Skocz do zawartości

NGC7000-test nowego zestawu


Tomasz_Habaj

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, wismat napisał:

Sam sprzęt super. Silniczki do pokryw (to na darki czy maska bahtinova?), tablica do flatów, dwa zestawy na raz... miodzio :D 

Dzięki. Obydwa zestawy to maski Bahtinova. Co prawda używam FocusMaxa, ale lubię potwierdzić ostrość maska.

28 minut temu, alinoe napisał:

Zazdroszczę "sprzętu" :D a tak z innej beczki, czy ten montaż g53 to ten sam, który sprzedawałeś kilka lat temu, czy kupiłeś inny?

To ten sam. Wtedy myślałem, ze będzie za mały na tamten zestaw (AG12), ale dawał radę bez problemu. Teraz też obecny zestaw nie robi na nim wrażenia. Ale kto wie, czy za jakiś czas nie będę chciał pójść znowu w większego Newtona. Wtedy może zabraknąć udźwigu, więc może się okazać, że znowu trafi na giełdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tex88 napisał:

Czy ten Askar ma płaskie pole bez dedykowanego reduktora/flattenera ?

@Tomasz_Habaj no i jak? zadowolony jestes chociaż?

 

@tex88 bez reduktora full frame 100% pod warunkiem zastosowania standardu m54/m68 od razu. z kamerami to proste, z lustrzankami nieco trudniej, najlepiej od razu w adapter wkrecic m54/m48 adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemek Majewski napisał:

@Tomasz_Habaj no i jak? zadowolony jestes chociaż?

Gdyby nie ta lewa strona kadru, to było by super. I w zasadzie wykluczam problem z teleskopem i stawiam na tilt adapter w kamerze, który zauważyłem, ze fabrycznie był już albo regulowany (w jednym miejscu jest szpara miedzy adapterem, a korpusem kamery), albo tak został niechlujnie skręcony. Nie dotykałem tego, bo chciałem sprawdzić jak będzie zachowywać się cały zestaw po wyjęciu z pudelka. Jest jeszcze szansa, ze użyte przeze mnie złączki wprowadzają pewną nieosiowosc, bo wszystko skręcałem na wariata tym, co miałem pod ręką. Obserwatorium mam zdalne i jestem tam 2 razy do roku, tak, ze rzadko mogę coś poprawić w ustawieniach.

Godzinę temu, kubaman napisał:

Tomek, przeczytaj wyniki pomiarów tych nowych filtrów Baadera, bardzo pouczające na przykładzie moich własnych egzemplarzy.

Kuba, podaj namiar gdzie mogę to znaleźć. Jestem bardzo ciekawy. Dla ścisłości, to jest wersja f/10-f/3.5. W zasadzie filtr ten kupiłem bez większego przekonania, ale w momencie zakupu, tylko ten moglem mieć z dnia na dzień. Mogę go porównać do Astrodona 5nm, którego mam w drugim zestawie, ale takie porównanie w zasadzie nic nie wniesie, bo to zupełnie dwa rożne zestawy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.