieni powinien być... Mgławicowości lepiej by się wtedy odznaczyły bez potrzeby dodatkowego ciągnięcia.

Edytowane przez lukost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukost napisał:

Hmm, że DM w tym rejonie jest taka brunatno, czy też brudnożółtawa to fakt, bo pyły, ale kolor wodoru to jednak bliższy czerwieni powinien być... Mgławicowości lepiej by się wtedy odznaczyły bez potrzeby dodatkowego ciągnięcia.

DM taka chyba jest w tym rejonie. Kwestia saturacji.

 

U mnie może lepiej wodór widać  wokół M16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po 5 godzinach naświetlania faktycznie można było spodziewać się czegoś więcej... Nie jest źle, nawet fajny klimat lecz dlaczego przysłaniasz samyanga 135 do f/4? Na f/2.8 powinno być już ideolo, szybciej materiał byłby zebrany i można by było więcej z nim zrobić.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w regulaminie nie ma wprost zapisu "bądź miły dla społeczności", ale proszę Was, po co takie komentarze.

 

@licho52 - jedna osoba wspomniała (merytorycznie dopiero w drugim komentarzu) o kolorystyce, warpal się odniosł, po temacie. Wiem, że czasem pod zdjęciami pojawia się koncert życzeń i trzeba stalowych ... nerwów, żeby odsiać życzenia od merytoryki, ale to nie ten przypadek.

@pablo12311 - ubaw po pachy mam jak przeglądam j*zd.pl albo inne ;) tutaj Twój wpis był... no niepotrzebny, a na pewno nic nie wnoszący.

 

Więcej czystego nieba nam trzeba ;)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, licho52 napisał:

Podoba mi się że Autor jest pewny swojej koncepcji i się jej trzyma a nie jeździ suwaczkami wg zachcianek dyskutantów.

 

Dobra praca.

Nie zawsze jestem "przyspawany" do swojej koncepcji zdjęcia (vide moja M31 ostatnio), ale czasem nie widzę pola manewru z materiałem, który mam.

 

Dzięki!

Godzinę temu, pablo12311 napisał:

Jak czytam takie komentarze to ubawu mam po pachy.

 

42 minuty temu, dziki napisał:

@pablo12311 - ubaw po pachy mam jak przeglądam j*zd.pl albo inne ;) tutaj Twój wpis był... no niepotrzebny, a na pewno nic nie wnoszący.

Podpisuję się obiema rękami.

I dzięki za interwencję!

 

Godzinę temu, ASTRF napisał:

No po 5 godzinach naświetlania faktycznie można było spodziewać się czegoś więcej... Nie jest źle, nawet fajny klimat lecz dlaczego przysłaniasz samyanga 135 do f/4? Na f/2.8 powinno być już ideolo, szybciej materiał byłby zebrany i można by było więcej z nim zrobić.

Koncepcja focenia przez Samyanga z ASI zrodziła się na miejscu. Oczywiście brak złączek dystansowych, problem z zamocowanie filtra etc. Przy f/2.8 było widoczne, że gwiazdy "leciały" na rogach a przy f/4 już mniej.

Edytowane przez warpal
polszczyzna ;)
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracując nad innym zdjęciem stwierdziłem, że może jednak coś zrobię z powyższym, uwzględniając uwagi P.T.  Komentujących (oczywiście na ile umiem i materiał pozwala).

Efekt poniżej.

Przy okazji okazało się, że źle policzyłem czas - to 3, a nie 5 godzin. :Boink:

Przepraszam niniejszym za zamieszanie! 

1950457235_M17_sam_stacked36x300_APcopy.thumb.png.02a0aa578b2260b8d47fc9015c416c13.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arctur34wp napisał:

Ciekawe, że na Twoim zdjęciu masz masę gwiazd żółtawo pomarańczowych, a na zdjęciu podlinkowanym prawie same jasno niebieskie. 

Nie wiem dlaczego tak jest. Może to kwestia detektora i obróbki?

Na pojedynczej klatce wygląda to u mnie tak (fragment)

1521105040_RGB_L_Asi__Color_M17a_00-43-14_300s_G120_2021-05-21_00-43-14__-15C_3copy.thumb.JPG.77f67b2ca50264a87e397ff00ef591f4.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.