Skocz do zawartości

Pacman na próbę w Ha 3.5nm


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Kup drugi taki sam filtr. Z moich symulacji wychodzi, że mając dwa identyczne filtry wąskopasmowe bez trudu można z nich zbudować fidublet (nowe słowo dla dubletu filtrów) o szerokości spektralnej równej 60% podstawowej i niewiele gorszym kształcie pasma. Pomyśl: Ha 2nm :)

 

Oczywiście biorąc dwa Astrodony 3nm o lepszych gradientach można uzyskać bardziej spektakularny efekt, ale one nie obsłużą RASy.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dobrychemik napisał:

Kup drugi taki sam filtr. Z moich symulacji wychodzi, że mając dwa identyczne filtry wąskopasmowe bez trudu można z nich zbudować fidublet (nowe słowo dla dubletu filtrów) o szerokości spektralnej równej 60% podstawowej i niewiele gorszym kształcie pasma. Pomyśl: Ha 2nm :)

 

Komu nerke?

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dobrychemik napisał:

Kup drugi taki sam filtr. Z moich symulacji wychodzi, że mając dwa identyczne filtry wąskopasmowe bez trudu można z nich zbudować fidublet (nowe słowo dla dubletu filtrów) o szerokości spektralnej równej 60% podstawowej i niewiele gorszym kształcie pasma. Pomyśl: Ha 2nm :)

 

I Starnet++ do kosza. :laughing:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Robson_g napisał:

Hmm, tu w ogóle nie ma tych zwiewnych struktur w przejściach tonalnych. Po prostu jasny placek.

Szczerze nie rozumiem tego komentarza. Zdjecie swietnie pokazuje jak fajnie pracuje filtr bez zbytniej obróbki. Widać jak wszystko naturalnie wychodzi bez zbytniego processingu. Efekt lepszy niż 90% gotowych zdjęc na forum. 

Edytowane przez danon
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, danon napisał:

Szczerze nie rozumiem tego komentarza. Zdjecie swietnie pokazuje jak fajnie pracuje filtr bez zbytniej obróbki. Widać jak wszystko naturalnie wychodzi bez zbytniego processingu. Efekt lepszy niż 90% gotowych zdjęc na forum. 

Ok chyba muszę odwołać mój poprzedni wpis. Pacman generalnie pozbawiony jest mocno dynamicznych struktur. A filtr rzeczywiście daje potężnego kopa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tayson napisał:

Zdradzisz patent na przewody niedające spajkow???

Użyłem wydruku 3D (oczywiście można kupić za monstrualną kasę) takiej prowadnicy do kabli. Banalne a jak widać działa. Pewnie gwiazdki deczko spuchły, ale to ogarnę, to co było moja zmorą to nie tyle spajki co takie syfiaste asymetryczne odblaski:

obraz.png.07da6eba6dcb57a00d063e478612eed5.png

 

Wygląda to tak:

obraz.png.04fa7c87621f7749961bd1af02070ff5.png

 

https://www.thingiverse.com/thing:2640393

 

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem, że tak jak wspomniał Paweł, przy takim kontraście i łapaniu fotonów, to Pacman pasuje idealnie w takim właśnie kadrze. Jak trzy lata temu zrobiłem właśnie ten obiekt jako moje pierwsze SHO w życiu, też na 600mm, to ciąłem kadr ok o połowę, bo było czarno.

A tu proszę ile tego, w dodatku mega 3D, a to zaledwie 5 godzin przy Księżycu. Wtedy zrobiłem 30 godzin, myślę, że powtórzę taki projekt za moment.

Tylko pogody i niech Baader w końcu skończy mi ściemniać z O3 proszę..

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kubaman napisał:

A tu proszę ile tego, w dodatku mega 3D, a to zaledwie 5 godzin przy Księżycu. Wtedy zrobiłem 30 godzin, myślę, że powtórzę taki projekt za moment.

Tylko pogody i niech Baader w końcu skończy mi ściemniać z O3 proszę..

Rzadko widziany okaz satysfakacji ze zdjęcia u Ciebie :D Ale przy takim efekcie to sie nie dziwie. Pewnie teraz tylko czekać z ilu obiektów wyciągniesz coś co mało kto tutaj to pokazał 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, isset napisał:

 

A co się dzieje? 

sam nie wiem, włączyłem wczoraj kamerę i zeszła do ok zera, zasilanie weszło na 100% i od tego momentu jakby się w kamerze wyłącznik bezpieczeństwa uruchamiał, zasilanie wali na 100% ale przestaje chłodzić. Najpierw myślałem, że zasilanie padło ale zachowanie jest regularne - po włączeniu chłodzi aż osiągnie 100% mocy i zasilanie leci ale peltier się odłącza i temperatura wędruje do pokojowej.

Miałem to kilka razy wcześniej, ale myślałem że włączając grzałkę na tym samym obwodzie co kamerę coś przeciążałem w zasilaniu, odłączałem grzałkę, r3esetowałem kamerę i USB i szło.

 

A wczoraj ze cztery godziny tak się bujałem, kursowałem do kopuły i przepinałem kable i nic.

 

Ostatecznie znalazłem takie rozwiązanie - skoro chłodzenie się wyłącza po przeciążeniu, to ustawiałem najpierw 0, późni3ej -2, -5 i -7 na przeciągu powiedzmy 15-20 minut. I zasilanie szło na 35% i było dobrze. Nie próbowałem dalej, bo się bałem, że coś znowu padnie, ale być może osiągnął bym to swoje standardowe -10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kubaman napisał:

sam nie wiem, włączyłem wczoraj kamerę i zeszła do ok zera, zasilanie weszło na 100% i od tego momentu jakby się w kamerze wyłącznik bezpieczeństwa uruchamiał, zasilanie wali na 100% ale przestaje chłodzić. Najpierw myślałem, że zasilanie padło ale zachowanie jest regularne - po włączeniu chłodzi aż osiągnie 100% mocy i zasilanie leci ale peltier się odłącza i temperatura wędruje do pokojowej.

Miałem to kilka razy wcześniej, ale myślałem że włączając grzałkę na tym samym obwodzie co kamerę coś przeciążałem w zasilaniu, odłączałem grzałkę, r3esetowałem kamerę i USB i szło.

 

A wczoraj ze cztery godziny tak się bujałem, kursowałem do kopuły i przepinałem kable i nic.

 

Ostatecznie znalazłem takie rozwiązanie - skoro chłodzenie się wyłącza po przeciążeniu, to ustawiałem najpierw 0, późni3ej -2, -5 i -7 na przeciągu powiedzmy 15-20 minut. I zasilanie szło na 35% i było dobrze. Nie próbowałem dalej, bo się bałem, że coś znowu padnie, ale być może osiągnął bym to swoje standardowe -10.

 

Zasilacz ile ma Amper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.