Skocz do zawartości
  • 0

AZ-GTi z Makiem 127 stabilność


Pawel0102

Pytanie

Cześć,

Przymierzam się do zakupu montażu SW AZ-GTi (na razie jeszcze się przymierzam, bo jest niedostępny w polskich sklepach).

Mam dwa pytania:

1. Jak się zachowuje z Makiem 127+bino na standardowym aluminiowym statywie? Czy jest stabilny?

2. Czy warto kupić w zagranicznych sklepach, bo jest sporo tańszy? Choć wiadomo, polska gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
24 minuty temu, licho52 napisał:

Jest stabilny, robię czasem księżyc i planety takim zestawem, bez problemu.

Ok. Dzięki za odpowiedź. Czytałem różne recenzje i wrażenia różne, choć więcej opinii, że jest stabilnie. Nie chce mi się kupować stalowych nóg (są nawet na zagranicznych stronach stalowe nogi do AZ-5/AZ-GTi), ponieważ to psuje mobilność, na której mi zależy i zwiększa koszt zakupu na start.

 

Dzięki raz jeszcze. Trzeba czekać (w Delta Optical mówią, że będą może w listopadzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używam na swoim statywie fotograficznym, który jest słabszy od fabrycznego i nie ma żadnych problemów ze stabilnością. 

 

Ja zamawiałem z telescope express de. Dobrze zapakowane dotarło do mnie po 2 dniach. 

 

Używam intensywnie od kilku miesięcy i montaż daje rade nawet do prostej astrofotografii. Komfort z GoTo jest niesamowity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej

 

Ja w zeszłym tygodniu kupiłem w Astroshop.pl.

Przyszło z Niemiec, ale dopiero druga sztuka jest w miarę OK. 

W pierwszym egzemplarzu silnik w wysokości pracował skokowo.

W drugim silniki pracują prawidłowo, ale oś w azymucie po zwolnieniu sprzęgła pracuje z bardzo dużym oporem.

Prosiłem ich o sprawdzenie przed wysyłką - ale wygląda na to, że nie są zainteresowani sprawdzaniem. 

Zastanawiam się na ponownej wymianie lub samodzielnym rozwiązaniu problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, DarX86 napisał:

Jak chcesz kupić to brałbym w Astroshop, też mają placówkę w Polsce choć większość i tak jedzie z Niemiec. Ale cena jest teraz dobra, jeszcze niedawno też było prawie 2 tys. zł. Nie ma co się obawiać :) 
 

Teraz komplet, tzn głowica, przedłużka, statyw kosztuje lekko ponad 2000 zł i nie mają przedłużki na stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, haze napisał:

Hej

 

Ja w zeszłym tygodniu kupiłem w Astroshop.pl.

Przyszło z Niemiec, ale dopiero druga sztuka jest w miarę OK. 

W pierwszym egzemplarzu silnik w wysokości pracował skokowo.

W drugim silniki pracują prawidłowo, ale oś w azymucie po zwolnieniu sprzęgła pracuje z bardzo dużym oporem.

Prosiłem ich o sprawdzenie przed wysyłką - ale wygląda na to, że nie są zainteresowani sprawdzaniem. 

Zastanawiam się na ponownej wymianie lub samodzielnym rozwiązaniu problemu. 

 

Dlatego chyba jednak warto poczekać na dostępność w którymś z polskich sklepów. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.