Skocz do zawartości

M31 - odsłona piąta


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłona czwarta miała być ostatnia, ale ostatni wysyp obrazków M31 sprowokował mnie do kolejnej zabawy ze swoim dość obszernym materiałem. Obróbka ciągle tylko w Pix.
Na początku obróbki zrobiłem mix 15% materiału z filtrem Baader IRCut Moon&Skyglow i 85% materiału z filtrem STC Astro Duo.
Czy będzie kolejna odsłona, nie wiem. Można bawić się w nieskończoność. ;)

 

Setup: iOptron CEM70G, TS76EDPH, ZWO ASI294MC Pro
Zbieranie: APT, temp. -10; SQM 19,58
103 x 240 s RGB, gain 180, filtr Baader IRCut Moon&Skyglow + 115 x 240 s RGB, gain 180, filtr STC Astro Duo
Obróbka: DSS, PIX, GIMP2, crop 3660 x 2745 , resize 2000 x 1500

 

Baader015_STC085_denoise1_crop_3660_2745_resize_2000_1500.thumb.jpg.be4cb4a8ad46ac72b1a8a6ad3fef0c82.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie ukazana galaktyka, szczególnie pyły w pobliżu jądra.

Niestety wydaje mi się ogólnie że całe zdjęcie jest trochę fioletowe (albo niebieskie? nie wiem, co to za kolor ;) )
No i delikatne ciapki w tle.

Ale tak ogólnie w sensie - estetyczne wrażenie - jak najbardziej pozytywne :)
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, jeżeli tak mogę się do Ciebie zwrócić. 

Zdecydowanie masz z nią problem. 

Wiem że na pewno nie jest to kwestia umiejętności, bo znam Twoje świetne prace z gromadami i mgławicami. 

Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że może niektóre akcje robisz nie w tej kolejności. Widzę że masz taką kolejność, dss, Pix, gimp. 

Spróbuj może testowo obrobić wszystko w Pix, kalibrację, alignacje, integrację i zobacz jak na takim materiale będzie Ci się wtedy pracowało. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Robson_g napisał:

Sławku, jeżeli tak mogę się do Ciebie zwrócić. 

 

Jak najbardziej, w końcu to moje imię. :)

 

12 godzin temu, Robson_g napisał:

Zdecydowanie masz z nią problem. 

 

Mam z nią problem. Gdybym nie miał, skończyłoby się na pierwszej odsłonie. ;) Jest dla mnie mega trudna i w sumie nie wiem, na jakiej referencji miałbym bazować (mam oczywiście na myśli obrazki zrobione w podobnej skali i w RGB, a nie np. piękną mozaikę Macieja).  Więc ostatecznie nie kierowałem się bezpośrednio żadnymi obrazkami referencyjnymi. Zrobiłem coś, co wydał mnie wydało się sensowne.

 

12 godzin temu, Robson_g napisał:

Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że może niektóre akcje robisz nie w tej kolejności.

 

Narzędzi do obróbki używam zawsze w tej samej kolejności: do stackowania DSS, a do obróbki graficznej wyłącznie PIX. GIMP-a używam tylko to zrobienia podpisów. Próbowałem stackować w PIX, ale nie widzę wielkiej różnicy w stosunku do DSS. Za to pracochłonność stackowania w PIX nieco mnie powala. Ale może jeszcze spróbuję, choć nie sądzę żeby mój "problem" z M31 spowodowany był kiepskim stakiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.