Skocz do zawartości

NGC281 ASI533 ED80 14h


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, Kirien napisał:

Dzieki! Sprobuje. Teraz dalem z astronony tools "select brighter stars"-->rozszerz 3px-->filtr minimum 3px i tak zakonczylem. Dodam to co zaproponowales.

 

Spróbuj zmniejszyć gwiazdy delikatniej na osobnej warstwie. Czyli wg Twojego przepisu z tym że spróbuj - rozrzerz 2px i filtr minimalny 1px. Potem dodatkowo zmniejsz przenikanie warstwy na nie więcej niż 50%.

 

Jeśli chcesz zobaczyć jak mi wyszedł Pacman z tej samej kamery co Ty masz i z filtrem L-extreme to zerknij do mojego tematu. Tam mam pacmana z 9h w klatkach 5 minutowych

https://astropolis.pl/topic/80484-ngc-281-pacman

 

Edytowane przez simarik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale czegoś tu nie rozumiem. Twierdzisz, że jak kupisz L-enhance lub L-extreme to wszystkie Twoje problemy znikną? Przecież obróbka materiału z filtrów typu dual narrowband wcale nie jest łatwiejsza od broadband (czyli z pełnego spektrum ograniczonego filtrem UV/IR) czy spod filtra anty-LP jak UHC. Nie wiem czy nawet nie bardziej wymagająca od wspomnianych. Z kontekstu zrozumiałem, że Twoja docelowa miejscówka to będzie miasto, ale naprawdę warto wpakować raz na jakiś czas sprzęt w samochód i poszukać lepszego nieba. Jak pisał kolega @warpal - najlepiej zacząć od zwykłego filtra UV/IR cut. Zresztą popatrz sam -

Niby sam filtr UV/IR cut a jaki efekt. Niebo, a ziemia względem tego co teraz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kirien napisał:

Teraz dalem z astronony tools "select brighter stars"-->rozszerz 3px-->filtr minimum 3px i tak zakonczylem.

Musisz zwrócić uwagę na jedną rzecz. Jak zaznaczasz w ten sposób gwiazdy to w większych zaznaczają CI się tylko części centralne i ich filtr minimum nie atakuje - dlatego masz kilka/kilkanście napuchniętych, dużych gwiazd i ogrom piasku po tak agresywnym zmniejszeniu. Jeśli chcesz, zachować wielkość gwiazd i również zaatakować te większe to:

1. Ctrl+j (duplikat wrstwy)

2. na powstałej warstwie zaznaczasz gwiazdy zgodnie z Twoim sposobem

3. Po zaznaczeniu i powiększeniu zaznaczenia wybierz lasso, w lewym górnym rogu zaznacz takie dwa nachodzące na siebie kwadraciki (Add to selection/dodaj do zaznaczenia) i ręcznie zaznacz największe gwiazdy (lub te, które mają zaznaczone tylko centralne częsci)

4. Ctrl+h (wyłącza "mrówki" zaznaczenia, ale zaznaczenie działa)

5. Filtr minimum na 1,5px i opacity/przeźroczystość warstwy ustaw tak, żeby były widoczne różnice w wielkości gwiazd

6. spłaszcz obrazek

 

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.