Skocz do zawartości

M110 na kolorowo


diver

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, kubaman napisał:

to są gwiazdki w M110 czy pomogłeś wyostrzaniem?

 

Nie wyostrzałem gwiazdek. One są dość słabe, więc nie spuchły specjalnie. Zrobiłem tylko delikatny HDR, ale on nie miał raczej wpływu na gwiazdki.

 

13 godzin temu, .zombi. napisał:

Pyły są zielone.

 

Masz rację. Pozwoliłem sobie poprawić obrazek, bo faktycznie był lekko zielony zafarb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny detal na M110 :)Rzadko pokazywany.

Czy  żółta kolorystyka zdjęcia jest zamierzona, czy tak wyszło po zdjęciu zielonego? Większość zdjęć M31 pokazuje tam też inne kolory, próbowałeś trochę podbić np niebieski?

 

Np coś w tym kierunku, mam nadzieję że się nie pogniewasz ;)

diver_M31.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dziki napisał:

Np coś w tym kierunku, mam nadzieję że się nie pogniewasz ;)

 

Nie pogniewałem się. ;)

Z niebieskim jest tak jak piszesz. Jednak dla mnie punktem odniesienia dla kolorów są z reguły gwiazdy. Ładnie delikatnie przesunąłeś paletę barw w stronę niebieskiego. Zyskała na tym głównie M31, ale pojechało też po gwiazdach: zblakły pomarańcze i skoczyły niebieskości. Pytanie, co jest ważniejsze? Materiał obrabiałem łącznie - nie oddzielałem w obróbce gwiazd od gradientów galaktyk. Ostatecznie świadomie zostawiłem kolory, dla których referencją były dla mnie gwiazdy. Ale po Twojej cennej uwadze zaryzykowałbym może poniższą wersję. :)

Można by jeszcze kombinować z odrębną obróbką gwiazd i galaktyk, ale przy tego typu obiektach to raczej ryzykowne i nie zawsze kończy się sukcesem.

 

M110_f_crop_3720_2790_v2_resize_2000_1500.thumb.jpg.a1faa03cd432fdaf76ebd6b91a8c0263.jpg

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Robson_g napisał:

Dopiero po tym zdjęciu uswiadomilem sobie, że M110 jest galaktyką spiralną.

 

M110 jest galaktyką eliptyczną. ;) Poniżej ładny diagram obrazujący typy galaktyk, zapożyczony z https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hubble_-_de_Vaucouleurs_Galaxy_Morphology_Diagram.png

 

Hubble_-_de_Vaucouleurs_Galaxy_Morphology_Diagram_2000.thumb.jpg.f7514e14ba20d87f367e2e0cc5f0ad61.jpg

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.