Skocz do zawartości

ASKAR ACL200 - opinie?


FilipOgorzelski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

rozglądam się za krótką tubą do pełnej klatki. Ma w przyszłości wisieć na iOptron Skyguider, więć ok 200 mm to max.
Askar 200 ma ten plus, że wrzucę do niego filtr 2" i wtedy podziałam nawet z miasta. 
Konkurencją jest RedCat, aczkolwiek słyszałem o problemach z kolimacją... Pytanie jak to wygląda w przypadku Askara.

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z tym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam askara z ASI183 - bez zastrzeżeń ale to malutka matryca także żadne wyzwanie. Przy najbliższym okienku pogodowym planuje właśnie zobaczyć jak będzie z FF (nikon d610) także wtedy dopiero wyjdzie cóż to warte. 

Nie jestem natomiast przekonany czy skyguider to dobry montaż do tego askara. Do swojego swsa nie odważyłbym się - on jest jednak całkiem ciężki i nie taki mały - może być ciężko.

Wrzuciłem nawet jakieś fotki z niego w NB na forum, mam też sporo materiału z wodorku do kolejnej fotki - niebawem pokaże. 

Podsumowując z mojego skromnego doświadczenia z askarem i asi183 tubka pracuje super, bardzo porządnie wykonana, dobrze trzyma ostrość (nie trzeba często refocusować) jestem zadowolony :)

jak coś mi się uda (jak wróci pogoda) z ff pokaże co z tego wyszło.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maetrik napisał:

Nie jestem natomiast przekonany czy skyguider to dobry montaż do tego askara. Do swojego swsa nie odważyłbym się - on jest jednak całkiem ciężki i nie taki mały - może być ciężko.

Piotrze myślę, że iOptron Skyguider podoła. Sam go miałem i wieszałem na nim teleobiektyw Tamron 150-600mm z Nikonem D300. Prowadził nawet krótkie klatki przy ogniskowej 600mm ale z gudingiem.

@FilipOgorzelski myślę, że to może być bardzo fajny zestaw wyjazdowy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak z tą doskonałością się wstrzymam do ostatecznych testów, kiedyś na początku użytkowania przypomniało mi się, że z d5100 (aps-c) miał już spory problem ( bok jeden leciał strasznie)

Z dwoma róznymi złączkami było to samo. Obawiam się jednak rozrzutu w jakości co do egzemplarzy, natomiast nie chce narazie prorokować ani krakać - pogodna nocka / dwie i zweryfikuję teorię. 

Pokaże wyniki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś nie-chińczyk w cenie poniżej 15k ? :P Wrzucałem już w podobnym temacie klatkę ze swojego Askara, ale w sumie robioną z miasta i było niewiele widać, tym razem gwiazdek jest więcej ;) Tylko ostrość ustawiana na oko i ewidentnie nie trafiona, no ale widać jak wygląda korekcja. Pełna klatka canona + właśnie skyguider, no nie są te gwiazdki IDEALNIE okrągłe jak zrobisz zooma 100%, ale czy to kwestia montażu tańczącego na badziewnym statywie, czy szkła - nie wiem. No i niekoniecznie pewnie zawsze trzeba pokazywać full size. Nie wiem jak z powtarzalnością wykonania - pewnie jest żadna, więc można wylosować lepiej lub gorzej, ale to już chyba taki urok tej branży (i tych pieniędzy ;)).

askar ff.jpg

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.