Skocz do zawartości

Sh2-140


cyberboss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Przedstawiam moją wersję mgławicy emisyjnej Sh2-140 w Cefeuszu. Materiał zbierany podczas zlotu na Roztoczu 1-4.09.

 

Finalnie do stacka użyłem klatek o łącznym czasie naświetlania 14h i 20 min:

  1. Nocka 51x300 sek luminancji
  2. Nocka 25x600 sek Ha+OIII (tu warunki były parszywe, co chwilę jakiś cirrus, ale do stacka te 25 klatek udało się wybrać)
  3. Nocka 36x600 sek Ha+OIII

 

Sprzęt: TS APO 86 SDQ + QHY 168C + HEQ5 + filtr UV-IR Cut + filtr STC Duo-Narrowband

 

Sh2-140-Ha_O3_Luminance-session_2_session_3_session_1-1-mod-lpc-cbg-St-PS.thumb.jpg.c4b105768d6988b55c87028589159ef8.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem technikaliów.

Rozumiem, że QHY 168C to kamera kolorowa.(?)

Piszesz, że pierwszej nocy zbierałeś luminancję. Co oznacza luminancja w kamerze kolorowej? Nie używałeś filtra STC Duo?

Piszesz, że drugiej i trzeciej nocy zbierałeś Ha+OIII. Czy to oznacza, że wtedy używałeś filtra STC Duo?

Używałeś jeszcze jakiegoś filtra filtr UV-IR Cut. Jaki to był dokładnie filtr i kiedy go używałeś, tylko do "luminancji"?

W czym i w jaki sposób stakowałeś tak zebrany materiał?

Przepraszam za dociekliwość, ale jestem bardzo ciekaw, bo póki co sam używam filtra STC Astro Duo.

 

Kadr ciekawy, materiału sporo. Mam jednak wątpliwości co do obróbki.

 

Godzinę temu, OnlyAfc napisał:

Chyba mocno za mocno tutaj powyciągałeś.

 

Też mam takie wrażenie. Wszechobecna purpura, brak subtelności w kluczowych miejscach mgławicy, za dużo chyba niebieskości na gwiazdach. Myślę, że z tego materiału dałoby się wydobyć lepszy efekt. Spróbuj, trzymam kciuki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .zombi. napisał:

Pisząc luminancje masz na myśli RGB  przez filtr IR/UV ?

Dokładnie tak.

21 minut temu, diver napisał:

Używałeś jeszcze jakiegoś filtra filtr UV-IR Cut. Jaki to był dokładnie filtr i kiedy go używałeś, tylko do "luminancji"?

Baader UV-IR Cut, to właśnie nazwałem luminancją, reszta była zbierana z użycie filtra duo

 

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

Masz też spore halo na gwiazdach

Prawdopodobnie przez cirrus. Spróbuję jeszcze raz zestackować całość wywalając więcej słabszych klatek

Edytowane przez cyberboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.