Skocz do zawartości

LBN 603 - WAP RODOS Jesień 2021 (roboczo Szpon)


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, .zombi. napisał:

21:21:20x120:120:180 RGB Bin2

Z ciekawości, czemu kanał B paliłeś innym czasem i co za tym idzie dłużej? 

 

600s L nie spowodowało, że się gwiazdki przepaliły? Czy może luminacje wykorzystałeś tylko do mgławicy a gwiazdki są z RGB? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kubaman napisał:

a to akurat jest miazga

 

10 godzin temu, Grzędziel napisał:

No faktycznie miazga

 

Mam nadzieje że miazga w pozytywnym tego słowa znaczenia :D

 

3 godziny temu, pablo12311 napisał:

Przepiękne. Moje gratulacje.

 

1 godzinę temu, everr napisał:

Przegiąłeś

 

27 minut temu, ryszardo napisał:

Co to w ogóle jest?

 

11 minut temu, Marvaz napisał:

Pelna fascynacja

 

Dzięki panowie - niebo robi robotę, niekiedy wystarczy ograniczyć się do tego żeby nic nie popsuć.

 

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

Z ciekawości, czemu kanał B paliłeś innym czasem i co za tym idzie dłużej? 

 

Zawsze miałem problem z kolorem niebieskim i postanowiłem to zwalczyć, na podstawie znajomości zdolności matrycy dla różnych długości fal oraz stopnia rozpraszania fal o różnej długości w atmosferze wykoncypowałem że tak będzie optymalnie.

 

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

600s L nie spowodowało, że się gwiazdki przepaliły? Czy może luminacje wykorzystałeś tylko do mgławicy a gwiazdki są z RGB? 

 

Po to są gwiazdki żeby były przepalone, taka natura astro foto - w procesowaniu można ja przecież przygasić aby można było na niej umieścić kolor. Problemy powstają na mocnych/przepalonych gwiazdach przy kiepskich matrycach, kiepskich filtrach, kiepskiej optyce, kiepskim prowadzeniu, kiepskiej ostrości - to jest coś co niszczy fotkę bezpowrotnie. Nie wszyscy też zdają sobie sprawę że odbiór fotografii nie jest głównie związany z wielkością gwiazd ale z ich jasnością.

 

Jeżeli chodzi o L to jest ona wykorzystana w pełnej krasie a w obróbce gwiazdki nie były od niej oddzielane na żadnym z etapów. Kolor był palony w Bin2 i nie dało by się wykorzystać z niego gwiazd.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pav1007 napisał:

Przemek, odszumiałeś?

 

Trafiłeś w sedno, opowiem co i jak ale chciałbym bez sugerowania najpierw usłyszeć Twoją opinię na ten temat.

 

7 godzin temu, MaPa napisał:

Dałem lajka ale to za mało bo wypada napisać: podoba mi się. Dopracowane. Brawo.

 

Dzięki Marcin, nie było łatwo, po kilku wycieczka za mury opracowałem marszrutę/flow dla tego obiektu i się udało.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, .zombi. napisał:

Trafiłeś w sedno, opowiem co i jak ale chciałbym bez sugerowania najpierw usłyszeć Twoją opinię na ten temat.

Po pierwsze to nie chcę w żaden sposób podważać zajefajności Twojego zdjęcia :-) Poziom szumu na zdjęciu od razu rzucił mi się w oczy.

Z chęcią opisze swoją opinię (nie będzie to elaborat) ale na początku chciałbym rzucić okiem na to zdjęcie z dobrego, skalibrowanego monitora (czyt. w domu) - teraz oglądam na służbowym laptopie, a jak wiemy nie jest to dobre medium do wyciągania wniosków na temat fotografii :-)

 

Niemniej bardzo dobra praca i obiekt wylądował na mojej ToDo list

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, .zombi. napisał:

Z monitorami jest cyrk i nadal szukam sposobu na fotkę która wygląda dobrze na każdym aczkolwiek tu wydaje mi się, udało się wypracować jakiś tam kompromis

Zdecydowanie tak - oglądałem ją na kilku monitorach I ( nawet na moim wypracowanym laptopie) wygląda świetnie!

33 minuty temu, Pav1007 napisał:

Poziom szumu na zdjęciu od razu rzucił mi się w oczy.

To tu jest jakiś szum?  :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim marnym monitorze widać jakby było odszumiane, ale proszę tego nie traktować jako jakaś uwaga. Ani się za bardzo nie znam, ani żaden ze mnie astrofotograf.
Poza tym zdjęcie bardzo mi się podoba i chciałbym kiedyś zrobić ciemne pyły i przedstawić na forum w takim wydaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.