Skocz do zawartości

Moja przyszła buda


Łysy Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, beny napisał:

+1 za zaimpregnowanie szkieletu kuprafungiem ;) jedyne co bym poprawił to bym podłożył jakąś papę pod deski żeby nie leżały na samym betonie. No i oczywiście gratki z prac i budki!

to tylko 2* 10cm,ale fakt, mogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łysy Łysy napisał:

Czy to takie małe? Cholera zajmuje to całkiem sporo miejsca, i nawet się tam położę ,więc... :)

Wiesz, subiektywnie :) Ja planuję szerszą. W sumie fotografie nie pokazują odpowiednio skali. Wystarczy pojechać w góry, by zrozumieć o czym piszę.

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Midnight9999 napisał:

Gratuluję projektu! Tak z ciekawości, bo widzę, że obok domy, sąsiedzi. Jakie SQM masz w tym miejscu? 

Tego akurat nie wiem, nie mierzyłem. Ogólnie niebo klasy 4,a sąsiedzi jakoś strasznie nie świecą. Przy bezksiężycowej nocy droga mleczna jest widoczna gołym okiem, więc tragedii jakiejś strasznej chyba nie ma. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Łysy Łysy napisał:

Tego akurat nie wiem, nie mierzyłem. Ogólnie niebo klasy 4,a sąsiedzi jakoś strasznie nie świecą. Przy bezksiężycowej nocy droga mleczna jest widoczna gołym okiem, więc tragedii jakiejś strasznej chyba nie ma. 

Spoko, dzięki za odpowiedź. Zazdro z nieświecącymi sąsiadami. U mnie dużo sąsiadów ma całonocne oświetlenie domów, inni halogeny czasowe, ogólnie niestety kiepsko.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, apolkowski napisał:

Gratulacje. U mnie planowanie zatrzymało się na etapie decyzji czy kupić gotowe czy składać z kawałków.

Powstał projekt.

image.png.715456a527d291bfbbc4edacda336a75.png

Składaj. Już dawno praca nie sprawiała mi tyle przyjemności. Wiem, że jeszcze wiele przede mną, wiele problemów i rozmyślań, ale fakt, że zrobię to sam daje mi takiego powera, że nie zamieniłbym tego na gotowca. 

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie. Niestety jak to bywa,po normalnej pracy nie ma za dużo czasu na przyjemności,więc prace musiałem przesunąć na weekend. Ale coś tam w tygodniu się jednak udało,drewno pomalowałem,okno wstawiłem i czekałem. W sobotę pogoda piękna , więc od rana zaczynamy. Na pierwszy ogień prowadnice pod wózki. Niby nic trudnego przykręcić wkrętami,a jednak. Okazało się że wózek nie przejedzie po szerszym łebku niż rozstaw łożysk,i do sklepu z wózkiem. Ale się udało dobrać odpowiednie. Potem podstawa dachu,poszło spoko,drzwi,i odeskowanie. Czas płynął nieubłaganie i soboty brakło. No cóż,zostałem pewnie wyklęty przez sąsiadów,bo niedziela także była pod znakiem pilarki i wkrętaki. Ale już przypomina to astrobudę. Dach i wykończenia narożami,może uda się zrobić w tygodniu, może:emotion-5: Przymiarka z teleskopem udana,polarną widoczna,ustawienie sharpcapem udane. Niby wszystko było mierzone,ale lepiej się upewnić.Na dzisiaj to tyle.Pogody życzę

IMG_20211023_113040.jpg

IMG_20211023_113045.jpg

IMG_20211024_164929.jpg

IMG_20211024_165154.jpg

IMG_20211024_165214.jpg

IMG_20211024_165241.jpg

IMG_20211024_171547.jpg

IMG_20211024_174248.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
41 minut temu, daniel84k napisał:

Myślę nad konstrukcją, czy metalowa czy jednak drewniana

popatrz ,pooglądaj na youtubie i wybierz jaka Ci pasuje. Tu też rozchodzi się o kwestie finansowe no i nie ma się co oszukiwać, estetyczne. Ale taka czy taka będzie czymś wyjątkowym, czego serdecznie Ci życzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.