Skocz do zawartości

NGC 7000 w całości


JKbooo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Nedved napisał:

Wygląda ok w formacie widocznym w poście, ale po powiększeniu widać mydło i ślady wielokrotnego pomniejszania gwiazd. Jeśli chcesz coś poprawić to zacząłbym od tych 2 spraw. Jak chodzi o kolor i dynamikę to wg mnie jest super.

 

Średnio się lubię z wyostrzaniem. Przeraża mnie co się dzieje z gwiazdami gdy próbuję wyostrzyć mgławicę, ale może pora spróbować coś powalczyć przy użyciu masek.

 

Gwiazdek niestety jestem świadomy, ale średnio mam pomysł w jaki sposób je potraktować delikatniej jednocześnie uzyskując ten sam efekt. Z jednej strony zdjęcie wygląda nieporównywalnie lepiej w pełnej skali, ale z drugiej na zbliżeniu jest sajgon.

Edytowane przez JKbooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JKbooo napisał:

 

Średnio się lubię z wyostrzaniem. Przerażają mnie co się dzieje z gwiazdami gdy próbuję wyostrzyć mgławicę, ale może pora spróbować coś powalczyć przy użyciu masek.

 

Gwiazdek niestety jestem świadomy, ale średnio mam pomysł w jaki sposób je potraktować delikatniej jednocześnie uzyskując ten sam efekt. Z jednej strony zdjęcie wygląda nieporównywalnie lepiej w pełnej skali, ale z drugiej na zbliżeniu jest sajgon.

Zapoznaj się ze StarNetem. Narzędzie to usuwa gwiazdy bardzo dokładnie i można wygodnie pracować nad samym DSem. Jak chodzi o "zmniejszanie gwiazd" to przerobiłem wiele narzędzi i pomysłów i według mnie super sprawdza się "Reduce stars bloating" od Annie's Astro Actions (paczka płatnych akcje do PSa - ale warto!).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Nedved napisał:

Zapoznaj się ze StarNetem. Narzędzie to usuwa gwiazdy bardzo dokładnie i można wygodnie pracować nad samym DSem. Jak chodzi o "zmniejszanie gwiazd" to przerobiłem wiele narzędzi i pomysłów i według mnie super sprawdza się "Reduce stars bloating" od Annie's Astro Actions (paczka płatnych akcje do PSa - ale warto!).

Ze starnetem miałem już krótki romans, ale przeraziła mnie ilość artefaktów jakie po sobie pozostawia.

 

Marzą mi się tycie gwiazdki jak z hubble'a, ale chyba jedynym sposobem na uzyskanie takiego efektu jest robienie wielopanelowych mozaik. Szkoda tylko, że mała ilość czystych nocy u nas w Polszy nie bardzo idzie w parze z tą ideą.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.