Skocz do zawartości

IC 1848 SHO, to jednak nie był koniec ;)


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dziki napisał:
Witajcie!
 
Po dłuuugiej wracam powoli do astrofotografii, zaczynając od wykopalisk ;)
 
Historia tego zdjęcia zaczęła się w lipcu 2018 roku: https://astropolis.pl/topic/63839-projekt-dusza-ic-1848/
Kolor doszedł w sierpniu 2018 i wtedy myślałem, że na tym zakończę: https://astropolis.pl/topic/64101-projekt-dusza-ic-1848-zako%C5%84czenie/
 
Jednak rok później w lipcu/sierpniu 2019 pokusiłem się o dopalenie tlenu i wodoru - cały czas z Warszawy pod niebem Bortle 8-9, SQM 18,28 mag./arc sec2. Materiał był tak dramatycznie słaby, że po skalibrowaniu (niekoniecznie udanym) i wstępnym stacku stwierdziłem, że poleży na dysku zanim go skasuję. Jednak to nie nastąpiło :)
 
Złożyłem całość i wyszło to co wyszło. Czekam czasów i okoliczności kiedy będę mógł poświęcić 3 nocki na porządne HST jednego obiektu pod dobrym niebem - na razie materiał palony z Warszawy.
 
Pokazuję moją ulubioną kolorystykę, którą kiedyś nazwałem sobie "papuzi gaj" (proszę nie regulować odbiorników, to naprawdę tak wygląda ;)) oraz bardziej klasyczną (?) i na koniec "stare" HaRGB. Jak zawsze musiałem się powstrzymywać z nadmiernym lukrowaniem zdjęcia (nie wiem, czy wyszło ;)), w czym pomogła mi ostatnia praca @wismat, która miała bardzo ładne i stonowane nasycenie kolorów.

Ha: 78 x 900 sek bin1
OIII: 73 x 900 sek bin2
SII: 80 x 900 sek bin2
RGB: 10:10:10 x 300 sek bin1
dark, bias, flat
NEQ6 mod, TS APO 115/800 f/6.95, QHY9, oryginalna skala zdjęcia: 1,39"/px
 
 

!Final_IC1848_green_public_signed.jpg

 

Bez zielonego:

!Final_IC1848_NOgreen_public_signed.jpg

 

HaRGB:

!Final_IC1848_HaRGB_beetroot.jpg

Fajne - podoba mi się

Gratulacje

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się bo prace są świetne ale gdybyś chciał coś poprawić to

- Myślę że powinieneś wyprodukować wersję coś pomiędzy 1 a 2 - Leonardo namalował jedna Monę a nie do wyboru ;)

- W HaRGB z RGB pozostały tylko kolorowe gwiazdy a reszta utonęła w czerwieni - chyba nie o to w tej technice chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .zombi. napisał:

Nie czepiam się bo prace są świetne ale gdybyś chciał coś poprawić to

- Myślę że powinieneś wyprodukować wersję coś pomiędzy 1 a 2 - Leonardo namalował jedna Monę a nie do wyboru ;)

- W HaRGB z RGB pozostały tylko kolorowe gwiazdy a reszta utonęła w czerwieni - chyba nie o to w tej technice chodzi

Pomiksuję 1 i 2... zobaczymy co wyjdzie. Nawiązanie do Leonardo traktuję jako komplement :D;)

 

Zdjęcie HaRGB jest sprzed 3 lat, zobaczę jakie mam składniki. No i nie wiem co masz na myśli pisząc, że nie o to chodzi w HaRGB.

RGB miałem zebrane typowo pod gwiazdki, nie ma tam wiele mgławicy. Składałem wg wiedzy jaką wymienialiśmy się na warsztatach... kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.