Skocz do zawartości

Lornetka astronomiczna Nikon Marine 18X70 IF WP WF


Swiss

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.10.2021 o 12:50, peter5 napisał:

To czemu kolega sprzedaje tak świetny sprzęt? Sam jestem ciekaw co ona ma takiego, że kosztuje więcej niż moja kątowa apm z okularami.

Warto wstawić zdjęcia i dopisać gdzie odbiór osobisty:emotion-5:.

Wiesz, ``co ona ma takiego`` to słowa względne. Ktoś szuka sprzętu modułowego z wymiennymi okularami. Cięższego , mniej poręcznego. Wybieraniem dla siebie odpowiednich powiększeń, kombinowaniem. Bardziej wszechstronny ok. kosztem czegoś. 

A spójrz na ten korpus. Zwarty, solidny zawsze gotowy do obserwacji. A np. M42 tak jasna jak z refraktora 100mm. Bez zbędnych akcesoriów.  

Miałem dwie sztuki Fuji 16x70 i wiem o czym piszę.  Musi być świadomy nabywca na taki sprzęt w tym budżecie.  A na pewno spełni oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu kolega sprzedaje tak świetny sprzęt? Sam jestem ciekaw co ona ma takiego, że kosztuje więcej niż moja kątowa apm z okularami.

Warto wstawić zdjęcia i dopisać gdzie odbiór osobisty:emotion-5:.

 

 

 

na C.N- Ed Żerański bada wiele lornetkę pod względem np. procentowej ilość dochodzącego światła w czasie oświetlania : 100%,70% 30%  danej powierzchni czynnej .

wątpię żeby jakiś APM zbliży się do tego co przenosi w tym i innych testach Fujinon czy Nikon.

 

Dla normalnego śmiertelnika ważne by było cos widać i jeśli do tego mamy łamane pryzmaty - wygodność obserwacji to nic więcej nam nie trzeba :) .

 

Edytowane przez YOKER
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.