Skocz do zawartości

QHY294M PRO USB 3 problem


kudi145

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu postanowiłem przejść na połączenie 3.0, ale mam dziwny problem z podłączeniem kamery. Gdy podłączam kabel USB 3.0 LINDY przez HUB D-Link 2.0 i zasilam go wszystko działa wyśmienicie nawet z kablem aktywnym 10m . Bez zasilanie HUB-a nie działa i nie chce się połączyć.  Gdy natomiast podłączam sam kabel USB 3.0 bezpośrednio do komputera ten nie wykrywa kamery, to samo w połączeniu z aktywnym HUB-em 3.0 :(

Połączenie kamery samym kablem 2.0 bez HUB-a działa oczywiście wyśmienicie

Może ktoś coś doradzi, czy tylko serwis ?

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś/zmniejszyłeś USB transfer w opcjach sterownika kamery.

W przypadku kiedy kamera działa który USB wykazuje 2 czy 3.

 

Z USB 3 czasami dzieją się cuda. I pewnie każdy ma swoją historię z tą wersją interfejsu. Żadna porada, ale na serwis chyba za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Asi 1600 często pomagało zmniejszenie USB traffic do minimum. 

Też borykałem się z podobnymi problemami. W moim przypadku rozwiązaniem okazał się HUB Unitek zasilany 12V. Co dziwne z wspomnianą 1600 Unitek działa bezbłędnie, ale z Asi 294mc już kaprysił. Natomiast stary hub doskonale działa z 294.

I bądź tu mądry.

Musisz znaleźć najlepszą konfigurację i jej się trzymać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką właśnie mam, czyli po 2.1, ale chciałem zakosztować odrobinę luksusu 3.0 :(  

Nic to napiszę do QHY i zobaczymy 

 

EDIT

 

Dziwna sprawa, jeśli USB podczas podpinania nie "wejdzie " do końca , kamera łączy się przez kabel USB 3.0, jednak w systemie nadal widnieje jako 2.1 i właśnie z taką prędkością czyta klatki, około 2sek - 11M i około 4sek - 47M. Sprawdzone na dwóch laptopach .

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało się , kamera w końcu działa jak należy. Dzięki uprzejmości Jana Soldana z astrosoft, w tydzień licząc przesyłki oraz naprawę mam w końcu sprawnie działającą kamerę. Wczoraj po raz pierwszy wszystko podpiąłem na USB 3 (kabel-HUB-przedłużacz aktywny 10m ) i działa wyśmienicie. Mimo że kamera na serwis powinna pojechać do Chin, Jan zgodził się ją naprawić zastrzegając że jeśli będzie uszkodzona matryca to on tego nie naprawia i kamerę będzie trzeba wysłać do Cyclopes Optic.

Jeśli ktoś będzie potrzebował kiedyś pomocy ze swoją kamerą QHY, to z pełną odpowiedzialnością mogę ten serwis polecić, nie tylko ze względu na szybką naprawę, ale również na kontakt oraz rzetelność podejścia do tematu.

Rafał

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.