Skocz do zawartości

Newton 17cm


Maciek M.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Dołączam fotki teleskopu, jakość słaba bo fotki robione telefonem.

Oto jego dane :

lustro główne paraboliczne 170 mm, ogniskowa 1450 mm

lusterko wtórne eliptyczne

Wyciąg obrotowy 1.25cala obrotowy Astrokraka

Tuba wykonana z impregnowanego papieru długość 150cm, obwód 20cm

 

Całość wykonana przez Jerzego Poruczkę więć z jakością nie ma problemu.

Na Jowiszy widać bez problemu dwa pasy oraz czerwoną plamę.

 

 

http://galeria.astro-forum.org/details.php?image_id=1129

 

http://galeria.astro-forum.org/details.php?image_id=1128

 

Więcej fotek mogę przesłać na email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Maciek,

tuba jak rozumiem jest bez szukacza. No trudno. Można go zrobić z połowy lornetki. Ok. Potargujmy się...

Powiedz mi teraz ile jesteś gotów opuścić? Jestem gotowy ten teleskop kupić. Powiedz mi proszę czy sprzedasz go za 350 zł? Podaj mi proszę Twoją ostateczną cenę.

Teraz tak, mieszkam w Poznaniu nie wiem gdzie Ty mieszkasz (najlepiej by było gdybyś również mieszkał w tym mieście. Bowiem odeszły by koszty przesyłki). Ostatnie słowo należy do Ciebie.

Pozdrowienia.

Piotr F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to śmieszne brać takie małe pieniądze za taki sprzęt.

No prosze pierwszy post napisany jeszcze w kwietniu 2005 i nic.

Szkoda że rynek takich teleskopów ATM-owych upadł całkowicie bardzo nisko. Sama optyka (2 lustra) i jej mocowania kosztują więcej.

 

Od czasu gdy Mirek D. skonstruował pierwszego Taurusa zacząłem zastanawiać się na sprzedaniem swojego 170/1200 z lambda/12 (certyfikat p.Poruczki) i kupieniem dużej optyki i budową własnego Taurusa walizkowego. Niestety szybko ceny rynkowe używanego sprzętu Mnie odepchneły od tego zamysłu. No bo po co sprzedawać za bezcen prawie świerzy, zadbany, 2 letni sprzęt w który włożyło się tyle poświecenia i pracy własnej. Albo posiąść sprzęt dużo większy i nie używać tego starego do którego ma się taki sentyment. To bez sensu. Wolę już przez następne 3 lata eksploatować starego telepa aż się w nim coś poważniej zużyje i może potem sprzedać. Przynajmniej będę miał poczucie że nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach posuchy w sprzęcie i po kosmicznych cenach rynek stopniowo normalnieje.Wyznacznikiem ceny jest Synta za 222€ :szczerbaty: .Rynek sprzętu używanego już nie dyktuje cen.Gdy różnica nie jest zbyt duża każdy woli kupić nowe i jeszcze na kilkuletniej gwarancji.A że lustra są droższe u nas od całego teleskopu(zreszta częsci do wszystkiego są drogie) no to będą leżały na pólkach aż aluminium z nich zejdzie.Gdy dwa lata temu pisałem że ceny spadną o 100%komentarze kończyły sie często :Boink::ha: Swoją drogą jasne że nikt nie chce sprzedac sprzętu za pare groszy szczególnie gdy go mozolnie kleił długi czas i wcale nie tanio.Lepiej niech zdobi domową kolekcje a i looknąc od czasu do czasu można.Jak widać w necie przeciętny "hamerykon" też na jednej betoniarce nie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna sprzedac w czesciach i wiecej za telep dostaniemy . :Beer:

Ciekawe czy za moja tube z AL 235/1300 dostalbym tyle ile czesci kosztowaly czyli ok. 1200? Chyba nie. Tylko na czesci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach posuchy w sprzęcie i po kosmicznych cenach rynek stopniowo normalnieje.Wyznacznikiem ceny jest Synta za 222€ :szczerbaty: .Rynek sprzętu używanego już nie dyktuje cen.Gdy różnica nie jest zbyt duża każdy woli kupić nowe i jeszcze na kilkuletniej gwarancji.A że lustra są droższe u nas od całego teleskopu(zreszta częsci do wszystkiego są drogie) no to będą leżały na pólkach aż aluminium z nich zejdzie.Gdy dwa lata temu pisałem że ceny spadną o 100%komentarze kończyły sie często :Boink::ha: Swoją drogą jasne że nikt nie chce sprzedac sprzętu za pare groszy szczególnie gdy go mozolnie kleił długi czas i wcale nie tanio.Lepiej niech zdobi domową kolekcje a i looknąc od czasu do czasu można.Jak widać w necie przeciętny "hamerykon" też na jednej betoniarce nie kończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no proszę. I mamy niezłe kino. Nie sądziłem, że do rozmowy ze sprzedającym włączy się tylu zacnych doradców, którzy pomogą Maćkowi sprzedać to co próbuje od ubiegłego roku opylić.

Prawda jest taka, że rynek używanego sprzętu załamał się i nie sposób sprzedać cokolwiek z zyskiem. To nie te czasy Panowie doradcy. Komuny już nie ma i zarobek na używanym sprzęcie się zwyczajnie skończył. Talony na samochody również.

Jestem tu nowym forumowiczem i widzę, że muszę poznać zwyczaje , jakie tu panują.

Nie ukrywam, że chcę kupić teleskop używany po okazyjnej cenie. Nie stać mnie na nowy sprzęt.

Niska renta i niesprawność fizyczna zmuszają mnie niejako do wyboru takiego sprzętu. Z pewnością gdybym miał możliwość, kupił bym sobie nowego telepa. Wiecie Panowie ile nowych modeli Newtonów pojawiło się teraz na rynku. Sądzić należy że to nie koniec i producenci jeszcze w tym roku zaskoczą nowościami.

Rozumiem Waszą troskę o kolegę, który zamierza sprzedać swój sprzęt. Za ile sprzeda to jego sprawa. Jak do tąd nie było poważnego klienta. Pojawiłem się jako jedyny zdecydowany na zakup i oto co się dzieje...

Ktoś komuś robi niedźwiedzią przysługę.

Przepraszam. Nie chciałem wywołać burzy w szklance wody.

Pozdrawiam Maćka. Może nie miał czasu by mi odpowiedzieć jaka jest jego ostateczna decyzja. Może nie odpowiada dzięki Wam? Tak czy owak wypada powiedzieć SPRZEDAJĘ lub NIE NIESPRZEDAJĘ bo MOJA CENA TO TYLE...

Szczególnie zaś pozdrawiam panów Binocoolera i JS 53. Życząc satysfakcji z udanych i niezapomnianych obserwacji nocnego nieba.

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów serdecznie.

Piotr F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no proszę. I mamy niezłe kino. Nie sądziłem, że do rozmowy ze sprzedającym włączy się tylu zacnych doradców, którzy pomogą Maćkowi sprzedać to co próbuje od ubiegłego roku opylić.

Prawda jest taka, że rynek używanego sprzętu załamał się i nie sposób sprzedać cokolwiek z zyskiem. To nie te czasy Panowie doradcy. Komuny już nie ma i zarobek na używanym sprzęcie się zwyczajnie skończył. Talony na samochody również.

Jestem tu nowym forumowiczem i widzę, że muszę poznać zwyczaje , jakie tu panują.

Nie ukrywam, że chcę kupić teleskop używany po okazyjnej cenie. Nie stać mnie na nowy sprzęt.

Niska renta i niesprawność fizyczna zmuszają mnie niejako do wyboru takiego sprzętu. Z pewnością gdybym miał możliwość, kupił bym sobie nowego telepa. Wiecie Panowie ile nowych modeli Newtonów pojawiło się teraz na rynku. Sądzić należy że to nie koniec i producenci jeszcze w tym roku zaskoczą nowościami.

Rozumiem Waszą troskę o kolegę, który zamierza sprzedać swój sprzęt. Za ile sprzeda to jego sprawa. Jak do tąd nie było poważnego klienta. Pojawiłem się jako jedyny zdecydowany na zakup i oto co się dzieje...

Ktoś komuś robi niedźwiedzią przysługę.

Przepraszam. Nie chciałem wywołać burzy w szklance wody.

Pozdrawiam Maćka. Może nie miał czasu by mi odpowiedzieć jaka jest jego ostateczna decyzja. Może nie odpowiada dzięki Wam? Tak czy owak wypada powiedzieć SPRZEDAJĘ lub NIE NIESPRZEDAJĘ bo MOJA CENA TO TYLE...

Szczególnie zaś pozdrawiam panów Binocoolera i JS 53. Życząc satysfakcji z udanych i niezapomnianych obserwacji nocnego nieba.

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów serdecznie.

Piotr F.

 

A mi sie poprostu wydaje ze odpowiedz to kwestia daty zamieszczonej oferty byc moze juz nieaktualna :)

 

no i forumowicza cos na forum nie widac ...szukaj aktualaniejszych ofert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za adres. Obrazy planet na fotkach zrobionych poprzez ten teleskop są piękne i czyste.

Ciekaw jestem czy 130/1165 nie okaże się teleskopem o zbyt małej apreturze do oglądania DS.

Co o tym szanowni Koledzy sądzą? Chciałbym oglądać mgławice i galaktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.