Skocz do zawartości

Co wybrać do flatów? - Sprawdzone sposoby


Arciaq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozglądam się za czymś do robienia flatów.

Mój nikon wymaga flatów o czasach min ~0,5s tak więc nie może być to mocne światło. 

Wcześniej używałem panelu led z allegro ale jest za mocny a później ekranu laptopa na minimalnym poziomie podświetlenia ale domyślam się, że ma nierównomierne oświetlenie i jest to po prostu niewygodne.

Korzystam z Sw 80ED ale fajnie by było jak by z newtonem 12" (305mm - średnica) też dał radę ale nie jest to konieczne. 

Dzięki za pomoc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Arciaq napisał:

Mój nikon wymaga flatów o czasach min ~0,5s

Z ciekawości, dlaczego? Nigdy nie miałem problemów w Nikonach z flatami na krótkich czasach (w odróżnieniu od kamer z powolnymi migawkami).

 

Ja mam taką folię: https://pl.aliexpress.com/item/32981624149.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fAqwQBu Są większe pod 8", ale na 12" nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MateuszW napisał:

Z ciekawości, dlaczego? Nigdy nie miałem problemów w Nikonach z flatami na krótkich czasach (w odróżnieniu od kamer z powolnymi migawkami).

 

Ja mam taką folię: https://pl.aliexpress.com/item/32981624149.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fAqwQBu Są większe pod 8", ale na 12" nie widziałem.

Przy szybkiej migawce źle wyrównuje mi się tło i dodatkowo pojawiają się dziwne kółka coś w rodzaju zdjęcia poniżej (zdjęcie nie moje)ca-deringtest.thumb.jpg.52913a5efe8c92b461eb129a9185fff7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem w tablecie aplikację WhiteScreen (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hungrydroid.whitescreen&hl=en_US&gl=US), która ma regulację podświetlenia. Pomiędzy tablet a obiektyw kładę czystą kartkę A4 i też zdaje egzamin.

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, isset napisał:

Ja zainstalowałem w tablecie aplikację WhiteScreen, która ma regulację podświetlenia. Pomiędzy tablet a obiektyw kładę czystą kartkę A4 i też zdaje egzamin.

Stosuję dokładnie takie samo rozwiązanie. Flaty są dobrze zrobione.

Planuję jednak dorobić sobie flatownicę z folii elektoluminescencyjnej z silniczkiem, żeby zamykała się (np. na pilot) na tubę. Nie musiałbym wtedy ustawiać specjalnie teleskopu w konkretnej pozycji, żeby położyć tablet.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego flatownica którą używam kosztowała mnie łącznie coś koło 100zł i kilka godzin pracy na projekt druku ;) No ale żeby być uczciwym, moja ma średnicę 90mm a nie 300. Mam już na półce panel elektroluminescencyjny okrągły 160mm tylko muszę brata uruchomić żeby mi schludną elektronikę do tego zrobił, bo obudowę do druku mam już gotową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dziki napisał:

Dzięki - źle zacytowałem Grzegorza, chodziło mi o sam patent "potencjometr precyzyjny wieloobrotowy 10kohm, plus przetwornica stepdown" :)

Wpisz na allegro czy internety hasło LM2596 - to jest przetwornica, której możesz użyć. Jedynie co jeszcze potrzebujesz to woltomierz/multimetr, żeby wyregulować wyjście tej przetwornicy na napięcie poniżej 3V. Z doświadczenia wiem, że te panele działają od około 2V.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.