Skocz do zawartości

Irys


lagata1

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, ZbyT napisał:

 

w tym przypadku to nie szum kwantyzacji ale posteryzacja https://pl.wikipedia.org/wiki/Posteryzacja

 

pozdrawiam

 

bardziej mi na to wygląda - jak to usunąć? robicie dużo zdjęć i od dawna, ktoś bardziej doświadczony podpowie jak z tego wyjść? generalnie sam to ogarniam poprzez różne zabiegi w psie, które głównie dotyczą edycji tła w zakresie przyciemniania przez co całościowo obraz staje się ciemniejszy, jakby je usunąć inaczej?

Edytowane przez lagata1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posteryzacja wynika z niedokładności kolorów, a błąd kwantyzacji z niedokładności przetworników a/c.

Gradient jest liniowy a przetworniki łapią jakiś zakres jako jeden poziom sygnału więc z winiety wychodzą schodki.

Usunąć się nie da, można obrobić żeby nie było widać.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BogdanS napisał:

Posteryzacja wynika z niedokładności kolorów, a błąd kwantyzacji z niedokładności przetworników a/c.

Gradient jest liniowy a przetworniki łapią jakiś zakres jako jeden poziom sygnału więc z winiety wychodzą schodki.

Usunąć się nie da, można obrobić żeby nie było widać.

BogdanS masz rację, ja to usuwam w obróbce, rozumiem ze to się dzieje z powodu winiety tak? gdybym jej nie miał to z automaty nie będzie tych schodków?

Jeszcze jedno pytanie kolego bo widzę, że dałeś mi odpowiedź właściwą na temat posteryzacji - możesz się zastanowić dlaczego w zasadzie aparat rejestruje mi tylko środek kadru chociaż po bokach też coś powinien uchwycić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję prośbę kolegi OnlyAfc - wystaw surowe klatki, a nie stacka. Możesz nawet połowę klatek jak jest problem z transferem.

 

Jak robisz gdzieś błąd (hipoteza) na etapie stacka to wrzucanie drugiego/kolejnego nic nie da.

 

Sam się chętnie pobawię materiałem :)

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po prostu za mało sygnału, guiding albo lepszy aparat by pomógł.

Osobiście nie mam, ale widziałem że Canon 6D z sct na f/6.3 nie ma takiego problemu, a klatki całkiem krótkie 30-60s.

Spakuj i wrzuć surowe klatki. Można do 10GB (link na 2 dni) -> https://tmp.ninja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dziki napisał:

Podbiję prośbę kolegi OnlyAfc - wystaw surowe klatki, a nie stacka. Możesz nawet połowę klatek jak jest problem z transferem.

 

Jak robisz gdzieś błąd (hipoteza) na etapie stacka to wrzucanie drugiego/kolejnego nic nie da.

 

Sam się chętnie pobawię materiałem :)

 

 

jak je wstawić? w zipie czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lagata1 napisał:

to jak mam zrobić oprócz flatów ofkors żeby wspomniany sygnal pozostal a okregów nie było?

Być może nic nie musisz robić - wrzucisz materiał to sprawdzimy co w nim siedzi :)

 

Tak ZIP - link od Bogdana wygląda na mega przyjazny w obsłudze :)

 

Albo "przeciągnij i upuść" na wetransfer.com (ważność 7 dni) - nie trzeba zakladać konta, wybierasz "I just want to send files", adres mailowy w obu polach podajesz swój, na koniec gdzieś powinien pojawić się link do zciągnięcia. 2GB chyba miejsca jest, wystarczy.

 

Pies na stacki proszony do tablicy ;)@_Spirit_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.