Skocz do zawartości

baza obiektywów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że nadeszła odpowiednia pora na zrobienie bazy obiektywów z za i przeciw do zastosowania astrofot, co Wy na to ?

 

Dobrze by było robić testy, jeżeli ktoś by chciał moge udostępnić odpowiednie materiały i sposób na to jak przetestować swój obiektyw, ja zaczynam od jutra !

 

pzdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ten niby marny obiektywik od Feda to zdaje się rosyjska kopia słynnego Tessara Rudolfa i stąd ta jakość się bierze, portretowy Helios (nieudana kopia Biotara) mógłby mu buty czyścić do astrofoto !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co Janusz ? myślisz, że np Jupiter 200/4 nada się do czegoś niż mały obrazek ? nie sądze...

testy mam zamiar przeprowadzać główne na rozdzielczość obiektywu oraz winietowanie, bo te informacje uważam za najbardziej użyteczne.

 

Chętnie za to się dowiem czy i jeżeli tak to w jaki sposób sprzęt który opuszcza Twoją pracownię (kwestie rozdzielczośći np obiektywów).

 

pzdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Czy te testy zamierzasz robić na gwiazdach czy na tablicach testowych w firmie bo do astrofoto interesują nas testy gwiazdowe a nie wyniki np w Liniach na mm bo niewiele nam to mówi o kontraście i korekcji chromatycznej obiektywów niestety :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest prosty i bardzo skuteczny sposób na wykrycie aberracji bez robienia zdjęć gwiazd.

 

Panie optyku, mnie najbardziej będzie interesowała wspomniana rozdzielczość i aberracja.

 

Czy kiedy polecasz ludziom sprzęt to jego rozdzielczość nie ma znaczenia ?

 

Co do kontrastu to wolałbym żebyś nie wspominał tego tematu, bo w nieodległym wątku twierdziłeś że Fluoride APO nie jest wart polecenia..... (potwornie drogie APO) ?

 

znów mi zalatuje to co piszesz jakąś niezdrową demagogią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dalej twierdzę że ten Floorite APO 300/2,8 nie jest wart polecenia dla przeciętnego astroamatora z polską pensją bo ma nie adekwatny stosunek cena-jakość :o:( >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To nie jest obiektyw z lini popularnych

 

+ więc nie rozumiem o czym piszesz +

 

2. Co to za pojęcie Perfect Lens

 

+ bo jeżeli chodzi o testy optyczne, to obiektyw który osiąga w okolicach 93 % na 100 +

 

tak czy inaczej nie rozumiem o czym jest ten ostatni post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.