Skocz do zawartości

Wielka Mgławica w Orionie - Andaluzja 2021


holeris

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Za kolor odpowiada głównie Photometric Color Calibration w Pixie, do tego ciut SCNR i ręczne wyrównanie histogramu z lewej. I oczywiście trochę saturacji, ale starałem się z nią nie przesadzić.

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tex88 napisał:

Zmobilizowałeś mnie do tego żeby wyskoczyć w Bieszczady na M42, bo pod niebem Bortle-4 na pewno nie pokażę jej tak pięknie jak ty :)

Wg. LightPollutionMap SQM 21.66, Bortle-4, więc nie jakoś super ciemno. Ale to w górach jednak było, na wysokości 1000m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Astroigi napisał:

@holerispod jakim Bortle strzelałeś? 

 

2 godziny temu, holeris napisał:

Wg. LightPollutionMap SQM 21.66, Bortle-4, więc nie jakoś super ciemno. Ale to w górach jednak było, na wysokości 1000m.

W kierunku, gdzie był Orion, była wprawdzie w odległości ok. 6 km miejscowość ok. 4000 mieszkańców, ale za górą. No i to jednak na 37 stopniach, więc Orion wschodził trochę wyżej niż u nas.

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, holeris napisał:

 

W kierunku, gdzie był Orion, była wprawdzie w odległości ok. 6 km miejscowość ok. 4000 mieszkańców, ale za górą. No i to jednak na 37 stopniach, więc Orion wschodził trochę wyżej niż u nas.

czyli by ukazać owe pyły potrzeba naprawdę ciemnego nieba + jakieś 1000 npm powiedzmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, lagata1 napisał:

Jak edytujesz środek? 

Ogólnie starałem się go w miarę oszczędzać przy obróbce, żeby nie musieć podmieniać zbyt dużo. A i tak podmianę robiłem baaardzo delikatnie, bo tam w środku jest ogień i lubię jak na zdjęciu też tak jest.

Ja robiłem maskami w PS wg. tego poradnika, choć jeszcze delikatniej niż autor: https://www.youtube.com/watch?v=tMbcgsTIV1g

Można też HDRem, ale efekty mi się za bardzo nie podobały i chyba trzeba sporo czasu więcej poświęcić, żeby uzyskać zadowalający rezultat: https://www.youtube.com/watch?v=GqXD2y9Sqkc

 

Starałem się być bardzo delikatny. Niżej po prawej wersja przed podmianą środka, a po lewej ostateczna - z podmienionym środkiem + jeszcze trochę zabawy. To jest skala 300%.

obraz.thumb.png.936d8a1b33706d00924b1bb85c11aac8.png

Edytowane przez holeris
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.