Skocz do zawartości

IC 59 IC 63


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, JaLe napisał:

Dlatego  podam tylko sprawy techniczne:

Powiedz jeszcze jaki montaż, skąd strzelałeś, i czy miałeś problem z gamma Cas? :)

 

Bicolor - masz na myśli Ha + OIII? Bo zastanawiam się: gwiazdki są mocno za niebieskie, a w mgławicy brakuje mi z kolei fioletów... A może to jakiś filtr dualband?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

Powiedz jeszcze jaki montaż, skąd strzelałeś, i czy miałeś problem z gamma Cas? :)

 

Bicolor - masz na myśli Ha + OIII? Bo zastanawiam się: gwiazdki są mocno za niebieskie, a w mgławicy brakuje mi z kolei fioletów... A może to jakiś filtr dualband?

Tylko Ha i OIII - niebieskiego jest tam jak na lekarstwo i  wyłania się bardzo subtelnie. Prawdę mówiąc doszedłem do wniosku, że ludzie chyba dość mocno przesadzają z tlenem na zdjeciach i jego intensywnym niebieskim.

Co do warunków to  fotografują praktycznie z południowych rubieży Krk, więc te obiekty tonęły w  łunie krakowskiego nieba. Montaż to poczciwy i stary, ale biały EQ6 - sterowany Asi Air.  Gama Cas (wolę nazwę Navi) -  uuuu, bolesny temat :D

W planach miałem dopalić RGB dla gwiazdek, ale wyszło jak zwykle ;)

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robson_g napisał:

Jedno z moich marzeń astrofotograficznych. 

Gratuluję pieknego ujęcia. 

 

Robsonku, Ty jesteś przodem do świata! Jakie już zdjęcia robisz... Pętla i Móżdżek suprr. Boję się co będzie jak pogoda nastąpi...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali to te mgławice robię wrażenie. Ale popatrz. Gdybyś  skadrował to chociaż tak:

.

jale.jpg.1859e56aeb0ffe5fe75c23d9bb44a5a3.jpg

.

Zauważ, że pół kadru, od Navi w górę jest u Ciebie jest puste. Pewnie widziałeś mój kadr? Popatrz ile tam się dzieję poniżej. Nie ma co polegać na "GoTo na Navi", tylko czasami poświęcić trochę czasu na zaplanowanie kadru. To tyle ode mnie, dziękuję za uwagę i dobranoc ;)

 

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Patrix napisał:

W tej skali to te mgławice robię wrażenie. Ale popatrz. Gdybyś  skadrował to chociaż tak:

.

jale.jpg.1859e56aeb0ffe5fe75c23d9bb44a5a3.jpg

.

Zauważ, że pół kadru, od Navi w górę jest u Ciebie jest puste. Pewnie widziałeś mój kadr? Popatrz ile tam się dzieję poniżej. Nie ma co polegać na "GoTo na Navi", tylko czasami poświęcić trochę czasu na zaplanowanie kadru. To tyle ode mnie, dziękuję za uwagę i dobranoc ;)

 

 

 

 

A wiesz, że chciałem, ale  były osoby które uważały żeby Navi zostawić :D

Więc zostawiłem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.