Skocz do zawartości

M45 - podmiejskie niebo.


Arciaq

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Arciaq napisał:

 No i nie chciałem kręcić aparatem

Odwróciłem sobie monitor o 180 stopni i jest jakoś lepiej ;)

 

A na poważnie - nie jest źle, gwiazdki zróżnicowane, kolorowe, faktycznie trochę niebieskiego na mgławicy brakuje.

Jest szum kolorowy w tle, ale to można łatwo usunąć dowolnym softem który posiada taką funkcję ;) np w Photoshopie. 

 

Robiłeś klatki kalibracyjne do tego zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dziki napisał:

Odwróciłem sobie monitor o 180 stopni i jest jakoś lepiej ;)

 

A na poważnie - nie jest źle, gwiazdki zróżnicowane, kolorowe, faktycznie trochę niebieskiego na mgławicy brakuje.

Jest szum kolorowy w tle, ale to można łatwo usunąć dowolnym softem który posiada taką funkcję ;) np w Photoshopie. 

 

Robiłeś klatki kalibracyjne do tego zdjęcia?

Szumu sztucznie nie będę usuwał, zasiąde w listopadzie i dodam godzin a zniknie sam :) 

Tak, robiłem ok 100 flatów i po 50 biasów i dark flatów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arciaq napisał:

Szumu sztucznie nie będę usuwał, zasiąde w listopadzie i dodam godzin a zniknie sam :) 

Tak, robiłem ok 100 flatów i po 50 biasów i dark flatów. 

Też może źle się wysłowiłem, nie będę szedł po łatwości i suwakami szumu usuwał, lepiej dla zdjęcia jak wycierpie te kilka godzin na mrozie :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kubaman napisał:

Pierwsze co się tu rzuca w oczy to brak lub złe flaty.

Od tego bym zaczął.

Flaty są tylko dlaczego złe? Przyznam, że na wszystkich zdjęciach od kupna nowego aparatu mam koliste gradienty w bardzo podobnym miejscu no i rogi to samo są czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem już wątek i nie doszło do rozwiązania problemu.

Zakleiałem wizjer, robiłem flaty od ekranu/panelu led/skyflaty różne czasy migawki i nic nie pomagało :/ 

Zrobie jeszce jutro sky flaty i zobaczę bo nie rozkręcałem setupu a jak to nie pomoże to wycieczka pod ciemne niebo i ponowny test. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dziki napisał:

Przypadkiem nie wpada lewe światło przez wyciąg?

Tak sobie teraz myślę, że to by raczej nie powodowało koncentrycznych kręgów.

 

Najłatwiej sprawdzić czy flat psuje Ci materiał pokazując surową klatkę albo stack z skalibrowanego materialu z pominięciem flata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dziki napisał:

Tak sobie teraz myślę, że to by raczej nie powodowało koncentrycznych kręgów.

 

Najłatwiej sprawdzić czy flat psuje Ci materiał pokazując surową klatkę albo stack z skalibrowanego materialu z pominięciem flata.

Za moment sprawdzę, nie pomyślałem o tym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dziki napisał:

Nie znam tego softu więc muszę zapytać - ostatnie zdjęcie jest stretchem skalibrowanego stacka z flatami czy bez? Jeśli bez to problem nie jest we flatach.

Nie wiem czy jest inna kolejność ale te nazwane autosave.tif są bez flata a nazwane autosave300s.tif są z flatem. (lewy dolny róg) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.