Skocz do zawartości

Mgławica "Pomocna dłoń" i okolice - VdB 7,8,9 LDN 1357,1355,1358,1353 LBN643


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, .zombi. napisał:

Full res, tylko DBE i mocny stretch.

tutaj gwiazdki lepiej się prezentują

na pewno wiesz o co chodzi

2021-10-13_23h57_41.jpg

2021-10-13_23h58_13.jpg

 

@.zombi. ale to są moje zboczenia ;)

Ilość materiału - szacun.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grzędziel napisał:

Kurcze, ludzie, lajkujecie, po kilkadziesiąt polubień: Pelikany, Serca, Plejady, M31 i inne mega jasne, efektowne i popularne obiekty, łatwe w obróbce.

 

Lajkujemy z różnych powodów, czasem z podziwu dla zaiste fantastycznej fotki (ta akurat taka jest), a czasem po prostu po to, żeby autorowi dodać otuchy. Niestety nie mamy na forum katalogu rodzajów lajków (np. super robota, bez uwag, takie sobie ale doceniam - postaraj się bardziej etc.) Więc lajk jest lajkiem, oddającym zapewne jakiś stan emocjonalny lajkującego. Nie odmawiajmy ludziom prawa do lajkowania czegokolwiek z jakiegokolwiek powodu. Dojrzałemu autorowi dobrej pracy z lajkami będzie na pewno bardziej miło, ale i bez lajków da sobie ze sobą radę. :)

Mam już jakieś mgliste pojęcie o astrofoto, więc ja ten obrazek lajkuję akurat z tego powodu, o którym napisałeś.

 

Ktoś, kto nigdy nie próbował zbierać materiału z myślą o takich obiektach a potem ich obrabiać, nie będzie miał specjalnego pojęcia co lajkuje. Nie odmawiajmy nikomu więc prawa do lajkowania innych prac, np. moich. ;)

 

20 minut temu, Grzędziel napisał:

Takie mega ciemne obiekty naprawdę trudno jest pokazać bez szumu.

 

Trochę szumieć musi. Bez szumu byłoby zapewne podejrzanie gładko.

Edytowane przez diver
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, oczywiście nie mam nic przeciwko lajkowaniu, prac nie tylko tych najwspanialszych. Chciałem tylko uświadomić, że praca Przemka naprawdę odbiega in plus od znakomitej większości zdjęć tu prezentowanych i zdziwiło mnie, że w momencie gdy to pisałem miała tylko 5 polubień. O jakość zdjęcia nie świadczy tylko poziom szumu, ale też mnóstwo innych rzeczy.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzędziel napisał:

Sławek, oczywiście nie mam nic przeciwko lajkowaniu, prac nie tylko tych najwspanialszych.

 

Wszystko przecież jasne. Ale Twoja wypowiedź zabrzmiała jakoś tak "marsowo". ;)

Dałbym tej pracy 2 a może i 3 lajki, ale to technicznie niemożliwe. :)

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że niektórzy cierpią na "obsesję szumu". Jak tylko na obrazku pojawi się trochę "piasku", to... do kosza? Kochani, praca @.zombi. jest imponująca! Ileż tu detalu, kolorów i subtelności! Jak wspomniał @Grzędziel, jeśli ktoś pokaże lepszą wersję tego kawałka nieba, będzie miał prawo ponarzekać :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Szacun za podjęcie rękawic słabych obiektów pod podmiejskim niebem.

Na tym zdjęciu pokazałeś, że nie chodzi tylko w tym kadrze o VdB 7,8,9, mocniejsze LBN,LDN, ale o delikatne przenikające się pyły. Chwała Ci za to. Szum, a co to jest w tym przypadku. Ja go nie "widzę".

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham „ciemnotki” a Ty @.zombi. i @Pav1007 pokazujecie je fantastycznie.

 

Zgadzam się tutaj w 100% @Grzędziel że zdjęcie to klasa sama w sobie.

Wygląda fantastycznie po prostu. Co do szumu, to musi go troszkę być. Zdjęcie nie może być płaskie, mydlane itd. Troszkę ziarna dodaje zdjęciu pazura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły. Jedni lubią odszumiać aż do rozmycia szczegółu i pojawienia się kisielu w tle a inni wolą zostawić trochę szumu i oszczędzić szczegół. Ja osobiście wolę delikatny szumek. Takie zdjęcie wydaje się bardziej naturalne i ostrzejsze. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzędziel napisał:

Kurcze, ludzie, lajkujecie, po kilkadziesiąt polubień: Pelikany, Serca, Plejady, M31 i inne mega jasne, efektowne i popularne obiekty, łatwe w obróbce. A tu macie fantastyczną pracę 100x ciemniejszego obiektu. To jedno z najbardziej wartościowych zdjęć w ostatnim czasie na forum.

A bo to zombi, wrzuca praca zawsze na tak wysokim poziomie że lajk się tak łatwo nie należy ;)

 

A poważnie - mega zdjęcie, niesamowita ilość smaczków w tle, piękne gwiazdy i kolory...

 

chociaż wyjątkowo śmiem zapytać czy był problem z halo? :D

Fragment zdjęcia NIE powiększany 400% ;)

 

READY.jpg.744d67f4560221f04eff1e8b4a95cec5_stars.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, _Spirit_ napisał:

i dalej mocno szumi? Jak nie Twoje. Gwiazdki też jak nie Twoje.

 

True, jedna szklaneczka whisky za dużo przy obróbce i człowiek szaleje - to było chyba 7 podejście i myślałem że już wiem co i jak zrobić, dodatkowo złamałem swoją zasadę przynajmniej jedno dniowej karencji i takie tego efekty ;) 

 

19 godzin temu, Grzędziel napisał:

wisienka na torcie

 

Jest to jak na VDB bardzo jasny i odcinający się obiekt idealny pod dużą ogniskową nawet dla mało jasnego teleskopu, uroku dodają podświetlone na niebiesko sąsiadujące pyły.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tayson napisał:

W ktorym miejscu odczytałes wartosci szumu?

 

Tak, to ten skrypt. Gdyby ktoś chciał te wyniki porównywać ze swoimi to dosyć istotnym jest to że mierzone to było po złożeniu przed jakimikolwiek manipulacjami.

Ta wartość ulega gigantycznej zmianie po ściągnięciu rożnego rodzaju zaświetlenia - w tym przypadku:

 

L155

Ch | noise | count(%) | layers |

---+-----------+-----------+--------+

0 | 2.171e-01 | 3.42 | 4 |

---+-----------+-----------+--------+

 

L155_DBE

Ch | noise | count(%) | layers |

---+-----------+-----------+--------+

0 | 6.557e-01 | 3.42 | 4 |

---+-----------+-----------+--------+

 

W przypadku LBN603 z pod dobrego nieba wygląda to tak (praktycznie brak gradientów):

 

L

Ch | noise | count(%) | layers |

---+-----------+-----------+--------+

0 | 2.598e-01 | 2.87 | 3 |

---+-----------+-----------+--------+

 

L_ABE

Ch | noise | count(%) | layers |

---+-----------+-----------+--------+

0 | 3.760e-01 | 2.87 | 3 |

---+-----------+-----------+--------+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dziki napisał:

chociaż wyjątkowo śmiem zapytać czy był problem z halo?

 

Oczywiście standardowe niebieskie halo made by Baader ;) to co pokazałeś to nie tylko halo ale również efekt eksperymentów i machinacji, będę z tym jeszcze walczył.

Ale na SU Cas i RZ Cas wyszło chyba całkiem znośnie ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.