Skocz do zawartości

VDB8, VDB9, LDN1357, LBN 643, LDN1358


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, kubaman napisał:

Chyba pierwsze na forum, jeśli dobrze szukałem, wydaje mi się, że naprawdę rzadkość.

 

widzę, że gość na chwilę mnie ubiegł:



Tutaj inne ujęcie ;)

 

@kubaman
Jest sporo szumu. Na fotkach od @Gość na chwilę czy tych @Naski też jest sporo szumu, więc biedy nie ma, ale nie wiem, czy pod Twoim niebem nawet 4x więcej materiału dałoby wielką różnicę - trzeba w Bieszczady jechać :)

 

W tle jest lekka paćka i w niektórych miejscach widać artefakty niedostatku rozpiętości tonalnej - jednokolorowe bloby.

 

Bez przyglądania się z bliska: rewelacja. Co by nie mówić - nieczęsty widok. A czemu Rasa8, myślałem, że masz 11tkę?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest kwestia szumu, być może przesadziłem z saturacją i tak wybiło w tych brązach.

Tu jest wycinek 100% oryginału i ja tu zasadniczo szumu nie widzę:

obraz.png.052d8a4ae4303b3e5e0e09497399b64c.png

 

wrzucę wersję ze zmniejszoną saturacją.

 

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Jest sporo szumu.

 

Bartek, nie przesadzaj. ;)

 

14 minut temu, kubaman napisał:

Wrzucam wersję z mniejszą saturacją.

 

Myślę że nie ma takiej potrzeby. Pyły wyszły fajnie, kolory gwiazd ok. Trochę tylko dziwne te spajki na jasnych gwiazdach. Generalnie uważam, że popełniłeś fajną "pionierską" fotkę.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spajki to mój aktualny temat na tapecie z RASA.

Zabieram się za ten temat poważnie i mam nadzieję coś uzyskać.

 

47 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

A czemu Rasa8, myślałem, że masz 11tkę?

od niedawna mam oba, to trzecie zdjęcie z 8 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, orlen napisał:

Wyszło lepiej niż u Wessela więc chyba możesz być zadowolony:) 

Btw po co ci te spajki z rasy

RASA ma kable z przodu i one powodują odblaski. Przy dobrej kolimacji mniejsze, że ale na jasnych gwiazdach nie ma szans ich uniknąć. Do tego poza osią optyczną odblaski świecą na zewnątrz osi, czyli na zewnątrz kadru. Gdyby chociaż były symetryczne. 

 

Zamontowanie czegoś w stylu pająka pozwala skoncentrować energię w spajkach i ograniczyć odblaski. Muszę to ogarnąć bo rujnuje to fajne zdjęcia. 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozglądałem się za rasą i czytałem, że ułożenie kabli w łuk powoduje zmniejszenie spajków. 

https://www.cloudynights.com/topic/681476-diffraction-minimizing-wiring-loom-for-rasahyperstar/

Ciekawe, czy to prawda. 

Próbowałeś takie rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na poważnie. Przekładam teleskopy i takie rozwiązanie wymusza zrobienie kabli osobno dla każdego zestawu. Ale teraz właśnie to planuję za pomocą prowadnicy do kabli. 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kubaman napisał:

To na pewno nie jest kwestia szumu, być może przesadziłem z saturacją i tak wybiło w tych brązach.

Tu jest wycinek 100% oryginału i ja tu zasadniczo szumu nie widzę:

obraz.png.052d8a4ae4303b3e5e0e09497399b64c.png

 

wrzucę wersję ze zmniejszoną saturacją.

 

 

Na tym wycinku widać niesamowicie przestrzenność.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze.

Na pewno do dopracowania te spajki, strasznie mnie to wkurza. Gdyby nie to, to fotka naprawdę spoko, a gdyby dozbierać do 20 godzin, to bajka.

Może się jeszcze skusze, ale pogody znowu nie ma, a niebo oferuje tyle ciekawych widoków, że szkoda trochę wracać.

Teraz na RASA będzie pora na NB, bo wszak trzeba nowe filtry popróbować. Jakieś SNR mi się marzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.