Skocz do zawartości

Czarodziej


lagata1

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż można powiedzieć. Przede wszystkim musisz mieć guiding. Nie ma powodu by go nie używać, jeżeli tylko montaż na taką możliwość. Dalej ostrość i inne fundamentalne techniczne rzeczy.

 

Co do obróbki- nie ćwicz na takich subach, tylko pobierz cudze, technicznie możliwie bez zarzutu. Wiem- bo sam tak miałem. Dłubanie przy moich pierwszych subach b okropnej jakości było bez sensu. Na swoich ćwicz, gdy będziesz generował powtarzalne suby dobrej jakości.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty sumarycznej ekspozycji to dosyć mało. Jak na razie trudno będzie cokolwiek powiedzieć poza: zbierz więcej materiału :)
Jeśli robisz klatki 2.5s to guiding nie jest jakiś niezbędny, ale wydaje się, że lepiej byłoby przynajmniej po 30s a najlepiej kilkuminutowe klatki. 

Dwie godziny naświetlania w 2.5s klatkach to będzie szło w tysiące... Chyba że Twój plan to maksymalny detal na zasadzie a'la  Lucky Imaging...?

Stąd uzasadnione postulaty w sprawie guidingu. Nie wiem, jaką masz ogniskową tutaj? C6 to SCT?

Kolor jest moim zdaniem do poprawy, na razie to jakieś takie zgniłe buraki :) 

 

 

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sidiouss napisał:

Wiesz, że jeśli masz podobne warunki pogodowe, to możesz używać tych samych klatek kalibracyjnych? Jedynie flata częściej można robić, bo paproszki mogą zmieniać swoje położenie na matrycy. 

Tak wiem to, klatek nie było bo chciałem sprawdzić jak wygląda fotka po prostu bez nich, kalibracyjne mam zrobione, one będą dodane do lajtow podczas drugiego staka - chce zobaczyć sam jaka zrobią roznice bo najpierw opieram się na własnym doświadczeniu, podpowiedzi traktuje jako wskazówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

24 minuty sumarycznej ekspozycji to dosyć mało. Jak na razie trudno będzie cokolwiek powiedzieć poza: zbierz więcej materiału :)
Jeśli robisz klatki 2.5s to guiding nie jest jakiś niezbędny, ale wydaje się, że lepiej byłoby przynajmniej po 30s a najlepiej kilkuminutowe klatki. 

Dwie godziny naświetlania w 2.5s klatkach to będzie szło w tysiące... Chyba że Twój plan to maksymalny detal na zasadzie a'la  Lucky Imaging...?

Stąd uzasadnione postulaty w sprawie guidingu. Nie wiem, jaką masz ogniskową tutaj? C6 to SCT?

Kolor jest moim zdaniem do poprawy, na razie to jakieś takie zgniłe buraki :) 

 

 

 

To jest sc 6 cali z redukcja ogniskowej f6.3 na eq5 pro - znaczek pocztowy nr2 to 3 godziny sumarycznej ekspozycji w klatkach po 2.40 sekund bez kalibracyjnych bortle 4 na nietypowym fuji xt20 bez mod czyli zestaw raczej nie do astrofoto typowy , także wszystko bez guidingu na razie - co do koloru to wiadomo że można kombinować, na razie taki wydawał mi się dobry, dzięki za opinie normalne, wydaje mi się że na takim zestawie wyszlo ok chociaz niektórzy mieli zupełnie inne zdanie - oczywiście sam widzę mankamenty więc będę próbował to zdjęcie jeszcze zmieniać i poprawiać, nie przynosi mi wstydu wrzucanie nie do końca udanych zdjęć :)

Edytowane przez lagata1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guiding powinien być Twoim pierwszym priorytetem. SC6 z reduktorem czy bez nie ma praktycznie sensu bez guidingu. Resztą martw się gdy to załatwisz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arciaq napisał:

Guiding pozwoli Ci robić klatki o długości 24min a nie 2,4s. 

naturalnie, ale klatki sa po 2 minuty i 40 sekund - nie jest sztuka zrobic fajnie zdjęcie na czasach po 20 minut, większą jest wycisnąć max dobre bez guide, to na razie testuje, co można minimalistycznym sprzętem zrobić bez guide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.