Skocz do zawartości

Deep Sky Stacker - klatki kalibracyjne


Ersoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy poprawnie skalibruje DSS, mi stack, jak z różnych dni wezmę SUBy (z flatami robionymi bezpośrednio po każdej sesji) i zestackuje je razem? Czy muszę stackować oddzielnie każdy dzień, tylko jak te stacki połączyć później np. w PS?

 

PS: Suby oczywiście podzielone na konkrentne pasma (Ha z różnych dni razem, etc.) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sebastianus napisał:

Biasy do pierwszej grupy. Są wspólne. Potem do każdej zakładki L,F,DF,D z poszczególnych sesji. 

Tak właśnie grupuje. Chodzi mi bardziej czy mogę z 2 różnych sesji, zestackować np. Ha razem, czy muszę robić to oddzielnie każdą sesję?

Póżniej mam np. Ha z dnia 12.10 i 13.10 i jak je ze sobą połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Ersoy napisał:

Tak właśnie grupuje. Chodzi mi bardziej czy mogę z 2 różnych sesji, zestackować np. Ha razem, czy muszę robić to oddzielnie każdą sesję?

Póżniej mam np. Ha z dnia 12.10 i 13.10 i jak je ze sobą połączyć?

 

Rozumiem , że masz kamerę mono.  Jeżeli 12 i 13 robiłeś tylko Ha , to pewnie masz klatki kalibracyjne też przez ten filtr. Moim zdaniem nie ma to znaczenia, że to Ha . Traktujesz jak lighty i tyle.  Wrzucasz do osobnych folderów w DSS.  Z kilku nocy będziesz miał jeden autosave z danymi Ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastianus napisał:

 

 

Rozumiem , że masz kamerę mono.  Jeżeli 12 i 13 robiłeś tylko Ha , to pewnie masz klatki kalibracyjne też przez ten filtr. Moim zdaniem nie ma to znaczenia, że to Ha . Traktujesz jak lighty i tyle.  Wrzucasz do osobnych folderów w DSS.  Z kilku nocy będziesz miał jeden autosave z danymi Ha.

Tak, kamera jest mono. Klatki z każdej sesji tylko robię flaty dla poszczególnych filltrów. 

Czyli jak zrobię i oddzielnie pogrupuję np. Ha z dwóch dni razem z flatami (darki i biasy robiłem na sam koniec i do każdego filtra HSO używam tych samych), to mogę zestackować te dwa dni razem w pasmo Ha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, _Spirit_ napisał:

Ja robię tak:

Każda sesja jest kalibrowana na bieżąco - mam klatki surowe i skalibrowane.

Później wrzucam wszystkie skalibrowane i stack. Czasem mam 5 - 7 sesji z tego roku i z przed roku.

To w takim razie mam problemy z nazewnictwem. Bo dla mnie zawsze był skalibrowany stack. Chyba, że chodzi Tobie właśnie o zestackowany (skalibrowany), czyli każda sesja oddzielnie. I te stacki z róźnych sesji później wrzucasz jeszcze raz i stackujesz w całość.

Edytowane przez Ersoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.