Skocz do zawartości

Skoro jest dobrze to czemu jest tak źle :)


Palacz79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przez ostatni miesiąc męczyłem się z mozaiką dwuelementową Pętli łabędzia , mieszkam w Gdyni wiec LP duże bortle7 . nazbierałem łącznie 35h materiału po 17h na kadr, palone 10godzin w klatkach po 7min filtrm h alpha7nm(badera) i 7,5h w klatkach po 5min filtrem cls (svbony) tak samo oba kadry, No i powiem szczerze z efektu nie jestem zadowolony, myślałem że przy takim czasie to trochę będzie to lepiej wyglądało ( pomijając oczywiście nadal trochę nieudolną obróbkę , a o gwiazdach nawet nie wspominajmy) i tu moje pytanie co można zrobić żeby efekty były lepsze , zakup kamerki mono na tą chwilę odpada , chodzi mi bardziej o filtry , który według Was byłby odpowiedni ? czy kupować  l- extreme , lub L enhance , i sprzedać h-alpha , czy może lepiej kupić L-pro i palić krótsze klatki i składać razem z h alpha jak do tej pory? czy może jakiś markowy CLS ? Był bym wdzięczny za pomoc bo jestem w kropce a jak patrzę na zdj kolegów palone 4h i wyglądają sto razy lepiej to trochę się odechciewa .

 

ps. wersja z gwiazdami nie chce się dodać wyskakuje (Kod błędu: -200)

pętla łabedzia bez gwiazd gotowy.jpg

pętla łabedzia nowa.jpg

Edytowane przez Palacz79
udalo się dodać drugie zdjęcie
  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden filtr czy kamera nie zastąpi najciemniejszego nieba, pod jakie możesz pojechać. Gdybyś miał te 35h z Blizin, to byś miał opad szczęki.

W sobotę zamontowałem zestaw (Gdańsk Osowa), na balkonie. Zebrałem M33 i M42. To był ostatni raz, kiedy paliłem materiał z miasta. Szkoda czasu.

 

 

 

Edytowane przez count.neverest
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVB CLS to jest fajny filtr, ale do wizuala. Do zdjęć modyfikowaną lustrzanką nie polecam, bo puszcza bliską podczerwień. Zainwestuj w dwa Optolongi: L-eX oraz L-Pro i odkryjesz astrofoto na nowo. Ten zestaw sprawdza mi się w Krakowie, więc w Gdyni tez powinien zadziałać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Palacz79 napisał:

I ku temu się skłaniam, tzn l-extreme juz od dawna chodził mi po głowie , ale powiedz składasz później to razem z obydwu filtrów ? 

 

Jeszcze nie, ale docelowo chcę się tego nauczyć. Na razie w zależności od obiektu wybierałem jeden z tych filtrów. Dopiero kilka dni temu zacząłem zbierać podwójny materiał dla jednego kadru, by to później złożyć w całość.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dobrychemik napisał:

 

Jeszcze nie, ale docelowo chcę się tego nauczyć. Na razie w zależności od obiektu wybierałem jeden z tych filtrów. Dopiero kilka dni temu zacząłem zbierać podwójny materiał dla jednego kadru, by to później złożyć w całość.

a trafiają się czasem z drugiej ręki te filterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Skoro jest dobrze to czemu jest tak źle :)
12 minut temu, dobrychemik napisał:

Bywały na giełdzie :)

Ale trochę się spóźniłeś, bo teraz to marne szanse, by je taniej zdobyć.

Widzę że w astroshopie mają l- extreme za 870zl, ciekawe jaki egzemplarz się trafi oprócz edka chciałbym go używać z Newtonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marvaz napisał:

L-Extreme chyba jeszcze w clipie nie istnieje?

L-Enhance tak. :)

 

Niestety między tymi filtrami jest duża różnica. Nawet późniejsza obróbka jakoś lepiej mi idzie z materiałem uzyskanym z L-eX. Pewnie efekt mniejszych, ładniejszych gwiazd.

 

Możesz pomyśleć jeszcze o STC Duo. Jest obecnie na giełdzie. Trochę gorszy niż L-eX, ale i taniej wyjdzie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.