Skocz do zawartości

Jupek z dzisiaj


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Siergiej
Widać ,że ogromny potencjał w szczegółach szkoda tylko,że brak ostrości.Pewnie jak zwykle seeng wszystko zepsuł.

 

To nie brak ostrosci - jak zwykle seeng wszystko zepsuł , w ten wieczor filmowalem z dachu nagrzanego budynku .

Po raz pierwszy zastosowalem nowy barlow TeleVue 3X , swietny sprzecik -polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
No właśnie to napisałem!Seeng to główny sprawca.TeleVew x3 to jak na mojego MK 150\1500 raczej za wiele no chyba ,że w super idealnych warunkach.O takich tylko pomarzyć!

 

Dla twego MAKa 3x to normalnie , u mnie ogniskowa 3100 X 3 = 9300 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... u mnie ogniskowa 3100 X 3 = 9300  !!!

 

uch, Siergieju, jak Ty go obsługujesz, chodząc na rzęsach, nieoddychając ??

przy takiej ogniskowej, to ziewnięcie komara nad Seretem, może już chyba zakłócić obraz, ależ to musi być montaż :notworthy::Salut:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
uch, Siergieju, jak Ty go obsługujesz, chodząc na rzęsach, nieoddychając ??

przy takiej ogniskowej, to ziewnięcie komara nad Seretem, może już chyba zakłócić obraz, ależ to musi być montaż  :notworthy:  :Salut:

pozdrowienia

 

Jak obsluguje ? Jak wszyscy , lapam Jupa (montaz to stary TAL-2 ) , stawie go po srodku , naciskam gudzik na komputerze .... odchodze na pare metrow i odgania komarow , pije piwko , herbatke , lub coc mocniejsze , w domu :Beer: (u mnie na dole zawsze jakas zabawa -kolledzy , znajome , rodzina , co dzien to jakas impreza)

 

Powiem panowie o jednym wypadku -

Kiedys dawno ja rozwalilem miske olejowe obok Jaroslawia w nocy .

Na nastepny dzien zaczalem szukac kto mi to naprawi , niestety wszystcy krecily glowami i mowili ze to nie mozliwie , potrzebny argon i t.d.i t. p.....

W koncy znalazlem starego spawacza , pytam u niego czy mog by pan to spawac bez argonu . Staryj popatrzuw na miske , potem na mnie i powiedzial - A czemu nie , mozna , TRZEBA TYKLO UMIEC SPAWAC ..........

 

Te fraze zapamietalem na cale zycie - wszystko jest mozliwe treba tylko umiec... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Nie ma to jak na Ukrainie-piwko sie leje i imprezki pod gołym niebem i to w dodatku podczas obserwacji.Żyć nie umierać!!!Siergiej rozglądnij się dla mnie za jakimś lokum do wynajęcia :D

 

Mam pokoj w odleglosci 8 metrow od miejscia obserwacji , specjalnie dla gosci , niestety bez lazieki (lazieka pietro nizej) , i jeszcze w tym pokoju 2 akwarium po 800 litrow (moze masz alergije na rybki) , zapraszam :Beer:

Moj dom to jak ....nie wiem po-polsku ( prochodnoj dwor po russki ) to jak w budynku jest z jednej strony wejscie i wyjscie odrazu na druge strone :D U nas to znacy ze zawsze w domu ktos jest .

 

Do przodu - piwko twoje , lokum moj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Powiem panowie o jednym wypadku -

Kiedys dawno ja rozwalilem miske olejowe obok Jaroslawia w nocy .

Na nastepny dzien zaczalem szukac kto mi to naprawi , niestety wszystcy krecily glowami i mowili ze to nie mozliwie , potrzebny argon i t.d.i t. p.....

W koncy znalazlem starego spawacza , pytam u niego czy mog by pan to spawac bez argonu . Staryj popatrzuw na miske , potem na mnie i powiedzial - A czemu nie , mozna , TRZEBA TYKLO UMIEC SPAWAC ..........

 

Te fraze zapamietalem na cale zycie - wszystko jest mozliwe  treba tylko umiec...  :D

 

He he... a'propos spawania w osłonie:

Wczoraj cały wieczór gościłem w swojej piwnicy Adamo, robiliśmy tuning jego statywu pod Losmandy. Na sztywnej piramidce wspierał się (mało stabilnie się wspierał) precyzyjny (prosto z fabryki drzwi do F-14!) kosz wytoczony z jakiegoś PA-5 czy PA-7. Trza to było jakos pospawać czy co...

Argonu nie mieliśmy ale azotu - sporo (w powietrzu)! Spawałem więc w osłonie azotu! :banan:

Zastosowaliśmy przejściówkę z... rury ocynkowanej wodociągowej Fi=100. Co prawda poprosiłem Adamo żeby, zanim pokaże ten sprzęt Lemarcowi, poszpachlował moje spawy i pomalował. Bez tego statyw wygląda jakby miał silny katar. :)

Ale wczoraj były próby po północy, mam nadzieję że rezultaty okazały się nie gorsze niż naprawa Twojej, Siergieju, miski! :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bieszczadach wiosną wiatr był taki że... wróciłem z połową ilośći włosów na głowie w stosunku do tej przed wyjazdem. Jak Siergiej avikował Jopka to Jopek latał po całym ekranie komputera, musiała jakaś czarna dziura mocno zakłócać jego orbitę. A po stackingu - szok! Uzyskał jedną, dość ostrą planetę z jakimiś struktorami atmosferycznymi...

Niepotrzebny laserowy autoguider, tylko TRZEBA UMIEĆ!

 

Ja tam podpatrzyłem, że Siergiej mruczał pod nosem jakieś zaklęcia, coś w rodzaju Szamana Morskiego: "Cicho, Matko Morze! Cicho matko Morze!..." :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he... a'propos spawania w osłonie:

Wczoraj cały wieczór gościłem w swojej piwnicy Adamo, robiliśmy tuning jego statywu pod Losmandy. Na sztywnej piramidce wspierał się (mało stabilnie się wspierał) precyzyjny (prosto z fabryki drzwi do F-14!) kosz wytoczony z jakiegoś PA-5 czy PA-7. Trza to było jakos pospawać czy co...

Argonu nie mieliśmy ale azotu - sporo (w powietrzu)! Spawałem więc w osłonie azotu! :banan:

Zastosowaliśmy przejściówkę z... rury ocynkowanej wodociągowej Fi=100. Co prawda poprosiłem Adamo żeby, zanim pokaże ten sprzęt Lemarcowi, poszpachlował moje spawy i pomalował. Bez tego statyw wygląda jakby miał silny katar. :)

Ale wczoraj były próby po północy, mam nadzieję że rezultaty okazały się nie gorsze niż naprawa Twojej, Siergieju, miski! :Salut:

Teraz statyw po upgreadzie (z wersji v1.0 do v1.1 :lol: ) jest już stabilny i nic się nie kiwa.

Dzięki Cygnusowi :notworthy:

Nie moge zamieścić fotek owego tuningu bo dziś mój plastikowy Canon pojechał do naprawy. Na szczęście obiecali mi sprzęt zastępczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he... a'propos spawania w osłonie:

Wczoraj cały wieczór gościłem w swojej piwnicy Adamo, robiliśmy tuning jego statywu pod Losmandy. Na sztywnej piramidce wspierał się (mało stabilnie się wspierał) precyzyjny (prosto z fabryki drzwi do F-14!) kosz wytoczony z jakiegoś PA-5 czy PA-7. Trza to było jakos pospawać czy co...

Argonu nie mieliśmy ale azotu - sporo (w powietrzu)! Spawałem więc w osłonie azotu! :banan:

Zastosowaliśmy przejściówkę z... rury ocynkowanej wodociągowej Fi=100. Co prawda poprosiłem Adamo żeby, zanim pokaże ten sprzęt Lemarcowi, poszpachlował moje spawy i pomalował. Bez tego statyw wygląda jakby miał silny katar. :)

Ale wczoraj były próby po północy, mam nadzieję że rezultaty okazały się nie gorsze niż naprawa Twojej, Siergieju, miski! :Salut:

Spawanie cynku jest szkodliwe dla spoiny i dla zdrowia. Zamaluj czym prędzej te pory, bo jak je zobaczę to się uśmieję. A papiery spawalnicze to waść posiadasz? Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomruczalem na Kanarach i trochy pokoldowalem w domu , i cos wymruczyl i wykoldowal .

Szkoda ze nie mialem tam swego MAKa , na pozyconym wiecie jak to jest

 

Celestron S-K 14" , Barlow 3X , 350 kl.

Edytowane przez Siergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.