Skocz do zawartości

Jakie auto kupić?


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to forum motoryzacyjne, ale skoro rozmowy w tym dziale o wszystkim....

Jakie auto wybralibyście mając kryteria:

 

-auto używane w budżecie do ok 80tys

-raczej mocne, minimum 150km, ale preferowane więcej

-trochę sportowego charakteru i fajny wygląd

-gabarytowo coś w okolicy segmentu C lub D

 

Myślę dość poważnie o sprzedaży mojej Mazdy3 2.0 165km i gabarytowo podobny samochód byłby ok. Wygodny dla 2 osób bo więcej rzadko będzie jeździć ale mój sprzęt astro również musi bezproblemowo wchodzić, trójka spełniała ten wymóg w 100% ale kolejnej mazdy nie chce bo jakieś urozmaicenie również jest w życiu potrzebne. Moja trójka jest z 2016r więc w budżecie który przyjałem mogę albo kupić auto podobnej klasy o dwa lata młodsze albo troch wyższej klasy (na co nie ukrywam miałbym trochę ochotę) ale wówczas będzie to mniej więcej jej równolatek. A ponieważ mazdę mam od nowości , nigdy nie była uderzona i ma przebieg 50tys więc trochę się obawiam czy ta druga opcja nie będzie trochę zamianą siekierki na kijek bo będzie to auto trochę mniej pewne. Najbardziej miałbym ochotę na F.Mustanga ;) No ale własnie, w tym budżecie będzie to równolatek mojej mazdy ale z historią mniej pewną...

 

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. takie Subaru

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-forester-najlepszy-silnik-2-5l-bogata-wersja-bardzo-maly-przebieg-pierwszy-wla-ID6E1Hcf.html#12a9d25357

 

Nie są to oszczędne samochody, ale mamy już trzecie Subaru i zero problemów. Poprzedni Forester był u nas ponad 10 lat. No i napęd symetryczny na 4 koła nie do pobicia.

Zaraz pewnie zaczną się komentarze negatywne osób, które nigdy Subaru nie mały.

Edytowane przez apolkowski
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, apolkowski napisał:

 

Takie import USA to warto prześwietlić dokładnie z ilu było składane ;) Bo czasami ludzie ściągają takie rozgniecione puszki, że się w głowie nie mieści, a później w ogłoszeniu - paaanie funkiel prawie nówka sztuka (a w myślach: tzn składana z trzech sztuka). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, apolkowski napisał:

np. takie Subaru

 

Forester fajny ale tak jak pisałem , raczej bardziej sportowo niż terenowo.

Taki ucywilizowany, względnie praktyczny sportowiec, moja trójka przy silniku 165KM jest czymś takim trochę.

49 minut temu, tomekL napisał:

Sprzedaj madzię i nakup sobie sprzętu astro :) A za kasę zaoszczędzoną na benzynie będziesz mógł sobie robiłć małe upgrade'y :)

 

Na fajny montaż by starczyło tylko co bym z nim robił w centrum Lublina bez auta ? ;) Ja każdorazowo jezdrzę na Roztocze 100km.

 

Miałbym ochotę na coś takiego

LINK

LINK

Dwudrzwiowy ale i tak na tylnym siedzeniu wszystko mi się powinno bezproblemowo zmieścić a bagażnik ma większy niż moja trójka.

Ale w przypadku takiego auto nie ma innej opcji niż sprowadzony z USA i trochę kot w worku (co do "kota" nie mylić ze sprawdzonym petzvalem ze stajni William Optics ;) )

Wiec zastanawiam się nad skalą ryzyka.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Misza napisał:

 

Forester fajny ale tak jak pisałem , raczej bardziej sportowo niż terenowo.

Taki ucywilizowany, względnie praktyczny sportowiec, moja trójka przy silniku 165KM jest czymś takim trochę.

 

Na fajny montaż by starczyło tylko co bym z nim robił w centrum Lublina bez auta ? ;) Ja każdorazowo jezdrzę na Roztocze 100km.

 

Miałbym ochotę na coś takiego

LINK

LINK

Dwudrzwiowy ale i tak na tylnym siedzeniu wszystko mi się powinno bezproblemowo zmieścić a bagażnik ma większy niż moja trójka.

Ale w przypadku takiego auto nie ma innej opcji niż sprowadzony z USA i trochę kot w worku (co do "kota" nie mylić ze sprawdzonym petzvalem ze stajni William Optics ;) )

Wiec zastanawiam się nad skalą ryzyka.

Proponuję Polesie, bliżej i nawet lepiej niż na Roztoczu:original:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, isset napisał:

 

Chciałbym zobaczyć Cię jak wkładasz do dwudrzwiowego auta EQ6 na tylne siedzenie a następnie SCT11 :D 

 

Sct11 do bagażnika 408L , spokojnie. Głowica tez tam wejdzie jeśli nie będę chciał jej mieć na tylnym siedzeniu.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Misza napisał:

 

Forester fajny ale tak jak pisałem , raczej bardziej sportowo niż terenowo.

Taki ucywilizowany, względnie praktyczny sportowiec, moja trójka przy silniku 165KM jest czymś takim trochę.

 

Na fajny montaż by starczyło tylko co bym z nim robił w centrum Lublina bez auta ? ;) Ja każdorazowo jezdrzę na Roztocze 100km.

 

Miałbym ochotę na coś takiego

LINK

LINK

Dwudrzwiowy ale i tak na tylnym siedzeniu wszystko mi się powinno bezproblemowo zmieścić a bagażnik ma większy niż moja trójka.

Ale w przypadku takiego auto nie ma innej opcji niż sprowadzony z USA i trochę kot w worku (co do "kota" nie mylić ze sprawdzonym petzvalem ze stajni William Optics ;) )

Wiec zastanawiam się nad skalą ryzyka.

No i to mi się podoba , widzę że mój wpis na coś się przydał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu skoro masz taką możliwość spełnić marzenia to kupiłbym mustanga. Z tym, że nie szukałbym okazji, albo wyłożyć więcej albo kupić starszego jeśli nie z Polski to Europy. No chyba że jesteś w stanie jeździć ze świadomością że był gdzieś walnięty. 

Ewentualnie spojrzeć w stronę hot hatch-y pokroju Focusa ST czy Astry OPC. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie możesz się rozglądać za Subaru Levorgiem. Auto co prawda nie jest demonem prędkości, ale nadrabia sportową sylwetką. Auta te z reguły są dobrze wyposażone a materiały wykończeniowe stoją na naprawdę przyzwoitym poziomie. Przyznam, że sam choruje na Levorga, chociaż sporo większy Outback też jest ciekawą propozycją. Ale budżet mi się nie spina więc jeszcze trochę muszę pojeździć Subaru Legacy:szczerbaty:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anatol napisał:

A tak na poważnie mając taki budżet wybrałbym Dodge Challengera. 

Ewentualnie Camaro, też coś znajdziesz do 80 tys.

 

Myślałem i o tych dwóch, bardziej skłoniłem się do mustanga ze względu na silnik 2.3 ecoboost który może nieco odbiera mu "filmowej amerykańskości" ale jednak chyba trochę bardziej nadaje się do auta do codziennego użytku. Masz kultowe auto ale jednak trochę ucywilizowane i do jeżdżenia. Challenger z wyglądu najfajniejszy (taki prawdziwy muscle car) ale podobnie jak Camaro chyba nie występuje w wersji z silnikiem "niemonstrualnym"

 

1 godzinę temu, DarX86 napisał:

Ewentualnie spojrzeć w stronę hot hatch-y pokroju Focusa ST czy Astry OPC. 

 

O hot hatchach tez myslę, zwłaszcza że gabarytowo jako auta segmentu C spokojnie wystarczą

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.