Skocz do zawartości

CTB1 / Abell 85 - HaRGB


AdamK

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, AdamK napisał:

Efektem tej nierównej walki jest rezygnacja (tymczasem) z bicoloru. Nie byłem w stanie dobrze przygotować tlenu

 

Ale pokaż chociaż sam sygnał! 20h naświetlania, nie mów że wyrzucisz do kosza :(

 

Wodór prezentuje się świetnie nie ma wstydu, zwłaszcza dosyć budżetowym sprzetem...

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubaman napisał:

moim zdaniem przekombinowałeś obróbkę, potraktował bym to dużo delikatniej, za to zasadniczo popracował by zmniejszyć gwiazdy, wtedy grzybek się pięknie pokaże

 

Godzinę temu, Pav1007 napisał:

Również uważam, że obróbka jest za ostra - definitywnie za mocna na materiał jaki masz. Zrób kilka kroków do tyłu i nie staraj się za wszelką cenę pokazać tego co głęboko siedzi w tle.

Oczywiście, mogłem ten materiał potraktować delikatniej. Ale wtedy widoczne byłyby tylko gwiazdy... moim celem było pokazanie czegoś więcej.

Wersja którą pokazałem jest najbardziej softową jaką wykonałem, ale również chciałem pokazać jakiś szczegół, stąd może delikatnie ostrzejsza obróbka.

Inne wersje, ostrzejsze, już dawno wylądowały w koszu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdamK napisał:

... moim celem było pokazanie czegoś więcej.

...Inne wersje... już dawno wylądowały w koszu...

Rozumiem, ze merytoryczne uwagi sa na tym etapie prezentacji kadru nieistotne.

 

Z doświadczenia wiem, ze to BAARDZO ciezki obiekt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdamK napisał:

Oczywiście, mogłem ten materiał potraktować delikatniej. Ale wtedy widoczne byłyby tylko gwiazdy... moim celem było pokazanie czegoś więcej.

Nie no błagam Cię :-) obrabiam materiał od dość długiego czasu i nigdy nie spotkałem się, że cofnięcie się trochę z agresywną obróbką spowodowało, że tylko widać gwiazdy :-) (na FB by to kupili :-) )

 

Oczywiście to Twoja interpretacja i ją szanuję - wyraziłem tylko opinię. Materiał na pewno jest wyzwaniem i to zebrany z dość ciemnej optyki. Marzy mi się ten obiekt, pozytywnie zazdroszczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Wodór prezentuje się świetnie nie ma wstydu, zwłaszcza dosyć budżetowym sprzetem...

Sprawdziłem ceny tego "budżetowego" sprzętu. Rozumiem, że nie ma ratunku i to hobby to równia pochyła? Może czas przerzucić się na alkoholizm albo hazard, żona będzie zadowolona, bo wyjdzie taniej. :D

Edytowane przez WojtasSP320
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlen w kadrze jest słabiutki. Wyciąga się go jako smaczek właściwie.

W ramach treningu zrób obróbke samego Ha tak bez przeciągania aby nie uzyskać tak wyraźnej ziarnistości. To ona razi. I tak na prawdę to tyle. Jeśli Ha będzie ładne to dodanie RGB to stosunkowo niewielki krok. Uzyskasz przyjemniejszą dla oka kombinacje HRGB. Z wydobyciem OIII może być większy kłopot, to musisz przejść dla tego obiektu na własną rękę. Dla mnie osobiście  obiekt z serii wymagających i nawet go do tej pory nie zrobiłem , ups :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtasSP320 napisał:

Sprawdziłem ceny tego "budżetowego" sprzętu. Rozumiem, że nie ma ratunku i to hobby to równia pochyła? Może czas przerzucić się na alkoholizm albo hazard, żona będzie zadowolona, bo wyjdzie taniej. :D

 

Obadaj na forum inne zdjęcia tego obiektu, popatrz na setupy. Mówiłem to w tym kontekście :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MaPa napisał:

Tlen w kadrze jest słabiutki. Wyciąga się go jako smaczek właściwie.

W ramach treningu zrób obróbke samego Ha tak bez przeciągania aby nie uzyskać tak wyraźnej ziarnistości. To ona razi. I tak na prawdę to tyle. Jeśli Ha będzie ładne to dodanie RGB to stosunkowo niewielki krok. Uzyskasz przyjemniejszą dla oka kombinacje HRGB. Z wydobyciem OIII może być większy kłopot, to musisz przejść dla tego obiektu na własną rękę. Dla mnie osobiście  obiekt z serii wymagających i nawet go do tej pory nie zrobiłem , ups :)

Tak zrobię, ale najpierw muszę trochę odpocząć od tego zdjęcia... a może trafią się jakieś pogodne noce, to spróbuję dopalić jeszcze trochę Ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.